Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
17. aug 2012

@pristela no do r..i to je krásna torta 🙂 😀 prečo som len ja malej k 1 roku robila trapnu jednotku 😀 😀 😀 😀

pristela
17. aug 2012

@maca77 24 a 18 to vrchne poschodie ale nieje polozene v strede, ale ku kraju torty /v zadu/ aby vysiel vacsi rozostup

vlada111
17. aug 2012

@pristela Žanet krásna je. Ťa obdivujem, že si sa zmestila do 4kg. A tie maslové sú v pohode, ľudia ich majú radi.

maca77
17. aug 2012

@pristela tak neviem či by som sa zmestila do 4kíl 😅 a aj tú krásnu červenú si z mmf robila? si fakt macher 😉

maca77
17. aug 2012

@pristela a zabudla som napísať, že som si ju uložila k inšpiráciám .. hádam som mohla 😕 ak na niečo také nenahovorím moju majú, tak si ju ja niekdy upečiem 😀

pipka
17. aug 2012

babulky...tak mam prve 3D auto za sebou...ale teda mam dost 😝

@pristela aaale moja, nakoniec som tam tie obrucky bachla 😀 😀 😀 ale som ich obstrihavala 😅 😉

mima1311
17. aug 2012

@pristela ahoj moja kuzelnicka extra sikovna , truba bola rozohriata na 150 , neviem ci sa to tak ma , doteraz som vsetko piekla na 180 a teraz po prve na 150 ...no puncoviny mam teraz hadam a naj 4 torty , vid moj zazitok ...

Koceny kto sa chce zasmiat ? pobavite sa , zato ja akurat prehltam druhu tabletu ...asi s tym pecenim dnes koncim , ono by to dobre nedopadlo ...co sa mi este stalo ? Sopka oproti tomu malina , tak som tortu popichala a usudila po hodine ze teda aj by mohlo byt , tak som ju dala dole z formy na dreveny lopar ze nech vychladne a kedze tu od rana bojujem so 4 muchami , tak som ten lopar strcila este do truby az na nu nesadaju a ze teda v tej teplej rure este ,, dojde ,, ....obliekla som sa ze idem na postu , zachvilu mali zatvarat a este cestou do obchodu na cukor , az mi stvrdne gummi macko 😝 ....no skoro som v obchode strvdla ja , ked mi zvoni mobil - dcera ...ze co s tou tortou , ja ze co ? no co s nou ma urobit , ja reku ze nic , nechaj ju tam , az sa vychladi a dcera na to ale TRUBA JE ZAPUTA 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 aaaaaaa POMOOOOOOC , ja som tu trubu nevypla 😲 😲 😲 😲 😲 torta sa na drevenom podnose piekla este 20 minut 😝 😝 😝 😝 😝 😝 som myslela ze uteciem z toho obchodu a tam som stvrdla este 10 minut , lebo mi nechcela prejst platba cez terminal - porucha 😠 😠 😠 za mnou asi 10 ludi- ja bez hotovosti , mokra od nervov ...cestou domov som sa este musela vratit kus cesty ,. lebo do cesty odstavili stroj , robili tam vykopy a ja som musela cuvat a este do zakruty 😲 😲 😲 kto pozna moje soferske zazitky tak asi vie ze som sa kupala v pote a zapluvala dnesok , ze som vobec vstala z postele , no a to neni ze vsetko , po ceste mi prestal fungovat tachometer , takze som sla na blic , netusila som rychlost , keby ze tam stoja policajti , tak si este fajnovo zarobim a to ze som sla druhou cestou znamenalo este to ,ze som musela ist hore strmakom z vedlajsej a zastavit v tom zraze a pozret ci je cesta volna , nikdy som tade nesla , lebo aj miernejsi kopec mi robi problem , teda v tom kopci zastavit 😝 ale vam musim povedat baby ze som to dala , motor teda tutoval co mohol kym som sa pohla , ale neskapalo ..dobehnem domov , samoska torta po 80 minutach pecenia echt !!!! prepecena aj s doskou , ta sla rovno do kosa , bo ju zvlnilo 😲 a cesto po bokoch do chrumkava , kym som bedakala v kuchyni , tak sa maly s prepacenim tak dosral , ze mu stieklo az cez plienku po kolena a nejde nam tepla voda .....hlaska pubertacky znela ,, JAKUB BOZE TY SI PRASA ,, no a tak uvidim co sa udeje este do vecera ...na tortu kaslem , kupim im zajtra cokoladu a nalamem na kococky , nech si daju ku kave 😵 😵 😵

lawli
17. aug 2012

@jakelina ano presne ,pridám viac cukru ,do tej guličky čo si pripravím na srdiečko ,jednoducho ju dlhšie miesim s cukrom ,aby bol tuhší 😉

aduskatt
17. aug 2012

@mima1311 no, to obcas clovek mava take debilne dni☹.inak, nam konecne pred dvoma dnami po 24 dnoch pustili teplu vodu..........

vera1132
17. aug 2012

ja som ale nerozhodny človek, na nete som našla tolko receptov na poťahovku, a neviem si vybrať.
baby poraďte mi prosim, ktorú poťahovku mam skúsiť na moju prvú tortu. 🙂

eliska22
17. aug 2012

v prvom rade ja viem, že už vám s tou mojou tortou poriadne leziem na nervy, ale čo myslíte, mám ju dnes už dokončiť, alebo až zajtra doobeda, čo je lepšie? mám už tie 3 posch. potiahnuté, ozdoby nachystané, mám to už dať na seba ? 😝 😝 😝 😝 😝

eliska22
17. aug 2012

@vera1132 smartflex velvet 😉 pomaranč alebo čerešňa 🙂

aduskatt
17. aug 2012

@eliska22 ja sa snazim dokoncit vecer, keby sa nahodou nieco pototo, nech mam cas 🙂)tym netvrdim, ze sa ti nieco pototo🙂))

eliska22
17. aug 2012

@mima1311 neviem či sa mám smiať alebo plakať s tebou 😝 každopádne ty dnes už nič nerob dievča 😅

eliska22
17. aug 2012

@aduskatt že to je aj môj názor 😀 😀 😀 ale ked sa mi to teraz poototo tak ťa zbijem 😀 😀 😀

aduskatt
17. aug 2012

@eliska22 kon kretne, keby som si nechala na poslednu chvilu dnes, tak mam problem, lebo som musela utekat so synom na polikliniku.takze ak mam cas, dokoncim par hodin skor, ale ak nie, tak ako to pride🙂

aduskatt
17. aug 2012

@eliska22 no ani to nemas daleko ku mne, ale varujem, doma nam zuri hnisava angina🙂

eliska22
17. aug 2012

@aduskatt tak potom ťa zbijem len virtuálne radšej 😀 no idem ja na to 😝

aduskatt
17. aug 2012

@eliska22 ja budem radsej, ked sa ti nic nepototo🙂) nebojim sa bitky, ale torticky maju prinasat radost🙂

cabalkova
17. aug 2012

Ahoj holky, jdu si k vam pro radu. Chystam se na svuj prvni potahovany dort k prvnim narozeninam naseho Tonika a na potah jsem si objednala hmotu Top Dama, neni to pravy marcipan, ale takova ta cukrovo-tukova hmota. Cim se to ma podmazat, aby to nepovolilo? Musi to byt maslovy krem, nebo by stacila treba silnejsi vrstva marmelady? a vydrzi mi dortik do druheho dne, nebo ho musim delat az ten den, co se bude podavat? Objednala jsem si na obarveni hmoty gelove barvy, pujde to tim? Dekuju moc za jakoukouli radu.

aduskatt
17. aug 2012

@cabalkova vydrzi ti do druheho dna🙂 pod potah musi ist vymiesane maslo s cukrom, pripadne rozmrvenymi odrezkami z korpusu a gelovkami to zafarbis v pohode🙂))

cabalkova
17. aug 2012

@aduskatt Ach jo, to jsem si myslela, to maslo... moc se mi ho tam nechce cpat, dort pak je hodne tezky, ne? Nebo staci mala vrstviicka??

aduskatt
17. aug 2012

@cabalkova to iba tenulilinka vrstvicka, aby sa mal kam prilepit potah a pripadne tym zarovnas nerovnosti..ja mam tu vrstvu tensiu ako 1 mm, aj mi presvita korpus spod masla sem tam🙂

cabalkova
17. aug 2012

@pristela No tak ten dortik je teda super, takovy bych presne taky chtela malemu udelat, snad se mi to povede... muzu se zeptat, kolik bylo potahovky? mam koupene kilo, bude mi to stacit?

maya30
17. aug 2012

@jakelina
@pristela tak to som netusila ze sa da takto pomlety cukor dat do potahu 😕 nabuduce budem nudrejsia, teraz mi do cesty prisla chudatko mama tak mi zbehla do obchodu 😉

cabalkova
17. aug 2012

@aduskatt Tak to jo, tak to tam to maslo nebude skoro poznat, ne? Ja myslela, ze tam musi byt treba 0,5 cm vrstva. A kdyby se to namazalo marmeladou, tak by se to neprilepilo?

aduskatt
17. aug 2012

@cabalkova pod marmeladou sa ti bude potah topit......to maslo tam nebude citit........btw, ja do toho masla davam este pol malinkej lyzicky nutely, troska to ozvlastni chut🙂

maya30
17. aug 2012

pridavam prave dokoncenu tienovanu tortu, volanikovala som dlhych 6 hodin, prve 2 hodiny uplne zbytocne lebo volany sli do kosa 😝 Strasne som ju chcela robit ale ma chyby, toto je fakt pre zručných a hlavne trpezlivych ludi 😀 a to cudo navrchu mala byt akoze pivonka ale ja som ju nevedelaaaa 😖 😠

jakelina
17. aug 2012

@mima1311 chudě, ne že bych byla škodolibá, ale řehtám se tu jak pako 😀 😀 😀

jakelina
17. aug 2012

@maya30 ale je nádherná 😉