Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
19. aug 2012

@jakelina
@dadka212 kočky a to stretko je teraz, či až o mesiac ?? 😅 😅

dadka212
19. aug 2012

@lawli o mesiac v septembri 😉

dadka212
19. aug 2012

@rapunzel1 nemám komu rozdať a popravde to vyzerá hrozne 😅

pristela
19. aug 2012

@rapunzel1 Leni to si si ho naučila 😀 on vedel byt vzdy pohodlny 😀 ked zbadal že sa dá, no pri mne chudák variť musel aj sám a skrinu to si zásadne upratoval sám, dokonca aj pral 😀 😀 mu povedz , že dostane odo mna po ušiach a pripomeniem mu dobu ked sme boli spolu 😀 😀 😀 😀 aj nožky ti pak bude bozkávať 😵 😵

Baby no co ja robííím ☹ milion malych piestikov , porazi ma, a to este naozaj netusim ako to cele dam dokopy, to ta protea do bojníc, vsak to uz aky vysoky termín 😕 😕 😕

lawli
19. aug 2012

@dadka212 ďakujem moja ,tiež som si to myslela ,ale keď ste to tu teraz spomenuli ,tak som bola v pomykove...nečítam vas vždy a tak či ste to náhodou nezmenili , že sa neviete dočkať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rapunzel1
19. aug 2012

baby moje, tak veterníky dokončené, snáď budú na oslave chutiť, svokra ich zbožňuje a má meniny, tak hádam ulahodia...

mamavera
19. aug 2012

@rapunzel1 a ešte si uvedom, že keď veci neurobíš, tak nebudú...keby si sa včera na ten lekvár vykašlala, prežijete aj bez neho. Chápem, že chceš prispieť do rozpočtu, ale máš malé deti, domácnosť, pečieš a ešte aby si okolo niekoho obskakovala? A nezabúdaj, že muži si viac vážia ženy, ktoré nerobia dohromady nič a nie také, ktoré makajú aj za troch. Veterníky sú nádherné, verím, že aj super chutia. ja som nedávno jedla na oslave z cukrárne a nevedela som, či mám prehltnúť, alebo vypľuť - no čistá umelá hmota...ja robím doma, ale tá poleva sa mi nie vždy podarí...

monika76
19. aug 2012

ach tak tie budu určite chutné 🙂 😉 vyzerajú užastne, mňam 😉 to by bol balzam na moje nervy 😀

eliska22
19. aug 2012

@rapunzel1 vyzerajú fantastikuš 🙂

daducha
19. aug 2012

babulky, dakujem za vsetky krasne komentariky a tu je moja posledna

lussy23
19. aug 2012

@rapunzel1 krásne veterníčky
@daducha krásna tortička @ajka82 krásnučké tortičky @nikulqa krásnučká @janula.h krásne tortičky @levandulka3 úžasné torty a ten šijac stroj je dokonalý, to ako je urobený, že drží? @mima1311 krásnučká @iwulka23 krásna tortička @katulkaaaaaa krásne dielka @dadka212 krásnučké tortičky @ajka82 krásne zvieratká @lawli krásnučké tortičky, ten slimáčik je roztomilý @eliska22 krásnučká

mysinka2007
19. aug 2012

ahojte kocky 🙂 , potrebovala by som na 25 augusta detsku tortu v style "Macko Pooh" v Kosiciach. Najde sa tu niekto kto by mi ju spravil?

dajna11
19. aug 2012

@daducha krásne postavičky......newmám slovka

vlada111
19. aug 2012

@levandulka3 ten stroj je perfišný, šikulka. Ako ti drží?

vlada111
19. aug 2012

@rapunzel1 júúúj moja, ty si veľká bojovníčka. Ja by som už bola na práškoch ☹ No našťastie je malá kľudná a mužík, aj keď si tiež ledva sám naloží, umyje riad, povysáva a hrá sa s malou a snaží sa ma za všetko pochváliť 🙂 Máš môj obdiv 😉

vlada111
19. aug 2012

@rapunzel1 no nie sú to zlé rady, ale keď sa chlap zatne, čo si pomôžeš ☹

vlada111
19. aug 2012

@rapunzel1 vyzerajú mňamkovo

vlada111
19. aug 2012

@daducha krásna tortička, naša Alicka tiež frčí na Toy story, máme doma samé figúrky. Aj budík kovboja sme jej zohnali 😀

levandulka3
19. aug 2012

@vlada111 pozri stránku či dve dozadu podrobne som to tam opísala ak nenájdeš tak napíšem znovu 😉

eliska22
19. aug 2012

kočky kukajte čo urobila ešte tá torta, nahla sa dopredu 😝 a ten spodok ako keby sa stlačil dole 😝
ale tak dohovy koľko ju mali vonku na stole v tom teple 😅 no som zvedavá čo budú hovoriť zajtra, keď mi ju prídu vyplatiť 😔

mima1311
19. aug 2012

@rapunzel1 juuuj ci by som si dala , tie ja mozem 😵
@daducha no ta je teda vymakana , si sa vyhrala ...ako vlastne vzdy 😉

No tak sem tak nesmelo hodim tu moju prvu kabelku pre dceru , este o 10 -tej som mala len cisty korpus , tak preto to aj tak vyzera , obrubky su kapku vselijake , ale uz fakt nevladzem 😝 este ze chlap navaril , len teraz som umyla dlazku a upratala , LUNIK nic ako to tu vyzeralo .. ...

eliska22
19. aug 2012

@mima1311 to s tým bordelom poznám 😔 keď konečne sa dostanem z toho kolotoča tôrt, tak potom unavená ešte popratať 😝 a to keď pečiem, tak deti rozhádžu aj to čo sa nedá 😒

malamargaretka
19. aug 2012

@rapunzel1 tak tieto milujem...ale este som nenatrafila na polevu, co by sa mi podarila:( mozem poprosit recept s popisom🙂

malamargaretka
19. aug 2012

cukrarky mamičky....možno pr eniekoho banalna otazka- ale som uuuuplny zaciatocnik-
1.mozem kombinovat hocijaky krem s hocijakym korpusom? ci su nejake pravidla aj v tomto? Chcela by som upiect a ozdobit torticku nasvadbu- rozmyslam nad plnkou cokoladovou s visnami (višne kupujete, alebo dávate cerstvé? odial?) ma niekto overený recept na takuto plnku?
2. kolko kremu mam urobit, alebo ako sa to davkuje, ak by som robila kruhovu? medzi 4kusy korpusu?
3. aký korpus odporúčate?
4. DAKUJEM za ochotné odpovede.

malamargaretka
19. aug 2012

možem potahovat tortu aj smartflex velvet hmotou?

eliska22
19. aug 2012

@malamargaretka fantázie sa v korpusoch a plnkách medze nekladú, neboj sa toho 🙂 ja mám najradšej buď mramorový korpus- ten je ako bábovečka alebo čokoládový ten teraz používam najčastejšie 😉 višne ja osobne kupujem v lidli zavárané už vykôstkované sú.....
čoko korpus na formu 22 cm dávam 5 vajec, 205 g cukru, 205 g hladkej múky, 100g roztopenej čokolády -používam tú z lidl, prášok do pečiva 1dcl oleja 1dcl vody,
zvlášť vymiešam bielka, potom žltka s cukrom, pridám roztopenú čokoládu, do toho olej, voda, múka + práš. do pečiva nakoniec primiešam sneh z bielkov
plnka: uvarím si 2 pudingy čokoládové so 600 ml mlieka a 2 lyžice cukru, nechám vychladiť, vyšľahám si maslo, pridám 200g roztopenej čokolády lidl , a nakoniec dávam postupne puding
táto kombinácia s višňami je super a každý chváli 🙂 takže odporúčam

eliska22
19. aug 2012

@malamargaretka môžeš aj poťahovať, smartflex je super 🙂 len si ho nahrej trochu v mikrovlnke aby sa lepšie vaľkal 😉

eliska22
19. aug 2012

@malamargaretka jáááj a ešte ja si korpusy krájam 2x čiže na 3 pláty a plnim teda 2x 🙂 pod poťah nemôže ísť táto plnka, ja vždy dávam maslo s odrezkami z torty - to si vymiešam a tak potieram celú tortu a na to poťah 😝

malamargaretka
19. aug 2012

@eliska22 ooo Eliska...ty si strasne zlata a som teraz naplnená uplným entuziazmom ju hend zacat robit🙂 DAKUJEM TI DAKUJEM za rady a recept🙂🙂🙂si uzasná, ked by si bola teraz pri mne urcite by som ta stisla velmi silno🙂
tá finta s mikrovlnkou musi byt skvelá- ja som minule Dama hmotu (ked som robila rpvu a zatial poslednu tortu) spracovavala naskutocne dlho, kym bola tvarna:(:(...

Este otázka: do plnky maslo CELé, že? a ta roztopená cokoláda z Lidl- to je myslene tak- ze kupim si ju v tvrdej podobe ako tabulkovu cokoládu? a potom orztopím, ci zase som mimo?

malamargaretka
19. aug 2012

@eliska22 ...dobrý postreh- ja by som potierala aj pod moarcipán a azase by bolo asi take fiasko ako minule, ked som synovi na prvý rocik robila parizsky krem - smotana a ingrediencie a tým som tortu aj potiahla pod potahovku a o niekolko hodin sa mi v chladicke zacala pekne topit potahovka a stekat:(....

Co sme dostali torticky tak tie potahove hmoty boli take pekne tvrde- jedna bola urcite MM ale druha neviem, ale moja hmota bola uz pri ulozeni taka makká? bola chyba v mojom spracovaní- potahovala som to dama hmotou...