Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

huxy
20. aug 2012

moja tretia torta.len tak pre rodinku,rodičov a tetu,ktorá príde na návštevu v čiech 🙂

makinka2
20. aug 2012

Ahoj holkyyyy 😉 Strašne dlouho jsem tu nebyla, nějak není čas ☹ Mám nafocených pár dortíčků, potom vložím. 🙂
Holky moc moc moc prosím nějaký dortík na narozeniny pro ročního chlapečka, nic těžkýho, může být i patrový a modrý, mooooc děkuji za fotečky nic mě nenapadá a nemám nic uloženýho, všechno holčičií 😀 a paní chce poslat nějaký návrh už dopoledne, děkuji 🙂 🙂 🙂

dm1
20. aug 2012

kocky ktore idete na stretko do TN co robi Kamka v oktobri? @pristela zanetka ty nejdes?

muffinka8
20. aug 2012

@makinka2 ja som robila pre maleho 3 poschodia, na strane 3383 je foto s menom Matko.

muffinka8
20. aug 2012

Prosim vas mozem si upiect korpus aj vecer dopredu a plnit ho az na druhy den? Ci radsej nie? A ak hej ako ho uskladnit do druheho dna?

pristela
20. aug 2012

@levandulka3 inspiracky z netu , jasne ze farbu si mozes zmenit na modru

pristela
20. aug 2012

@dm1 je stretko ? a vsak ja nejako neviem ze je 😀 a este teda neviem ci by som sla 😀 😀 musím kuk.
musim sa ist urobit za cloveka bo zas nestiham 😖

makinka2
20. aug 2012

@muffinka8 no ten je krásnej 😵 😵 přesně takovej bych potřebovala a by si paní vybrala, pěkně přeplácanej at tím můžu zakrýt varhánky a díry 😀 😀 mě to potahování bez těch varhánů po bokách nejde ☹ 😝

muffinka8
20. aug 2012

@makinka2 cim potahujes? Mne sa to vlni len ked vyvalkam na maly priemer, ale ked spravim poriadne velku placku za vela je mimo na odrezanie tak sa mi nevlni.

makinka2
20. aug 2012

@muffinka8 no zatím jen dělaným mléčným ☹ minule jsem zkusila se smartflexu, jako bylo to o 100% lepší, ale úplně hladký taky ne, ale smartflex m u nás nikdo nezaplatí ☹ je to moc drahý. ted mám koupenej pravej marcipán, tak zkusím jak to půjde 😉 Co máš ty?

mates22
20. aug 2012

můj víkendový vojenský, focený až venku na oslavě, nestíhala jsem 😀

ajka82
20. aug 2012
muffinka8
20. aug 2012

@makinka2 ja smartflex a dokonca aj moja prva s nim bola dokonale hladka, ale to som ho namala ani na tenko velmi vyvalkany. A mala som raz kusok praveho marcipanu farebneho ze na ozdoby, ale ledva som z neho srdiecko vykrojila ako sa mi drobil, tak hadam taky na potahovanie bude iny, ja sa bojim takych hmot, ako mlicny a pravy.

ajka82
20. aug 2012

dakujem baby, medveda mi nemusite pacitkovat, este nema partnerku 😉

aduskatt
20. aug 2012

@muffinka8 mozes, len dobre zabal, aby neuschol🙂

miciatko
20. aug 2012

moja vikendova prva kabelka

lucula73
20. aug 2012

ahojte kočky
nepiekli ste náhodou niektorá niečo do nemocnice ako poďakovanie?
netuším,aký tvar mám vybrať,len tam má byť napísané ďakujem.....jednu pani púšťajú po mesiaci domov a toto má byť pre sestričky a lekárov na odddelení 😉

wera.g
20. aug 2012

Ahojte 🙂 dlhšie som tu nebola, boli sme na svadbe a dospávali sme, no už som nevydržala a musela som sem nakuknúť 😉 Zase toľko nádherných tortičiek, radosť pozerať 🙂 Ja pridávam moju prvú na objednávku, požiadavka boli slnečnice, plnka bola tvarohovo malinová a váha niečo cez 3,3kg.. Koľko by ste za ňu pýtali? 😅 Ja som povedala 30 eur, je to moc?

mates22
20. aug 2012

@lucula73 já tedy nepekla, ale asi bych udělala jen nějaký bílý, nahoře třeba injekci a mystičku s lékama a stetoskop apod. a po obvodě takový ten graf srdeční činnosti nakreslit................ a nebo v případě větší modelařiny nahoru postel, v ní pacienta a okolo sestřičku a lékaře, to jsem někde viděla a přišlo mi to hezké, ta sestřiška myslím na té posteli seděla. Asi taky záleží, na jakém oddělení paní ležela 🙂

petkaa28
20. aug 2012

@wera.g werus 30 je uuplne ok cena, myslim, ze ani za 35 by sa nikto neurazil

levandulka3
20. aug 2012

@pristela jéééj dakujééém tie posledné 3 sú nádherné niečo nakombinujem

kvojtanikova
20. aug 2012

ahojte baby, hrozne dlho som tu nebola - ako by ste nakombinovali na tortu 6 rokov narodeniny a sucasne nastup do skoly? Moj maly frkan ma 2.9. narodky a hned na druhy den ide do skoly, tak by som to chcela nejako skombinovat, ale zas nie tak masivne robit tu "skolsku" kampan, aby sa chudak nezlakol🙂 Dakujem.

jakelina
20. aug 2012

@miciatko hezounká

@wera.g krásná

miciatko
20. aug 2012

@jakelina dakujem

reruna
20. aug 2012

Kočky, jestli taky šleháte nejdřív šlehačku do pribinákového krému a pak přidáváte teprve tvaroh, cukr a creme olé, tak si ušetříte práci, když tu šlehačku vůbec neušleháte - všechno dáte do jedné mísy a pak krátce prošleháte na nejnižší otáčky a během pár sekund je pribinák hotový, úplně stejně tuhý jako když je šlehačka před tím ušlehaná. Mě se dneska nechtěla šlehat smetana, měla jsem jen 30% z Lidlu, tak jsem to prostě nalila k tvarohu a bylo. Ušlehat smetanu mi vždycky trvá pár minut, takhle to bylo hotové za pár sekund 🙂

reruna
20. aug 2012

@kvojtanikova třeba nějakou sovičku, jako symbol moudrosti

jakelina
20. aug 2012

Zkoušela jsem včera orchidejky z té nové modré vykrajovačky. Za návod jak na ně děkuju Lamps 😉 Děkujííííííííííí 😉

reruna
20. aug 2012

@lucula73 co třeba bonboniéra nebo kytička a nápis děkuji

jakelina
20. aug 2012
ajka82
20. aug 2012

@reruna 😀 ty uz si jak ja ked sa mi nechce, tak vsetko naraz 😝 aj mramorovy korpus ked ide len na bledy alebo tmavy sposob tak vsetko bachnem do misy naraz a vyde v pohode 😎