Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
21. aug 2012

@pipka upiekol sa, ale v strede asi 5 cm priemer zostal sklesnuty 3 mm pod uroven krajov, vsetko okolo pekne rovne, aj pekne je narasteny...prekrojila som a celkom fajn, tak to malinke jazierko hadam nebude vadit pre domacu spotrebu(mama ma meniny)
...mimochodom aj tebe vsetko naj k meninam 😉

aduskatt
21. aug 2012

no, zeny, som sa vcera vytrapila s cokoladou.mudrost robit s cokotransferom, ked je vonku 37 stupnov, ale dobojovala som to statocne, si myslim🙂

ajka82
21. aug 2012

jooo a baby mi jedli asi stvrtinu kremu kym som bola v kupelke, len som pocula" mamaaa, odkial mame doma tolko vela termixu?" a ja nevedela co sa deje, prisla za nimi oni misu stiahnutu z linky a vyjedali.. som sa chcela zbavit tvarohu, lebo pojdeme prec a mm to nezje ked bude v robote, tak aby sa nepokazil

a inak naozaj to chuti ako termix 😵 v stvrt litri mlieka uvarit zlaty klas s dvoma k.lyzickami cukru a mlicnou cokoladou(100g), vyslahat maslo s lyzicou pr. cukru, do toho pridat ten vychladeny puding a jeden jemny tvaroh 🙂

sisix
21. aug 2012

moje patecni pro sousedku. Korpus mramor, plnka nutelovy krem. 2kg Zadani : mickey mouse a volna ruka 😀

sisix
21. aug 2012

A pak zkouska pro nas. Coko korpus, plnka slehackotvarohova. Zkousela jsme polevat cokoladou a nejak mi to nejde. Prijela kamaradka co ma uklidovou firmu a tak jsme ji udelala koste s kyblikem. Kombinace korpusu a plnky byla vyborna.

muffinka8
21. aug 2012

Prosím vás ... keď si v utorok večer pripravím šľahačku s čoko na parížsku šľahačku a vyšľahám až v stredu, a naplním tortu, nepokazí sa to piatku? 😕 Ako vlastne dlho taká plnka vydrží? 😨

aduskatt
21. aug 2012

@muffinka8 do piatku to vydrzi ak to bude v chlade🙂

lussy23
21. aug 2012

@aduskatt mňam
@sisix krásnunká @pipka ďakujem
@iwulka23 krásnučká tortička
@artepf nádherné tortičky
@moncicatko19 krásna
@mili01 krásna

lija15
21. aug 2012

kocky mam otazku kolko korpusov by som mala napiect ak chcem robit vlacik??jedna z vas tu vtedy davala link na fb teda na fotky torticiek a teda hned som sa inspirovala 😉 aby som vedela kolko napiect zatial som upiekla 2tie klasicke 30x25 neviem rozmer a jeden je tensi a jeden hrubsi-zaklad 😉 ak budete moct tak poradte dakujem 😉

muffinka8
21. aug 2012

@aduskatt vo štvrtok ideme k našim a tá torta je vlastne pre nich a nás, ale neviem či ju budeme jesť ešte vo štvrtok, asi až v piatok najskôr. Najlepšie by bolo spraviť ju vo štvrtok, ale to sa bojím, že nestihnem, lebo malý nejak štrajkuje so spánkom a neviem či vydrží pri mne v kuchyni toľko. Jáj, no uvidím.

sisix
21. aug 2012

foto 😀

miciatko
21. aug 2012

Baby na piatok peciem tortu pre deti a bude cestovat az na vychod,aku plnku mam pouzit???,
rozmyslala som parizsky ,vydrzi cestu ale bude detom chutnat, no moje by to urcite nezjedli,u nas len slahackove, smotanove . . .

aduskatt
21. aug 2012

@muffinka8 ja myslim, ze vydrzi............uz som robila pre nas parizsku a jedli sme ju na stvrty den a dojedali na dalsi, bola fajn

lucula73
21. aug 2012

@miciatko však pravý parížsky je šľahačkový 😉 ......a neviem veru,či šľahačková plnka zvládne cestu na východ 😕 😕

aduskatt
21. aug 2012

@miciatko ja by som, ked uz nechcete maslovy, tak skor Pribinakovy ako parizsku slahacku na tak dlhu cestu

lucula73
21. aug 2012

@miciatko ano,aj ja som chcela napísať,že skor ten pribináčikový,ten by mal vydržať 🙂

jakelina
21. aug 2012

Holky prosím, jdu se zeptat. Kamarádka se mě ptala, jak se peče korupus pro cukrovkáře, co nemůžou normální cukr. Máte někdo recept a jak se nahrazuje cukr, medem nebo jak??? Děkuju za každou radu.

vlada111
21. aug 2012

@aduskatt no nádhera a vnútri vyzerá super. Akú si robila?

aduskatt
21. aug 2012

@vlada111 dakujeeeem🙂) vnutri je cokoladovy piskot, Pribinakovy krem s kakaom , korpus krem, jahody, krem, korpus krem, jahody, krem, korpus..korpus je este poliaty rozvarom z ciernych ribezli..........a urcite tomu dodalo caro pouzitie fenu v chladnicke, xixi

aduskatt
21. aug 2012

Vsetkym sladkym Janam, Jankam Janulkam, ktore tu mame, prajem prekrasny meninkovy den🙂)

muffinka8
21. aug 2012

@aduskatt veď to už dnes utorok 😀 ja už ani neviem aký deň a to ani šľahačku nemám 😅 😀 😀 ja aj preto chcem skôr lebo neviem ako sa mi podarí korpus aby som mala čas aj na nápravu keby dačo 😅
No a cestovať budeme hodinu, ale minule to prežila torta takú cestu.

jakelina
21. aug 2012

@mishulle děkuju, já jsem slíbila, že se tady zeptám jestli třeba některá nemáte v rodině cukrovkáře a nemáte s tím nějakou zkušenost.
Recept kamarádce přepošlu. 😀 😉

aduskatt
21. aug 2012

@muffinka8 korpus ti vydrzi v pohode zabaleny aj dlhsie............ved upec korpus skor, slahacku si uver zajtra vecer a ked sa ti chce vstat, vo stvrtok doobeda to dokonci🙂) a mas to🙂...ale bo uver zajtra rano a vecer mozes vyslahat a naplnit.....ja myslim, ze ked nebude ta torta pol dna na 30 stupnoch vonku tak vydrzi🙂

aduskatt
21. aug 2012

@jakelina tie cukrovkarky mi pripomenulo minuly tyzden.......susedy chceli ohcutnat tortu s raffaello kremom..si davali obidve fajne..a obidve pichaju inzulin, xixi

aduskatt
21. aug 2012

@muffinka8 inak, ak pridas par kvapiek rumu, tak ti to predlzi trvanlivost kremu🙂

muffinka8
21. aug 2012

@aduskatt jááj, už ani rozmýšľať neviem. Asi zajtra spravím korpus cez deň, večer uvarím šľahačku a vo štvrtok ráno už len naplním a keď bude malý spať tak potiahnem a ozdobím. Naplniť a ozdobiť to už najmenej, ale ten korpus ma straší 😖
Dnes som musela celý spánok byť pri ňom, lebo len čo som sa postavila, oči otvorené a keď som pri ňom aj 4 hodiny chrní 😀

muffinka8
21. aug 2012

@aduskatt manžel nemá rád rum 😀 lebo ako hovorí je to len nechutná aróma 😀 😀

aduskatt
21. aug 2012

@muffinka8 ved ked v stvrtok naplnis, to vam vydrzi🙂

daducha
21. aug 2012

@vlada111 chcem sa ta opytat k tym muffinam.Aj tebe ostavaju prilepene na tom papieriku? Resp. aj tebe sa tak rozpadavaju ? Manzel ma prave zdrbal, ze chut je super, len ta konzistencia muffinov.Ze keby on taky dostal,tak sa mi dva dni bude ckat.Dost mam z tej torty nervy a este aj on 😠 .deti boli absolutly spokojne 😀 .Len je pravda, ze na svadbe to nebudu jest iba deti 😖