Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
18. jún 2009

fakt jo... manza mi to skoro sezral 😅 😀 nez jsem to dala na dort 😉

lenka.pav
18. jún 2009

veru, s tym kremom mozem len suhlasit, je super. ale staci dat namiesto ladovych kastanov obycajnu horku cokoladu. aj vtedy to chuti super

beruska2x
18. jún 2009

nebo bilou ckokosku to jsem osobne nezkousela ale spatne to nebude 100% stejne tak tam muzes dat kofilu, proste co kdo rad a nezkousel to nekdo s Margotkou?? slo by to??

lenka.pav
18. jún 2009

podla mna sa margotka nerozvari.....ale nemam vlastnu skusenost, tak neviem

graziela
18. jún 2009

Babule, ta plnka znie fantasticky...ja zvyknem robievat parizsku z horkej cokolady, resp. coko na varenie, cukor a slahacka...tusim nedavam ani stuzovac, aj napriek tomu pekne drzi 🙂 Zeby som tentokrat vyskusala s lad. gastanmi? No,uvidime...
Cessy, neviem, ci ta budem inspirovat... 😉 Toto bude moja 3.potahovana.. NO ja si vzdy dam tak velmi zalezat na vsetkom, hlavne na marcipane (robievam si doma falosny) a na posl. vyzdobu mi uz neostane tolko energie a casu, ze s tou vyslednou pdobou nie som moc spokojna...ako aj teraz naposledy...
No teraz som si to rozvrhla tak, aby som toho nemala moc naraz...Zajtra si upeciem platy, budem piect 3x, aby som nemusela tu strednu vrstvu zliepaz z okrajkov, v sobotu si urobim plnky, naplnim a v nedelu dozdobim - nahodim marcipan a tentokrat to bude uplne jednoducha, ale mila torticka...teda, ak sa mi podari, samozrejme 😉

graziela
18. jún 2009

A este som sa chcela opytat, akym sposobom zdobite marcipan? Pridavate farbivo (ja mam tekute z Lidlu) za uplne nakoniec, ked je marcipan uz cely vymieseny ? Resp. v ktorej faze je to najlepsie? Mne sa nikdy akosi nevydaria take krasne syte farby ako tie vase ☹ A okrem toho potom sa mi zvykne marcipan trhat, takze nic moc...
A este jedna otazocka : Ako by som mohla najlepsie zafarbit marcipan na HNEDO, ked nemam original hnede farbivo? Zeby kakao zmiesat s troskou vody? Dakujem za rady 🙂

alionuska
19. jún 2009

Ahojte kocky..som tu dlhsie nebola..
Graziel farby z lidlu su neni nic moc..to uz radsej kupuj praskove v drogerii a zmiesaj v troske alkkoholu,alebo original gelove Wilton... hnedu dosiahnes,ak pridas iba kakao...bez vody! 😉
Som hodila do albumiku tri fotecky...tak mozete pozriet moje najnovsie vytvory. pa pa 😉

julinka25
19. jún 2009

Ahojte kocky,

s tym parizskym kremom mam aj ja dobru skusenost, je vynikajuci, a robim ho takto:2 slahackove smotany v tegliku uvarim den predtym s cokoladou na varenie, 1 lyzicu kakaa a 2 lyzice pras. cukru.Na noc dam do chladnicky a na druhy den uz iba vyslaham, nemusim davat ani stuzova krasne drzi, ale ked mam slahacku v krabicke tu trvanlivu tak to stuzovac musim dat, inak sa nevyslaha.

alionuska torticky perfektne ako vzdy, najviac sa mi paci ta kapusta, je originalna!!! 🙂

graziela
19. jún 2009

Alionuska,
dakujem za tip a tvoje torticky su krasne ako vzdy 🙂 🙂 🙂
Piskoty su upecene, mozno este dnes stihnem naplnit, uvidime, ako zostane cas... 😉

alionuska
19. jún 2009

Dakujem babenky... 😉

sisa.b
19. jún 2009

tak holky, aj mna to caka. svokra si na mna vymyslela tortu na zajtra 😅

alionuska, prosim ta, ako otlacas ten patchwork? ja som skusala priamo na torte, ale asi som to nemala dost vychladene, lebo sa to nedalo ☹ a mimo torty si to neviem predstavit, ako by som trafila preste miesto, kde potrebujem mat vzor...

cessy
19. jún 2009

ahojte,
ali no paradicka, kapusticka 😀 😀 😀 super, si pedant
cim sa ta firma zaobera, ked si im robila taku motilikovo kapustovu tortu??neaky pestovatelia?? 😕

alionuska
19. jún 2009

Cessy oni robia kvasenu kapustu...zasobuju cele slovensko! 🙂
Sisa,mne tiez nejde otlacat patchwork priamo na torte...ja ked nieco robim tak najskor otlacim a potom dam na tortu ten potah...ale tiez by som sa to chcela naucit! Neviem ako to niektore baby robia ze uz na potiahnutu tortu otlacaju vzory... 😅
A dakujeeem... 😀

cessy
19. jún 2009

ali ja som myslela ze neakym polnohospodarom 😀 a skoro som sa aj trafila 😅

alionuska
19. jún 2009

Cessy,no skoro. 😀 Len oni si kapustu nechavaju dovazat a iba ju spracuju a vykvasia a šup do predaja... 😀 preto ta kapusticka a tie motyliky na tej torte... 🙂

sisa.b
19. jún 2009

alionuska a ako robis tu krajku a vlnky okolo torty?

teda torticky mas fakt nadherne 😵 a ten spiderman, to je cely z marcipanu? a ako si na nom vyrobila ten oblek s bielymi nitkami?

sisa.b
19. jún 2009

uz mam z tej torty tazku hlavu ☹ 😝

lenka.pav
19. jún 2009

alionuska, to by teda aj mna zaujimalo, ako urobit ten spodny okraj taky vlnovkovy.... 😉

cessy
19. jún 2009

alionuska ma vseliake specialne nastroje na marcipan...takze asi tym...je to sikovnica 😕

lenka.pav
19. jún 2009

to asi robi s tymi kosticami. tie mam uz aj ja, len neviem, ako na to. tak snad poradi 😅

cessy
19. jún 2009

urcite poradi, alebo prida aj video ako to robit, inak aj ja som na to vedava 😕

lenka.pav
19. jún 2009

tak to by uz mohla prezradit, ako to robi, ked sme tu uz tri zvedave 😀

sisa.b
19. jún 2009

😀

cessy
20. jún 2009

no urcite prezradi, len asi nema cas na pisanie...asi zas nieco krasne pecie 😵

lenka.pav
20. jún 2009

ale ja uz nedockavo cakam! 😀 😀 😀

cessy
20. jún 2009

leni neboj, nie si sama 😀 😀 😀 😀 ja tiež 😀 😀 😀 😀

alionuska
20. jún 2009

No ahojte kocenkjy..tak ma tu postradate...?? 😀 Ja vam to velmi rada poviem ako tie vlnky robim...ked potiahnem tortu tak si ju obrezem koleckom,ktorym sa kraja pizza(som kupila v ikei) alebo sa to da aj normalnym radielkom na cesto ...a okolo torty nie presne po obvode torty ale necham si asi tak centimeter ten potah ...ja pisem jak madar,ale hadam mi rozumiete...skratka to neobkrojim tesne pri torte,ale asi cm od torty a potom CESSY by si sa cudovala,ale ani specialne pomocky nepotrebujes...ja som to skusala aj s obycajnou ceruzkou a islo to.Ale robim to teraz takymi kosticami,co som kupila v tescu v hrackarstve na modelovanie plasteliny pre deti. 😀 Ak nemas take kostice,tak aj ta ceruzka ti pomoze..len ju budes obtlacat a trosku medzi prstami sulat,aby ti vznikal pekny vzor...pekne okolo celej torticky budes vtlacat tu ceruzku...takzo sa to takto vysvetluje ale video k tomu som ani ja este nevidela! 😀

A spidermani su cely z hmoty. Tie vzory,akoze pavucinky som kreslila potom ked trochu stvrdol bielou ceruzkou...ale neviem ci ju u nas zozenies. 😉

cessy
20. jún 2009

alionuska...tak s tym sa treba pohrat, pravda...pozerala som si opat tvoje torticky, tie kraje, na najblizsej torte to vyskusam spravit

dakujeme za tip 😉

a ja som si myslela ze mas na to neake specialne nastroje 😀

julinka25
20. jún 2009

Ahojte babulky, dnes som upiekla nasmu ocinkovi torticku k zajtrajsiemu sviatku dnu otcov.Je len taka obycajna, poleva je z bielej cokolady, lebo tu ma najradsej 🙂 Tak môzte kuk ak chcete. 🙂

sisa.b
20. jún 2009

ali, dakujem za tip 🙂

ja som sa natrapila s tou tortou... mala som akysi cukor z ciech a doslova z neho v sitku ostavali cukrove kamienky. takze mmf sa mi poriadne rozpadavalo, ani som ju v noci nepotiahla. s..ala som sa s tym do 4tej a nakoniec som to zabalila. spala som slabe 4 hodiny a podme do obchodu pre nove ingrediencie. takze posledny krat som pouzila iny ako povazsky cukor 😠 nakoniec som ju dorabala takmer v behu, lebo sme velmi meskali. no co, snad sa podari nabuduce