Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
24. aug 2012

@bzucinka2 super tortičky - čisto od Disney- ho 😀 😀 práve som si uvedomila, že Barbie som ešte nerobila 😅 😅

vecernicci
24. aug 2012

@anibas tak já si dám teda s váma holky, já tohle taky můžu 😵 😉

anibas
24. aug 2012

@pristela no tvoja chladnička vyzerá, že ťaháš nočnú 😅 😅 😅 😅 😅 😅 tak nech sa ti darí !!!!!!

aduskatt
24. aug 2012

@anibas no len ci tam bude kvalita🙂) hocijake cervene nevypijem, xixi

anibas
24. aug 2012

@aduskatt donesieme 😀 😀 😀 len napíš tvoju značku !!

aduskatt
24. aug 2012

@anibas ozaj, tam si zhaname vsetko sami? stravu viem, ale tam nie je ani ziadny barik? alebo nieco take podobne?........no moja favorit znacka je Primitivo, najradsej Primitivo di manduria a druha je chilsky Cabernet🙂).akurat ze to Primitivo tazko zohnat, v obchode bezne ho nedostat🙂....ale v podstate vypijem dobre suche kvalitne cervene, znacku Tetrapak nemam rada 😀 😀 😀 😀 😀

zuul
24. aug 2012

ahojte sikulky, po tyzdnovej holiday zasa doma najlepsie.

prosim radu, na sobotu mam dve poschodky na svadbu, od kedy si mozem piect korpusy, aby neboli v sobotu tvrde? zle? robievam mramorovy.
dakujem,

vlada111
24. aug 2012

@pipka jemine, tá je krásna 🙂

vlada111
24. aug 2012

@anibas jéééj krásna, aj ja chcem robiť nejakú čipku na budúci týždeň, som zvedavá ako sa mi to podarí 😝

kaczka85
24. aug 2012

Ahojky holky, prosím o radu, budu dělat dceři dort k narozeninám. Piškotový korpus a chtěla bych ho naplnit nějakým krémem a ovocem, poté potáhnout marcipánem.

Jaký krém děláte? Dělala jsem ze zakysanky a pomazánkového másla a nebylo to úplně ono, marcipán jsem dělala ze Salka a sušeného mléka. Klidně ale nějký koupím - jaká potahovací hmota je nejlepší? POstavičky děláte z marcipánu a dobarvujete marcipán nebo máte někdo zkušenosti s tou marcipánovou modelínou - už obarvené válečky ? Díky moc za tipy Káťa

zuul
24. aug 2012

@kaczka85 plnky su rozne, aku mas na mysli? cokoladovu, jogurtovu, s bielej cokolady... ci s ovocim alebo bez?
ja pouzivam smarflex velvet mandlu a farbim ho gelovymi farbami. nech sa ti super vydari. 🙂

kaczka85
24. aug 2012

@zuul napln prave vubec nevim, nejakou s jakou mate nejlepsi zkusenosti 🙂 je to dort pro 2 letou holcicku, tak cokoládovou asi ne 🙂 ovoce bych chtela urcite nějaké pridat 🙂

reruna
24. aug 2012

@kaczka85 zkus prináčkovou náplň - 1 smetana ke šlehání, 1 tvaroh jemný ve vaničce, 2 vanilkové cukry a 1 creme olé vanilkový pudink bez vaření od dr. Oetker - jen nasypeš ten prášek - vše dát do misky a krátce a nejmenší otáčky prošlehat, pokud to bude moc husté můžeš přidat zakysanou smetanu, ovoce jakékoli, dětem tento rém chutná i jen tak samotný, já ho dělám teď v létě moc často jen tak s ovocem na svačinku, nebo k palačinkám. ALe pozor, nemůžeš ho dát pod potah, tak dort potři jen máslem s cukrem

bzucinka2
24. aug 2012

@eliska22 preco ze divna, je taka ina, ale mne sa paci a uz duplom pre chalana 🙂

kaczka85
24. aug 2012

@reruna jeee..super, diky moc 🙂 hned vyzkousim k palacinkam a kdyz bude mit uspech, pujde i na dort 🙂 jj, s tim maslem to vim 🙂 aspon neco 🙂

bzucinka2
24. aug 2012

@anibas dakujem, ja zase celkom dosti Barbin mam za sebou 🙂
@zuul vo stvrtok v pohode 😉

pipka
24. aug 2012

@vlada111 dakujeeem 😵

makinka2
24. aug 2012

Holkyyy prosím 🙂 🙂 🙂 dort pro 10-15 lidí byste dali jaký průměr, bude stačit 24 cm???, a kolik byste si řekli, bud tam bude jedna postavička nebo jen rozkvetlá louka, takže žádný hrozný modelování, nápln pribináčková a možná jahody, díkyyyyyyyy 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

anibas
24. aug 2012

dievčatá dávam do pozornosti - plastový box - LIDL mám ho na svoje cukrové náradíčko
http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-DDFE4DEA-41...

anibas
24. aug 2012

@vlada111 ďakujem - tak ty svoju tortičku zvládneš ľavou zadnou 🙂 🙂 o tom nepochybujem !!!

lucula73
24. aug 2012

@pipka krásna je tá vtáčiková...........a ten okraj na hornej tortičke,to je nejaká vykrajovačka?

a úplne všetky tortičky sú nádherné,radosť tu sedieť 😀

pipka
24. aug 2012

@anibas super, asi hned v pondelok nabehnem do lidlu 😉 aj dva sa mi zidu..aj sitie mam uz v takej pofidernej kisni, co len na cestne slovo drzi..a aj cukrarske sa kopia, jeden kufor uz nestaci 😅 😝 😀

pipka
24. aug 2012

@lucula73 to je lišta klasicka a do toho spravim este cukraskou špičkou s malym otvorom kruhovym este tie male dierky 😉

pipka
24. aug 2012

@makinka2 24-26 cm a cca 30€ u nas ...neviem ako u vas...podla vahy asi zalezi 😉

makinka2
24. aug 2012

@pipka moooc děkuji 🙂 bude to můj první na zakázku, musím to propočítat, jen ěm tak zajímá kolik se tak bere 🙂 😉

nika1985
24. aug 2012

mohli by ste mi poradit idem robit na stredu moju prvu poschodovu uz som sa docitala ze dat slamky 5kusov na to kartonik s druhou castou kupila som si v cukr.potrebach takuto podlozku(mne sa zda moc tenka je ako vykres) http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p... ta pani mi povedala ze toto sa dava na druhe poschodie no teraz neviem mam to potiahnut potravinovou foliou alebo cim lebo je to dost tenke a bojim sa ze sa to premoci a potom ako ju budu krajat. Dakujem moc krat.

eliska22
24. aug 2012

@bzucinka2 jéééééj dík, veď ma nič ani nevedelo napadnúť 😝

aduskatt
24. aug 2012

@nika1985 ja davam dno z plastoveho partytanierika, tym padom to nemusim obalovat🙂

petkaa28
24. aug 2012

tak a tu su moje dnesne...konecne mam aj upratane a mozem ist spat :D

@dadka212 naaaaadherna...jednej zakaznicke sa strasne pacila tvoja barbie, tak som ta musela skopcit 🙂 - prepaaac 😅

aduskatt
24. aug 2012

@nika1985 ak sa rozhodnes dat podlozku kartonovu, treba ju obalit foliou..a potiahni tortu uz na podlozke...nevadi, ze je tenka, cim tensia, tym lepsie, budes mat mensiu dieru medzi poschodiami