Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt môžem ešte aj ja? 🙂 a tých 10 eur je bez ohľadu na to ako je zložitá? že napr milión figúriek, alebo piplačky za 10 a tiež aj nejaká jednoduchá s kvetom za 10? Ďakujem moc, lebo tiež neviem koľko si vypýtať 🙂 a ešte keď máš napr 3300, zaokrúhliš to na 3kg, teda 30 eur, alebo to rozrátaš presne? 🙂
lamps
25. aug 2012
@nika1985 no radšej na kúsku, neviem aké máš tie farby
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g 10 eur za kg, ak je jednoducha a obvykle ak robim figurky, tak jedna je v cene, dalsie su navyse.....ale vacsinou je to tak, ze podla poziadaviek viem odhadnut, aka bude hmotnost, tak poviem dopredu, ze cca toko a tolko plus minus 5 eur🙂)............nerozratavam presne...................ja viem, ze ked som si stanovila 10 a ziadana bude mat tri, tak zakaznikovi nepoviem, ze beriem 10 za kg, ale ze jeho torta bude 30 eur, plus minus🙂))samozrejme, ze ak robim piplavu a tazku, zohladnim to.............80 nabojnic pilnickovat a farbit som si nechala zaplatit mimo tych 10 eur, ale upozornila som, ze to bude piplava praca za priplatok
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt Ďakujem, lebo fakt netuším koľko si vypýtať 🙂 a tvojim odborným okom, tá moja posledná (s tomom a jerrym), to bola náročnejšia, či za 10/kg? 🙂 mala cez 3kg
wera.g
25. aug 2012
Prosím vás, ja viem že to tu bolo milión krát, ale ešte skúsim aj ja 🙂 s akou hmotou robíte kvietky a poťahujete? Ja som teraz cez leto používala PDT špeciál na poťah + WI na kvietky.. Ako s poťahom som spokojná, hoci je tuhá a strašne zle sa krája, ale dobre sa mi s ňou poťahuje a chutí dobre, ale som sklamaná z WI.. taká... čo ja viem, myslela som že bude úúúplne wow, ale nie je to veľká výhra... a idem si objednávať kýblik hmoty a neviem akú.. Ďakujem 😉
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g ja by som za nu pytala, ak mala cez tri kila tak 35-37 eur,
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g kvietky Smartflex Flower, potah Smartfelx Velvet alebo MMF 🙂
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt jeeej no ďakujem, tak to si ma potešila 🙂 ja som vypýtala 28... :-N a dostala som 30 😃 tringelt 🙂)
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt Ďakujem 😉 hmm keď mne sa nechce tá mmf robiť.. totiž pri malom som rada, že stíham tak ako stíham, hoci by som ju rada vyskúšala, ani neviem ako chutí 🙂 a ten smartflex flower schne rýchlo? lepšia než WI?
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g no, ak ta suma bola k spokojnosti oboch stran, tak je to OK. 🙂
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g Smertflex je uplne ze naj🙂)) ja som robila potah PDT special a som rada, ze som ju minula, nevratim sa k nej.mne vadi, ze je na torte tvrda
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt aaaa, tak to sú takí veľmi vzdialení príbuzní, lebo inak som to aj tak nejak na tých 35 tipovala 🙂 no veď to aj mne vadí, strašne zle sa krája 😕 ale všetkým zatiaľ najviac chutila, že nie je moc sladká, že je taká fajn.. a tá smartflex, netopí sa? a chuťovo je aká? nechcem si len kg objednávať, rada by som už celý kýbel, len nerada by som objednala zle 😞
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g smartflex ma viac prichuti, mne najviac chuti vanilkova a mandlova🙂
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt a prosím ťa odkiaľ si? 😃 by som prišla na degustáciu, zjedené zaplatím 😃 😃
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g mam to v pase🙂)) TT 😃 😃 😃
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt jááááj noo, to vieš, neskorá nočná hodina 😃 😃 eeeeej, žeby som drahého otravovala, že pôjdeme do TT nakupovať? 😃 a máš obe "naskladnené"? 😃 ale nie, teraz vážne - sú o moc sladšie než PDT špeciál? lebo nechcem moc sladkú, tie nikto nemá rád 😕
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g nemam obe naskladnene🙂)mam vanilkovu a MMF . Mozno nejake zvysky mandlovej by som nasla🙂 Porovnat ich neviem, PDT specku si nepamatam🙂............ja si inak obcas aj miesam smartflex s trosickou MMF, ktoru si robim sama a tu si urobim kyslejsiu a vysledok je potom fajn🙂
vlada111
25. aug 2012
@aduskatt a nemohlo ti to zostať na pondelok? 😃
aduskatt
25. aug 2012
@vlada111 jaaaaj, ked moji chlapi maju mlsnu hubu🙂)))
mia1111
25. aug 2012
@wera.g - ja s WI poťahujem. Na poťahovanie je skvelá podľa mňa, výborne sa farbí a nám aj chutí :-N . Na modelovanie používam Smarflex velvet, som spokojná 😉
wera.g
25. aug 2012
@aduskatt a takže sa ti zdajú moc sladké? či? ej, už mám zase moc otravných otázok, asi napíšem do kamky, či by nemohli poslať nejaký koštovný balíček 😃 štipku každej 😃
wera.g
25. aug 2012
@mia1111 Ďakujem 😉 to áno, farbí sa fakt super, až moc ľahko chytajú tie farby na ňu 🙂) a tú smartflex akú príchuť? neviem aká nie je moc sladká, a umelá 😕
lucula73
25. aug 2012
@wera.g ak možem ,tak tá vanilková je chuťovo veľmi dobrá,taká klasika,ale mne príde viac sladká ako napr. s príchuťou pomaranč.....tá je pre mňa teraz naj 🙂 ,krásne vonia a je jemne kyselkavá 🙂

@veccernici dnes som skúšala mliečny marcipán podľa tvojho receptu,to je fajnová hmota,mňam.............ale trošku je to lepkavé,to také má byť?a čím sa prosím ťa podsýpa,ak to vaľkáš?
vďaka.... 🙂
aduskatt
25. aug 2012
@wera.g mne vyhovuju take ake su aj ludom chutia🙂 nemiesam ich zakazdym, ale ked viem, ze kamoska ma rada kysle, citronove, tak jej primiesam🙂.........aj mamina ma rada kysle.........fakt ako kedy.....samasebesi papam origos take ake je
mia1111
25. aug 2012
@wera.g - ja objednávam stále dookola čerešňovú príchuť 😃 , mňam :-N . Ale chvália baby aj pomarančovú, tú som ešte nemala, ale plánujem vyskúšať aj tú 😉 . Ja som so smarflexom raz aj poťahovala, poťahovalo sa s ním tiež dobre, zdal sa mi trošku tuhší, oproti WI, ale nejak zvlášť to nevadilo 😉 . Teraz na leto je podľa mňa asi aj ideálny na poťahovanie 😉
wera.g
25. aug 2012
@mia1111 ďakujem moc, no neviem, asi si teda na skúšku len kg objednám, že ako bude chutiť a podľa toho 🙂
dadka212
25. aug 2012
@wera.g zober čerešňu 😉
petkaa28
25. aug 2012
@wera.g werus ja mam teraz doma smartflex velvet citron a vsetci to strasne chvalia..kyselkava, vonava..dokonca ju jedla aj moja babka s cukrovkou, ze je super kyselkava pre nu a to marcipan nelubi 🙂
dada2007
26. aug 2012
@wera.g ja používam iba smartflex velvet na poťahovanie, kvietky aj figúrky......mala som vanilkové kýbliky....teraz som prešla na pomarančový...... 😉
dajna11
26. aug 2012
@hejdita je to je krásne...ako vyšívané

Začni písať odpoveď...

Odošli