Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
26. aug 2012

@zdenallicka skus si fialovu s ruzovou trosku na kusku, ci sa ti podari...inac ja miesam vsetky fialove-fialovu viltonku +ruzovu, len za kazdym iny pomer...rpesne hentu som este nemala ale myslim, ze vyjde 🙂

aduskatt
26. aug 2012

@nika1985 ale budu chciet.....aj za drahsie, ved si to vedia spocitat....................a na druhej strane, neber to zle, ale ist pod cenu nie je dobre aj preto, ze potom pride niekto k inej a povie, ze vy za 10 a inde mi ponukali za 8 a problem ma ta druha baba, co chce 10..a pritom tych 8 je fakt utopisticka cena...to akurat tak prerobis, resp nic nezarobis

lawli
26. aug 2012

@nika1985 čo ti mám prepáčiť ?? ....práve naopak ,som rada ,že sa páči a kľudne kopíruj 😉 😵 😵

nika1985
26. aug 2012

@aduskatt neberiem to zle vobec preto som povedala ze teraz takto do konca roka uz to menit nebudem a potom pojdem hore s cenou ked nebudu chciet nech idu k niekomu inemu zatial co pocuvam vsetkym chutia tak hadam si daju aj potom nechcem zas robit zle ostatnym.a predsa to robim preto aby som si zarobila aj ked ma to strasne bavi ale treba platit aj elekrinu a vodu.

aduskatt
26. aug 2012

@nika1985 uplne suhlasim.....mne prisli jedni tvrdit, ze trojposchodovu tortu komplet videli za 35 eur.no, nech sa paci, nech si ju tam idu dat robit

muffinka8
26. aug 2012

@aduskatt @nika1985 ja by som si veru nevedela zrátať koľko ma vyšla torta, lebo ja netuším čo koľko stojí 😅 fakt. Ako v obchode občas pozriem na cenu na prípadne porovnanie, alebo na jednotkovú cenu, aby som nekupovala nekúpila nevýhodné balenie, ale ja nemám ani potuchy čo koľko stojí 😕 asi to bude tými eurami a centami. Ja vlastne neviem ako koľko stojí chlieb či mlieko 😨

nika1985
26. aug 2012

tak kvety domodelovane sparadla napichnute 😉 korpusy upecene pani sa rozhodla ze to chce v stredu nie vo stvrtok tak som si musela dneska maknut zajtra naplnim dufam,ze vsetko pojde podla planu vecer dorobim kvety a utorok potahujem jaj moje prve 2torty na svadbu a z toho je jedna poschodova strasne sa bojim ale hadam to dam nejako. Keby mal tak manzel v stredu volno hadam by som sa aj vyspala.Dobru noc 🙂

nika1985
26. aug 2012

@muffinka8 a kdo ti nakupuje a kolko si teda pytas

dadka212
26. aug 2012

@nika1985 a kedy je tá svadba?

nika1985
26. aug 2012

@dadka212 svadba je cez vikend ale na vychode ci kde tak to maju v stredu tu a potom neviem ako asi tie moje budu mat len tu oficialne na svadbu ich brat nebudu teda myslim ale aj tak mam respekt nieje to take zdobenie pre deti musi to nejako vyzerat

dadka212
26. aug 2012

@nika1985 ja som sa preto pýtala lebo je to skoro robiť ak by to mali jesť až v sobotu 😝

nika1985
26. aug 2012

@dadka212 ja viem len co ked to tak chcu tak si nepomozem mne to bolo tiez divne aspon budem mat konecne volny vikend 😉 a mozem sa pustit do hackovania na chvilku

aduskatt
26. aug 2012

@muffinka8 tak ja nakupujem pre rodinu, tak viem a dokonca som si dala namahu spocitat si podla surovin, kolko ma stoji kilo MMF mnou urobenej🙂

muffinka8
26. aug 2012

@nika1985 ja pečiem len pre nás 🙂 (zatiaľ, kým sa čo to naučím) ale tak aj tak by sa hodilo vedieť čo ktorá tá torta stojí, aspoň orientačne.
Nakupuje manžel, ale ten určite tiež netuší čo to stojí 😀 Ako nehádžeme v obchode do košíka čo nás napadne, ale proste bežné veci, chlieb, mlieko, maslo, smotana ... tak sa zoberú také ako treba a nerieši sa cena.

jper
26. aug 2012

Všechny zdravím,
moc často se tu nezjevuju, ale jsem na sebe napálená - dělala jsem první dort pro dospěláky a jsem z něj nešťastná, postavičky jsou příšerné na ty ani nehleďte - navíc jsem je udělala moc veliké. I když jsem si udělala hlavu s předstihem - kuličku vytvarovanou lehce, zaschlou a pak potáhla už fondánem v odstínu kůže, tak se mi celá šišatěla, nedržela. Ale jdu se optat - jakto, že mi tak hrozně praskaly rohy na tom domku. Už jsem čtverec dělala a dobré a teď to byla hrůza. Kdosi říkal, že rohy stříhá - ale to si nedovedu představit, jak bych to pak uhladila - nikdy to už pak není tak pěkně hladké. Potahuju všecko smart-flexem.
Díky moc všem - akorát hledím na dortíky a jsem z nich paf.

muffinka8
26. aug 2012

@aduskatt nabudúce si musím už aj ja napísať aspoň základné suroviny, lebo nikdy neviem čo sa kedy zíde 🙂
ináč, punčový sa celkom podaril 😵 od strednej vrstvy nasiakla pekne aj spodná, ktorá je ale navrchu, lebo som to otočila a dolná je pekne suchšia, a na prvý krát som celkom spokojná 🙂

muffinka8
26. aug 2012

Tá spodná vrstva mi len teraz navlhla trochu, lebo som ho pokrájaný nešetrne prenášala v aute 😀 a farebný je preto taký, lebo vajíčka boli domáce a žltučkééé.
Recept od @dadka212

jper
26. aug 2012

Dorty páchám od narození dcery, ale pro okolí až od března 2012. Ta včelka mája byla první pro dceru od kamarádky a pak se postupně přidaly další. Ty lidské postavy jsem teď tvořila prvně a jsou náročnější - musím to natrénovat.

mrka2
26. aug 2012

@pristela prekrasne su tie ruze! ako to, baby, robite,ze su take velke a krasne? ja to vobec neviem ☹ a nejde mi to 😢

lucula73
26. aug 2012

@nika1985
@aduskatt baby inak k tej cene.........ono podľa mňa veľa záleží aj od lokality,kde bývate.....myslím že napr, v okolí veľkých miest a hlavne tam v BA nie je problém pýtať si 10 eur za kg,ale napr. na strednom a hlavne východnom sk to može byť veľa ,hlavne v malých obciach,dedinách.........ľudia proste nemajú toľko peňazí na tortu a vyberú si,komu si dajú upiecť 😉
U nás pečie jedna kočka neskutočne krásne torty a berie 9/kg,ale má toľko roboty,že až.... 😉

aduskatt
26. aug 2012

@lucula73 v Ba idu po 12 eur co ja viem................

lokalistin
26. aug 2012

@florentina ja som to mala tiez strasne riedke a to som mala 3D tortu tak sie vies predstavit ako som nervacila 😠

lokalistin
26. aug 2012

@florentina inak pekne si tu torticku urobila, a jeden dotaz uz sa ti to pred tym stalo,ze ti pri zdobeni zostalo zle?
Lebo ja to mam skoro vzdy ked robim s farbami a myslim,ze to je z toho,len nikto iny to zatim nespominal, tak som myslela, ze si to namyslam, ale uz som mala viac tort,ktore som skoro nedokoncila ako mi bolo zle 😝

sisix
27. aug 2012

@nika1985 vzdyt jsou krasny, klidne si rikej vic 😉

dm1
27. aug 2012

kocky s cenou je to velmi tazke veru... vzdy je to otazka toho ci sa najde niekto kto je to ochotni zaplatit. A ja som zase toho nazoru ze by malo zalezat aj od prevedenia nielen od kila myslim tym ze zaciatocnicka alebo kocka ktora este nema taku vypracovanu robotu nemoze hned z fleku mat cenu ako kocka ktora sa uz vypracovala a jej prevedenie je niekde inde... Jednej to ide hned po par tortach a niektora potrebuje skusat dlhsie...

dadka212
27. aug 2012

ahojte, pridávam svoju len tak pre radosť

itka79
27. aug 2012

@simasa nááádherná-kvety si mala nejako uoložené aby neovädli? myslim v ampulkách alebo ako to tam bolo?

lokalistin
27. aug 2012

@dm1 uplne s tebou suhlasim, pretoze niekedy, ked vidim torty su uplne desne a ked pocujem kolko si za to vypytali, tak normalne nechapem. len preto ,ze suseda robi za desat, nebudem robit aj ja, ked moja robota je o polovicu horsia. Clovek by mal byt sebakriticky,spocitat si naklady plus nieco za robotu,ale nemal by to prehanat. Ked sa vypracuje na nejaku uroven tak si moze vypytat viac. ja pytam velmi malo, ale tu by mi viac nedali a ja to tak strasne chcem robit,ze som na tom vzdy stratova. Teraz mam prvu,kde som si povedala,dost vysoku cenu, ale povedala som si, bud ju chcu, alebo nech idu niekam inam a oni povedali,ze to je ok, chceme. Tak uvidim,ked dojde k plateniu,ci vobec pridu po nu.
Ale teraz mam mindraky, ci ju dokazem urobit tak, aby bola hodna tych penazi ☹ 🙂 😉

lokalistin
27. aug 2012

ble a uz zase makat, taaaaak sa mi nechce. vsetci su na dovolenkach, len ja jak taka tava sama tam trcim. No ale co uz peniazky potrebujem-mam objednane tri balicky 😀
Pekny dnik...

vejinka
27. aug 2012

caute kocky po roku som tu zas dnes ma syn 4 roky a chcel certa tak tu je moj pokus o toho certa je obrovsky ma 8 kil cokoladovy krem. 🙂