Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
1. sep 2012

xixi, ze vymieste mi fondan na vrch torty............a k tomu poznamka, ze dnes to uz nikto tak nerobi🙂).no, nech sa pride pozriet sem ako potahujeme torty..akurat ze my si miesime a obcas aj vyrabame potah same🙂))

eliska22
1. sep 2012

@maca77 kukáme kukáme, ja som to vtedy na tej prima love nekukala bo nemáme, tak teraz očím očím a fuj samé maslo 😝 😝 😝 ale inak torty krásne a jak to fidlikujú a natierajú ja sa s tým píplem a oni to tam cápu jedna radosť 😀

aduskatt
1. sep 2012

@eliska22 no ved ked som pozerala, kolko masla tam capala do toho kremu, no bleeeeeeeeeeeeeeee

eliska22
1. sep 2012

@aduskatt by ma zaujímalo, či aj to čo im dávajú na ochutnávku, či aj tam je toľko masla 😀

aduskatt
1. sep 2012

@eliska22 tak to netusim🙂)

janula.h
1. sep 2012

dorobené guličky 😝

rapunzel1
1. sep 2012

no baby mňa dorazilo, keď sa jej nepodarilo o prvé poschodie, jak to tam potom všeliako nahádzala a mňa jedna zákazníčka dorazila tým, že : "no všimli ste si kde ste mali plnku na jednej strane a na druhej???? tam ste mali vvyžšiu vrstvu ako ná druhej...." jáj a oni to tam patlú hala bala a tu niekto kritizuje za milimetrový rozdiel za iné peniaze ako oni pýtajú....

ajka82
1. sep 2012

ja nemozem pozerat, mna deti terorizuju tanecnou skolkou na dvd 😝 😅

rapunzel1
1. sep 2012

@ajka82 ja som si to vymenila, tata sa výnimočne podujal, že mi dovolia pozerať v kľude chvíľu, tak pustil deťom na PC pesničky a tancovali za ten čas, hurá za týždeň som videla niečo bez toho, aby po mne niekto liezol... 😝 😝 😝 😝 a kryčal...a mamaaaaa

ajka82
1. sep 2012

@rapunzel1 sa mas 😉 , ked my zas tatinka v robote do 21 minimalne 🙄

sisix
1. sep 2012

tak ja zkousim. Moje prvni ovocna dorta. Teda dve. Jedna je jogurtova a druha tvarohova, testo piskot.

muffinka8
1. sep 2012

@mimcak ahoj 🙂 ten ornament je robený pomocou takej lišty kde je viac vzorov a pracuje sa s tým ako s písmenkovou lištou. http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... túto mám

sisix
1. sep 2012

@muffinka8 jak to z toho dostanes? Ja mam takovou listu s abecedou a i pres ifelit to jse spatne. 😒

muffinka8
1. sep 2012

@eliska22 @maca77 @aduskatt mne sa zdá, že oni tie torty robia viac na okrasu a image ako na jedenie. A možno na druhej strane v tých končinách nikdy nejedli poriadnu tortu tak sa aj po takej zalýžu 😀
Moja dnešno-včerjšia chutila, tak som rada 😅

muffinka8
1. sep 2012

@sisix no práve cez sáčok, ale hmota nesmie byť príliš mäkká ani príliš tvrdá a potom to treba ešte pozačisťovať trochu špáratkom, aby tie okraje neboli také ako okusané. Niekedy z toho výjde pekný čistý kus a inokedy nie.

janula.h
1. sep 2012

baby neriešte američanov tí nemajú vkus ani chuť 😀 mne raz jeden američan povedal po príchode na SK že TU! je Amerika 😀 😀 tak asi vie o čom hovorí 😉 aj tak robíme najkrajšie a najchutnejšie torty 😉 😉

aduskatt
1. sep 2012

najlepsie je, ze cukrarka preberie objednavku a dalsich 5 ludi robi tortu a ona rozkazuje🙂)

rapunzel1
1. sep 2012

@ajka82 mňa to čaká od pondelka, má poobednú, tak ho ani neuvidím, až o 22:30 a ak pôjde na pivo, tak možno už budem spať ... 😒

bzucinka2
1. sep 2012

@rapunzel1 🙂 kralovska glazura, cize v podstate bielkova poleva, len toto je rychlejsie 🙂

rapunzel1
1. sep 2012

@aduskatt no mne sa to tiež páčilo hlavne na tom cukrárovi s čokoládou, ten ani tortu nevidel poriadne, pokiaľ tam nedával posledné ozdoby, celé to upiekol asi niekto iný, plnky tiež, tá baba dala do kopy a on tam osadil svoje veci. Ako klobúk dolu nad každou prácou s čokoládou aj každou inou, ale slávu a všetko si zlízal len on ....

simasa
1. sep 2012

@pristela Je naozaj prekrásna. Teším sa aj na tú druhú 😵

aduskatt
1. sep 2012

@rapunzel1 on urobil akurat nevestu a zenicha a ta baba, co sa na nej najviac nadrela ostala uplne v uzadi.........

simasa
1. sep 2012

@maca77 Len je rozdiel medzi intoleranciou a alergiou. Ty si to spojila. Intolerancia laktozy je nieco ine ako alergia na bielkovinu kravskeho mlieka. Radsej sa spytaj, co presne dotycny moze papat.

eliska22
1. sep 2012

@rapunzel1 no to hej, ale to už sa tak vypracoval, že už hold má na to ľudí 😝 aj ja by som prijala, keby to niekto upiekol a naplnil za mňa 😀 😀

simasa
1. sep 2012

@jakelina Ospravedlnujem sa vopred za vulgarizmus, ale ja sa uz z tych ludi poseriem. To co bolo za kravu, ze ci Ti vajcia zostali? Mala si povedat, ze ano, mam tu presne tych 10, len nie su oddelitelne od majitelov 😀 😀

aduskatt
1. sep 2012

@simasa ja mam prave opacnu skusenost, doniesli kilo muky, kilo cukru, hadam 30 vajec a ze co neminies, si nechaj🙂

vlada111
1. sep 2012

@daducha jáj ďakujem, aj mne tie tvoje slová 🙂

vlada111
1. sep 2012

@mia1111 juj to bola veru improvizácia. Júlii by som išla, ale je veľmi drahá ☹

vlada111
1. sep 2012

@eliska22 ružové ruže nemajú žiadne na drôtikoch, tá navrchu fialová má len posledný rad z drôtikov. Mala ich aj tá spodná filaová, ale musela som ju rozobrať, bola veľmi veľká a nezmestila sa mi 😀

vlada111
1. sep 2012

@pristela vidíš ako si to zase vypeckovala, tá biela je krásna a obdivujem ten tvoj ťah rukou, ja som chcela tiež cifrovať, ale vo zvislej polohe mi to nejde ☹

vlada111
1. sep 2012

@lamps ďakujem si zlatá, ale do poslednej chvíle to vyzeralo všelijako. Ale kúpila som si aj hmotu na kvety a je to teda rozdiel oproti Smartflexu.