Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
4. sep 2012

@jablonka333 http://www.pravacokolada.sk/sk/96-extra-gelove-...
http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

ale kurierom, postou (nie 1. triedou) mi ide balik od Kamky uz 4 dni a este tu nie je.

simasa
4. sep 2012

@rapunzel1 ja si myslim ze ked to poriadne zabalis, tak sa nic nestane

lifinka
4. sep 2012

@pristela holka ty běž robit do světa, to jsou šokující dorty a tahle teda je úžasnáááááááááááá, "ale už musím polknout" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
4. sep 2012

@pristela pozerala som do receptov a tam nie je tá "tvoja" plnka s tým karamelom.
Napísala by si mi postup prosím prosím 😅
a ešte mám pár otázok 😅
1. približne ako dlho sa pečie jeden plát?
2.do plnky dávaš poctivé 82% maslo?

pipka
4. sep 2012

babulkyyyy, ze aku ja mam objednavku 😅 poschodka pre 3 a 5 rocne dievcatka..ale MILO-STRASIDELNA 😅 😀
duchovia, hroby, pavuciky usmiate... 😕 😀

nemate nejake inspiracie...naaahodou? 😝 😅 😅

aduskatt
4. sep 2012

@simasa ani ma nestras, ze mi nedojde od Kamky do stvrtka balik, ked som to vcera objednavala......................to ma potom trafi slak.........

jablonka333
4. sep 2012

@simasa dakujem

sisix
4. sep 2012

Ahoj holky, potrebuju sim radu. Chci udelat parizský krem, muzu do slehacky zaslehat kakao misto cokolady?

ajka82
4. sep 2012

nejak sa neviem rozhybat , musim zacat chystat kvety na svadobku, lebo mam pori tom este jednu malicku narodeninovu, ako uz som jednu robila jednoduchu...sa v piatok v noci asi nevyspim 😖 co uz so mnou ked ma to bavi 😎

ajka82
4. sep 2012

@sisix mozes, aj svokra tak robieva s kakaom a nie cokoladou aj ja niekedy ked nemam horku coko ale len kakao doma 😉

mimcak
4. sep 2012

@muffinka8 ja som si objednávala z www.natortu.sk a kurier mi to doniesol už o dva dni.Platila som pri prevzatí priamo kurierovi.

mates22
4. sep 2012

@pipka mně by se líbilo něco takového...i ten hrob (před hradem) a pavučinky na hradbách by se daly dodělat 🙂. Inspirace z netu

pipka
4. sep 2012

@mates22 dakujeem, toto presne som aj ja nasla akurat , hned som si ulozila 😉 hadam to nejako dokombinujem 😉
len neviem aky hrob tam mam dat? 😅 😕 😅

pipka
4. sep 2012

@ajka82 ajus ta je krasna, len nema to byt halloweenska, to som sa pytala, ze len strasidielka, pavuky a duchovia..tak musim skor nieco take ze hrad a nejake tie strasidla a pavucinky okolo toho 😉
hrob dam asi len vedla 😅 ..a na nahrobny kamen mam sto chuti napisat meno nejakeho politika 😝 😀 ale budem slusna, dam tam asi len R.I.P. 😅

lussy23
4. sep 2012

@dida38 krásna @nikulqa krásne auto @zuul krásna @teodorie krásna lienočka @larah krásnučká @pipka krásna @nikulqa krásna je @maya30 krásna @ajka82 krásne @miciatko naozaj krásna čistá práca. psík je nádherný @pristela nááááádherné tortičky

mates22
4. sep 2012

@pipka no veselý hrob je teda skutečný oříšek 🙂, možná teda nějaký kopeček s křížkem a z něj by mohl vylétávat další duch 😉 .................každopádně jsem zvědavá a už se těším na výsledek

ajka82
4. sep 2012

@pipka sak ked tekvice vynechas tak by aj mohlo byt si myslim 😉 mne nepripada nejak moc halloweenska na ten sa robia viac tekvice neviem ake obludy co som videla 😝

sisix
4. sep 2012

Sem si udelala radost.

simasa
4. sep 2012

@aduskatt no ak si dala slovenskou postou a nie kurierom, tak s tym by som neratala...

sisix
4. sep 2012

@ajka82 super dik

dada2007
4. sep 2012

baby, nejaké inšpirácie na detské muffiny máme????? teda máte? 😅 😅 😅
sííííím.....dakujéééém

dada2007
4. sep 2012

@muffinka8 ja ju chcem-marlenku tiež vyskúšať....tak čo sa pýtaš, zaujímalo i mňa 😅 sa nemusím už pýtať 😵 😉

mimcak
4. sep 2012

tak na tu marlenku by to zaujímalo aj mňa

sisix
4. sep 2012

@vecernicci ahoj, muzu te poprosit o ty kostice? U nas je nemaji ☹

mimcak
4. sep 2012

@pristela šlahačková plnka na svadobnu tortu nemôže? Tak to dobre,že pripomenula,lebo mám prvú zákazku na svadobku 22.9 a ja som chcela urobiť plnku s támi ladovími gaštanmi a + pribináčkoví krem tie im naposledy moc chutili ked som dávala na ochutnávku.No super tak čo teraz 😒

jakelina
4. sep 2012

@mimcak může, ale není tak pevná jako máslový krém. 😉

broucek2
4. sep 2012

ahoj holky, mám dělat svatební dort, ale nějak kamarádka porád neřekla, co chce a prý, že to nechá na mě, že se nechá překvapit, čehož se fakt bojím já, protože bych nerada její svatební den dortem pokazila. Chuť mi taky zatím neupřesnila. Asi jej bude chtít v krémovo zlaté barvě s fréziemi, ale je to už asi 10. verze. Trochu se bojím těch frézií, přijdou mi takové jen samotné bez jiného druhu kvítek na dortě divné a hlavně jak k této kombinaci barev je sladit? Zelený stonek asi nebude to pravé

pipka
4. sep 2012

@ajka82 inak je pravda, ze ak by som ju napr.neurobila fialovu a nedala tam tie klobuky a tekvice, tak ako zaklad by mohla...no uvidim, v kazdom pripade je krasna, aj keby nie teraz ale ako halloweensku ma ulozenu 😉
a je tam aj hrob 😀

dokombinujem pavucinky, pavukov, duchov a hroby a hadam to k niecomu bude 😅 😉

pipka
4. sep 2012

@mates22 sak to...ze usmiaty nahrobny kamen je asi dost blbost...co? 😅 😀 😀