Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
4. sep 2012

@dada2007 aj ked neveim aka je plnka, kedze su tam slane pracliky.

dada2007
4. sep 2012

@dajna11 ostatné pýtajú omnoho viac? či?

kazden
4. sep 2012

@lucula73 prosím vás ako ste spravili toho koňa na tortu je super

muffinka8
4. sep 2012

@pristela ďakujem 🙂 to som potrebovala vedieť, že ako si tam zapracovala ten karamel a super nápad to je, že rovno do toho mlieka z ktorého sa varil puding. A keď si nedávala heru ale maslo, môžem ho roztopiť aj napríklad v mikrovlnke, či v tom vodnom kúpeli radšej? 😕 Prepáč, že toľko stále otravujem 😅 a ešte, že koľko sa približne pečie jeden plát? Lebo rýchlo u mňa znamená 3, 5 aj 10 minút. Naozaj len orientačne by som chcela vedieť.

dajna11
4. sep 2012

@dada2007 no niekde sa tiež takto pýtali,ja som povedala kolko beriem ja a niekto písal že známa berie 1,20 eu za ks. je s tým piplačka to áno,ale zasa za takú cenu by to nik nekupil si myslím,tu aspon nie a ja som začala robiť pre deti do školky na rozdávanie ked mali na rodky a tak tak som taku rozumnu cenu chcela pre ne.

dada2007
4. sep 2012

@dajna11 ako ja nemám žiadnu zakazku na to, to nie.........ja sa pýtam len pre zaujímavosť a chcem si to vyskúšať, sama pre seba-pre nás......že ako sa to robí, kolko to trvá, atd. A moja, ešte otázka.....dávaš niečo medzi muffin a hmotu? maslo cukor? či?

muffinka8
4. sep 2012

@dada2007 ja by som dala nutelu 🙂

dajna11
4. sep 2012

@dada2007 hej,dávam maslo s cukrom,ak robím aj nejakú tortu tak krém čo ostane...ja sa s tým velmi rada hrám,síce to trvá hodiny,ale je to také veselé tolko mufinov vyzdobených pokope 😀 😀

pristela
4. sep 2012

@muffinka8 no cas pecenia..... ja to podla farby 😅 bo ked to budes brat tak, ze je to stale makke, tak to upecies na skalu a nezmakne ti to nikdy, ono ked sa plat upecie, je makky ale ked uz ho prekladas je tvrdy a po case opat zmakne 😀 😀 😀 dobre ne? 😀
mam piect tuto marlenku na stretko, tak tam ju mozte okostovat, po pravde piekla som ju uz viac krat a mala som z nej za cely cas len jeden kusok 😕
no a ak chces vypocitaj si, ja piekla ted z troch davok 4hodiny v kuse tak ak prepocitas vyjde ti cas na jeden plat 😀 😀 😀 maslo som roztapala v miske nad parou, ale v mikrotrtke to je asi tak isto , neviem

karaa
4. sep 2012

Ahojte, idem k vam po radu. Mascarpone krem robim casto ale stale z rastlinnej slahacky a nikdy ziadny problem. Skusila som zo zivocisnej a skoncil tam, kde mal skoncit az po zjedeni a vytraveni 😠 😀 Ked som dala stuhnut rastlinnu smotanu s rozpustenou cokoladou, tak do rana vzdy pekne stuhla. Z zivocisnej sa spravila na vrchu asi centimetrova hruba stuhnuta vrstva a pod tym riedka nestuhnuta "voda". Samozrejme mi to nevyslahalo a z toho stuhnuteho vrchu ostali hrudky.... Co som urobila zle? Chcem skusit este raz, no nerada by som vyhodila dalsie 4 smotany a cokolady 😠

muffinka8
4. sep 2012

@karaa ja keď som robila prvý krát tak tak mi to za noc stuhlo ako skala, tak som to nechala na linke postáť, a keď zmäklo som to vyšľahala.

muffinka8
4. sep 2012

@pristela 😀 hmmm ... takže sa skôr orientovať podľa farby? Čiže keď bude vyzerať tak upečene, mala by byť? A ešte keď to dávam na plech, tak akú hrubú vrstvu? pol centimetra asi? či viac?

karaa
4. sep 2012

@muffinka8 ale mne stuhol na skalu len vrch a pod tym "voda"...

muffinka8
4. sep 2012

@karaa možno bola chyba v tej smotane, nejaká zlá várka

aduskatt
4. sep 2012

@karaa ja pouzivam zasadne zivocisnu slahacku a doteraz som nemala problem s parizskou slahackou............

rapunzel1
4. sep 2012

@karaa ahoj, no možno záleží od značky smotany, mne sa to stalo u trvanlivej pilos v tom červenom obale, som vyhodila tiež toho habakuk, skúsila som všetky triky, maslo, creme ole a nič, ale pri inej sa mi to zatiaľ nestalo.

lifinka
4. sep 2012

@pipka tak to je slušný pro 5letou holku 🤐 😕

jakelina
4. sep 2012

@rapunzel1 nedávej trvanlivou, ta na to není dobrá 😒

karaa
4. sep 2012

@rapunzel1 aha, takze to bude v smotane, presne s tou istou sa mi to stalo. som ju vcera kupila prvy krat, no nenapadlo mi, ze moze byt taka "super". dakujeeem

karaa
4. sep 2012

@rapunzel1 akurat ze na tej "mojej" smotane nie je napisane, ze trvanliva, ale len smotana na slahanie 33%. ale tiez je cervena.

lucula73
4. sep 2012

@kazden ja som koňa na tortu nerobila 😉

pipka
4. sep 2012

@lifinka a keby len 5 rocnu..a aj jej 3 rocnu sestru 😅 😅 ale tak kazdy sme iny..ale keby moje dieta chcelo tortu s hrobom, asi by som sa tuho zamyslela 😅 😅 😝 este tí duchovia a pavuciky...ale hrob 😅 budem sa snazit este tu znamu ukecat, ci si to nerozmysli 😒 😝

zuzka7512
4. sep 2012

ahojte...potrebovala by som nejaký recept na orechový krém...ď... 😉

rapunzel1
4. sep 2012

@karaa možno mali nejakú zlú sériu, alebo je fakt nejaká divná, ja som mala tri s kovovou príchuťou, ešteže koštujem každú, ktorú idem dávať a tri čo boli dobré, urobili presne to čo tebe, som si povedala nikdy viac, väčšinou mám aro trvanlivú,ale na tú treba viac stužovača ako normálne alebo milsy netrvanlivú, tá je v pohode a dobrá je aj tá tesco 33 percentná taká oranžová v kelímku.

rapunzel1
4. sep 2012

@jakelina aká je taká fakt dobrá prosím ťa, ja som už robila asi z každej čo je trhu, ale samozrejme hľadím aj na cenu. V čom je rozdiel trvanlivá a netrvanlivá, čo sa týka plniek? Ako napadla ma aj tá rastlinná, ale živočíšna je živočíšna, mám pocit, ako rozdiel hera a maslo....

mariann2
4. sep 2012

@rapunzel1 ja používam 33% šľah. smotanu z kauflandu, alebo Lidl-u a som spokojná, používam aj 15 kusov týždenne a zatiaľ som nemala problém

aduskatt
4. sep 2012

@rapunzel1 v kaufe aj tescu maju 36% zivocisnu, ja pouzivam tu a je super🙂

rapunzel1
4. sep 2012

@mariann2 tú z kauflandu mám aj ja doma, keď robíš v takom množstve, možno mi budeš vedieť poradiť. Mám robiť 10 kg toru, 1 plnka šľahaná nad parou a dve šľahačkové, jedna z bielej a druhá z tmavej čoko. Veľká je tak do celej chladničky, 5 x plniť. Z kaľkých šľahačiek by si robila tú bielu a tmavú 4 a 4 ry, bude to stačiť? ďakujem

vecernicci
4. sep 2012

@lawli jo děvče, nechala jsem tam dva a půl tisíce jen v dortisimu a u vietnamce tři stovky 😝 😝