Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
5. sep 2012

@eliska3 korpus podla chuti mozes dat. Co sa tyka oblatky, tak podla mna sa ti zvlni pod slahackovym kremom, mozes to lepit medom🙂

eliska3
5. sep 2012

@aduskatt medom lepiť priamo na korpus? V tom prípade musím urobiť svetlý korpus, lebo na čokol. nebude fotku-oblátku vidieť

aduskatt
5. sep 2012

@eliska3 a nebudes vrch potahovat hmotou? to by si mala najistejsie. Na potahovku dat trochu medu a na to oblatku

muffinka8
5. sep 2012

@eliska3 s coko korpusom to bude isto velmi dobre. Ja som robila s mramorovim a tiez to vsetkym chutilo.

eliska3
5. sep 2012

asi to tak spravim, a nevies nejaky recept, na peknu cisto bielu potahovku? Lebo marcipán je taký nažltnutý...

lamps
5. sep 2012

@eliska3 recept na MMF poťahovku máš na prvej strane tejto diskusie 😅

Dievčence idem sa "pochváliť", hoci po tých Vašich posledných výtvoroch, ktoré ste sem popridávali mám trochu aj obavy niečo sem pridať. Pokúsila som sa urobiť orchidejku na drôtikoch a takto to dopadlo .... Aj sa teším, že som ju vôbec dokázala dať dokopy, hoci si pri tom viazaní pripadám totálne neschopná, keby ma niekto videl aj sa zasmeje 😀.

pipka
5. sep 2012

no ty si sikulkaaaaaa, to aj ja chcem vedieeeet 😅

musim sa uz aj ja k tomu dokopat 😝 😀

lamps
5. sep 2012

a ešte sa Vás spýtam, aj vy sa dennodenne stretávate so závisťou sprostých ľudí, ktorí Vám závidia, že robíte torty a zarábate ťažké peniaze? 😀. Mne to už normálne začína liesť na nervy, nechápem z ľudí 😝

lamps
5. sep 2012

@pipka no včera večer som mala z toho bobky, či ju vôbec dám dokopy, lebo prsty a ruky ma neposlúchajú pri viazaní tak, ako by som potrebovala. Ale ono je to asi o cviku

maca77
5. sep 2012

@lamps krásna.. ja by som to nedokázala ani zviazať dokopy 😀

pipka
5. sep 2012

@lamps zatial som sa vyslovene so zavistou nestretla, tak stale to nerobim az tak vo velkom...ale poznamky typu, ze jak ja budem v plnke, ked sa to rozbehne..aj ked myslene zo srandy milujem 😝 🙄

nikto si nedokaze predstavit, co to naozaj obnasa 😖

lamps
5. sep 2012

@maca77 ale dokázala, keby si videla mňa ako sa pri tom mordujem 😀 viac ako moja Terezka včera pri prvej domácej úlohe 😀 😀 😀

simasa
5. sep 2012

@aduskatt Tak to je super. Ja tu hmotu este stale nemam - uz piaty pracovny den.

simasa
5. sep 2012

@lamps videla som Tvoj prispevok na FB - a co mas aky "prijemny" zazitok?

simasa
5. sep 2012

@pipka Mne tiez niektori (dokonca aj z rodiny) hovoria, aby som sa tym zacala zivit. Ale to nepoznaju nase zakony a ceny, za ake sa tu torty predavaju. To by som ich musela urobit minimalne 10 za tyzden, aby som nieco zarobila. Nehovoriac o tom, kedy by sa mi vratili naklady na zariadenie priestorov. Takze ani nad tym nerozmyslam. A priznam sa, ze mna by to ani nebavilo robit vo velkom. Teraz je to konicek, a tak to je najlepsie.

lamps
5. sep 2012

no včera som sa dozvedela ako mi je super a dobre, že pečiem torty. A však ja nehovorím, že mi je zle, nesťažujem si, ale vytáča ma ako si ľudia myslia, že ich hádam okrádam, keď si vypýtam peniaze za tortu. Hlavne, že stále vyplakávajú, ako sú drahé potraviny ... A o to viac ma to štve, že ide o osobu, o ktorej by som nepovedala, že bude mať také sprosté reči ☹, no čo aspoň vidím, s kým mám tu česť 😒

aduskatt
5. sep 2012

@simasa ale tak to je nejak dlho, nie? nelezi to uz na poste?

aduskatt
5. sep 2012

@lamps no vidis, ako ti je super a dobre🙂.chjo, ja by som obcas vyplieskala tych ludi

aduskatt
5. sep 2012

@lamps ja som zatial nemala tu cest stretnut sa s blbym komentom, ale ja sa venujem tortam este len kratko.

lamps
5. sep 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 áno je mi dobre, niekedy mám pocit, že až veľmi dobre, ale určite to nie je kvôli tortám, hoci radosť z nich mám veľkú 😅 😅 😅

aduskatt
5. sep 2012

@lamps to poznam......ale nechapem tych ludi...ved ak je ti tak dobre, co im brani, aby zacali piect a boli v plnke jak hovado?

aduskatt
5. sep 2012

@lamps teraz pozeram, my sme sa este neskamaratili na FB?

lamps
5. sep 2012

@aduskatt nie neskamarátili 😀

Ja tu sedím a korpusy mi kto upečie?

Dievčence mám robiť tortu pre 70-ročného uja s futbalovou loptou, ale chcú tam aj nejaké kvety. Nič ma nenapadá, ako to skombinovať, nemáte nejaké inšpiratívne nápady?

aduskatt
5. sep 2012

aj ja tu sedim a korpusy pecie rura🙂)
baby, na odlahcenie mimo temy, ale toto ma tak pobavilo, ze posuvam aj sem:

POLICAJT : Pane prosím môžete vystúpiť z vozidla?
VODIČ : Ja som pijany jak ceľe, poc ty dnuka...

aduskatt
5. sep 2012

@lamps a co keby sme sa skamaratili?🙂))

lamps
5. sep 2012

@aduskatt jasnéééé, môžeme sa kamarátiť 😀 😀 😀 😀

aduskatt
5. sep 2012

@lamps supeeeer, ja mam novu kamosku 😀 😀 😀 😀 ako ta najdem?

lamps
5. sep 2012

@aduskatt nehľadaj ma, poslala som ti žiadosť 😀 😀

aduskatt
5. sep 2012

@lamps viem, FB krical od radosti🙂

lamps
5. sep 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀