Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
9. sep 2012

Dievcata moje, co ste skusene pekarky🙂
Mam na vas jednu otazku - polievate vsetky korpusy , aby neboli suche?
Cize aj orechovy, kavovy, kakaovy ...? pripadne piskotovy aj ked tam nejde ovocie? A ak ano, cim by ste poliali kakaovy korpus s kakaovou plnkou a cokokorpus s cokoplnkou?
Mam na nedelu tri torty, z toho dve pre 20 ludi, jednu pre 35 a jednu pre 15... U mna bud nie je nic, alebo vsetko naraz 🙂 🙂 🙂

Dakujem krasne!!!

aduskatt
9. sep 2012

@csina nuz, ja denne popozeram aj 700 tort a ukladam, co ma zaujme, predvcerom som za vecer pozrela 1680 obrazkov, lebo nieco hladam..........takze ani tu to nie je, ze nieco si vymyslim a za 5 minut viem co a ako🙂

aduskatt
9. sep 2012

@njonja ja polievam vsetky, ale samozrejme nepremacam, len tak light, injekcnou striekackou pokropim🙂 davam rozvar voda, cukor, stava z ciernych ribezli🙂

zdenallicka
9. sep 2012

@njonja Prolívám všechny..🙂 I red velvet s ovocem,a le ten jen trochu..🙂 Udělám si směs - 1/3 rumu, 1/3 sirupu ovocného a 1/3 citronové šťávy.. to si smíchám a tím to prolívám. Čokokorpus a ořechový prolívám kávou s rumem..

vecernicci
9. sep 2012

@csina já ho dělala podle fotky 😉 ale někde postup určitě bude, využij strýčka googla 🙂

dadka212
9. sep 2012

@njonja ja nepolievam ničím, akurát do džemu dám rum a tak to natriem to sa do torty rozpije a je to aj vynikajúce aj šťavnaté, ak je to pre deti tak džem rozriedim troškou vody....ak ide ovocie nepolievam vôbec

nika1985
9. sep 2012

@saminka ja robim s rastlinnou slahackou ale pod potah to nedavaj ja som to skusala poradili mi ze to vobec nerosi a tak ale prd vsetko sa mi orosili a leptalo este ze to bola len pre nas na skusku

lussy23
9. sep 2012

@vecernicci krásne tortičky. Ten psík sa mi veľmi páči, taký rozprávkový a človek potom nemá výčitky, keď do neho ztareže. @blcha krásne kabelky @janula.h krásné tortičky @wera.g nádherná orchidejka @dm1 krásne tortičky @mariann2 krásne tortičky @pipka krásna tortička @maya30 krásne dielka @zdenallicka krásna @broucek2 krásna tortička @dadka212 krásne tortičky @bzucinka2 krásne tortičky @zdenallicka nádherný @micmo krásna
@levandulka3 krásne tortičky
@larah krásna
@miciatko krásna

lussy23
9. sep 2012

@eeffka krásnučká
@lamps krásna
@ajka82 krásne
@simasa to je krásne jej
@itka79 krásnučká
@lawli krásne
@eliska22 krásne tortičky
@zdenallicka krásne je ta fialová s holubicami @levandulka3 nádherné, aj syn je šikovný. koľko má rokov?
@maca77 krásne
@jper parádne tortičky
@simasa krásna

lussy23
9. sep 2012

@vecernicci krásnučké tortičky
@lamps krásna tortička
@katulkaaaaaa krásne výtvory
@mariann2 krásnučké @zklimekova krásna
@mrka2 krásnučká
@lifinka krásna
@lawli krásne totičky a tie prsia - dobrá práca
@anibas krásne @rapunzel1 krásne tortičky
@alenv nádherné tortičky

lussy23
9. sep 2012

@evvina krásny vláčik @pipka krásnučká @eliska22 krásna tortička @janula.h krásne tortičk y všetky @simasa krásna
@jakelina parádna @yamahafazer waw nádherná @dajna11 krásnučkí Pat a Mat
@eliska22 krásna torta @adenka krásna

sisix
9. sep 2012

@saminka ja nemam rada moc maslove kremy. Pod potahovku davam nutelovy krem, masla j etam malinko. Mam dojem, ze tu nekdo daval jen nutelu.

sisix
9. sep 2012

@njonja ja polevala jen jednu a nevim jak chutnala. Jinak nepolevam a suche nejsou. Ale kazda mame radi jinak. Vyzkousej a uvidis.

dadka212
9. sep 2012

tak ďalšia moja dorobená

sisix
9. sep 2012

@aduskatt tolik oobrazku, si rekordman 😀

nika1985
9. sep 2012

@sisix ani mi nemame radi maslove preto robim jogurtovu s rastlinnou slahackou a pod potah dam tenku vrstvu masla s cukrom a korpusom

nika1985
9. sep 2012

@dadka212 kedy to vsetko stihas? su krasne

nika1985
9. sep 2012

@njonja ja polievam tiez sirup,rum,voda s cukrom ale mala som poziadavku uz aj polievat s tatranskym cajom a zevraj to bolo super. jedinu ktoru nepolievam je jogurtova s ovocim

aduskatt
9. sep 2012

@sisix hladala som nieco a nie velmi rozsirene, tak som klikala ako o zivot, aj tak som v tych 1680 nasla len dve take, ake som potrebovala, dalej som uz nevladala 😀 😀 😀 sa mi este aj snivalo

zklimekova
9. sep 2012

@wera.g prvááá?? ...nádherná je.....mňa teraz čaká prvá orchidea..trochu sa toho bojím 🙄 ..

janulkamartinko
9. sep 2012

Ahojte,prekrasne tortičky ste popridavali...nadhera všetky....moje posledne vytvory 🙂

janulkamartinko
9. sep 2012

A fotky 😀

maca77
9. sep 2012

@dadka212 jéjda krásna 😵 inak poťahovala som jednu tortu so smartflexom velvetom .. fajn sa s ním robilo... mám citronový, aj mne chutil kým som zdobila 😀 neviem síce ako chutí v kombinácii s tortou, musím pre nás nejakú urobiť 😀

ajaku
9. sep 2012

ahojte, ja som si urobila polystyrénovú rekvizitu na fotenie 😎 , som zvedavá, kedy sa mi do nej pustia mravce alebo mole, čo myslíte?

ajaku
9. sep 2012

@maya30 krásne tortičky

vecernicci
9. sep 2012

@dadka212 ty jsi neuvěřitelná, prosím tě jak to všechno stíháš? tolik dortů 😉 😵

lawli
9. sep 2012

baby pozrite čo dokázal oslávenec s tortou 😀 😀 😀

lawli
9. sep 2012

@lussy23 ďakujem pekne 😵

jakelina
9. sep 2012

@lussy23 děkuji krásně za pochvalu dortíku, je to od tebe hezké. 😉

zuzka7512
9. sep 2012

nemáte nejaké foto na tortu pre chalana ,ktorý má stavebnú školu???ďakujem... 🙂