Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brumka
12. sep 2012

ahojte, potrebujem poradit, kupila som si smartflex velvet, ako sa skladuje po otvoreni? a je vhodna do chladnicky

pipka
12. sep 2012

@brumka do chladnicky netreba...len dobre zabalit a zatocit do igelitu aby sa k nemu nedostal vzduch a neoschol 😉
ja mam v spajzi stale, a dobre zabaleny a vo vedre zatvoreny 😉

brumka
12. sep 2012

@pipka dakujem, idem s nou robit prvy krat tak si niesom ista, ale normalne po potiahnuti do chladnicky klasika, po potiahnuti nebude hmota moc tvrda ze? a ked chcem robit postavicky tie ako abystvrdli? lebo robila som z k2 a tie sami za chvilku roztopili a zlomili

pipka
12. sep 2012

@brumka K2 na postavicky urcite nie...ta je moc makka 😒
na postavicky velvet alebo flower smartflex 😉 ked potiahnes tortu, tak sup do chladnicky, ona stuhne ale nebude to tvrde, ze by sa to nedalo krajat, to sa neboj 😉
a postavicky si urob den dopredu, daj do chladnicky stuhnut, budu krasne drzat tvar, a urcite sa nerozpadnu 😉
aspon mne sa v zivote este nerozpadli 😉

brumka
12. sep 2012

@pipka dakujem pekne lebo zacinala som s k2 ato bola fuska s nou, idem piect krstnatu tak nech maju radost 🙂

pipka
12. sep 2012

@brumka aj ja som zacinala s K2 kedysi..ale so smartflexom sa neda porovnat...to je nebe a dudy, uvidis 😵 😵 😵

brumka
12. sep 2012

@pipka fuha tak to sa potom tesim, lebo uz sa mi neche hresit ked nieco robim x hodin a za 15 min sa mi to roztopi, to by som vrazdila 🙂

makinka2
12. sep 2012

@dm1
@ajka82 holky díky 🙂 bohužel jsme musela vzít script http://cukrarske-pomucky.cz/vypichovac-velkych-... , grovy neměli, samo jsem to nechala na poslední chvíli ☹

zuzuz1
12. sep 2012

ahojte mamicky cukrarocky... mohli by ste mi dat inspiraciu? mam zadanie ze 40 kopcekov (k 40-tke kamosky) aby jeden kopcek bol asi na 2 porcie... okrem stonozky nejaky napad ako to ponat? do kazdeho kopceka chcu zapichnut jednu foto... dakujemmmmm 🙂

vlada111
12. sep 2012

@lokalistin no paráda, tak si si to vyskúšala aké je byť superženou 😀 Ešte nám prezraď recept na tie londýnske rezy 😉

marci2305
12. sep 2012

Ahojte baby 😉 Dostala som obj. na túto tortu. Má byť punčová a bez toho panáčika na vrchu. Koľko by ste pýtali za ňu? Ja vôbec nemám predstavu. Každý chce vedieť cenu hneď dopredu a ja si nechcem pýtať veľa ale ani málo..Ako to robíte vy? Ďakujem vopred za všetky rady.. 😒 😉

marci2305
12. sep 2012

Zabudla som tortu.. 😝

jakelina
12. sep 2012

@marci2305 podle váhy, holky berou 10 euro za kilo

marci2305
12. sep 2012

@zuzuz1 Ja som niekde videla mini tortičky guľaté a každá mala iný kvietok na vrchu a boli stužkami naspodku ozdobené..Keby sa ti chcelo prplať s tým, mohli by byť pekné... 😉

marci2305
12. sep 2012

@jakelina Ale ako, keď som takú ešte punčovú nerobila a neviem to odhadnúť....?

marci2305
12. sep 2012

@zuzuz1 Takéto niečo...... 😉

jakelina
12. sep 2012

@marci2305 to neporadím, já už podle formy, ve které peču přibližnou váhu vím a punčové jsem taky nedělala, tak nevím kolik váží. 😝

marci2305
12. sep 2012

@jakelina No veď to...Punčová bude dosť ťažká, keď bude taká napitá 😝 A ešte k tomu 2 poschodia 😒

cistko
12. sep 2012

ahojte, mozno mate vacsi prehlad ako mam ja🙂 v piatok v noci som len tak surfovala a objavila som tu mamicku ktora pecie torticky a boli od krasy, jedna krajsia ako druha - viem vela vas tu je, ktore peciete a nadherne torty ale zabudla som si jej fotoblog ulozit a teraz by sa mi zisla inspiracia tak mozno mate niektore prehlad 😀 😀 😀 😀 mala torticky zdobene marcipanom aj malovane, napriklad kvietky marcipanove a listky malovane?🙂

marci2305
12. sep 2012

@zuzuz1 Alebo takéto?!

marci2305
12. sep 2012

@cistko Takých je tu veľa.. 😀 😀 😀 Všetky pečú a poťahujú marcipánom aj maľujú a používajú rôzne techniky..Skús hľadať podľa kraja alebo mesta. 😒 😉

mates22
12. sep 2012

@cistko to je jako hledat jehlu v kupce sena ☹...........krásné s kytičkama a domalovanýma lístkama dělá třeba lamps, co mě teď tak napadá jako první, ale i spousta ostatních holek 🙂

cistko
12. sep 2012

netusim ani kraj ani mesto, bolo neskoro v noci, kochala som sa pohladom na jej diela ale neulozila som si to, a mala naozaj nadhernu pracu 😅 najviac ma uputali prave tie torticky ktore boli kombinovane aj marcipanovymi kvietockami aj domalovanymi listkami...a chcela som to dnes vyuzit ako inspiraciu, tak teda poradte kto ma nieco take este v albume? dakujem vam krasne 😵

cistko
12. sep 2012

@mates22 lamps nema fotoblog ci len jaho nevidim?

dadka212
12. sep 2012

@cistko mňa napadla len @lamps

dadka212
12. sep 2012

@cistko asi jej zmazali album, alebo ho sama vymazala.....

dadka212
12. sep 2012

@marci2305 mne punčová váži cca rovnako ako torta klasicky plnená....

mates22
12. sep 2012

@cistko ale tak jestli víš aspoň trochu čas, tak si hupni ve vyhledávači do historie a tu stránku najdeš 🙂

marci2305
12. sep 2012

@dadka212 A na koľko by si odhadla váhu torty?

dadka212
12. sep 2012

@marci2305 no podla priemeru korpusu