Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
4. júl 2010

Jáj našla som to požiadala som. 😀 😀 😀 😀

bianca
4. júl 2010

zlaticka este si vas tak zapamatat komu patri ako link.Ale to len do casu urcite

dm1
4. júl 2010

@bianca poziadane 😉 a ja tam mam rovnaku fotku ako tu tak by nemal byt problem

anielik
4. júl 2010

ahojte,

no ja vobec nestiham....momentalne okupujeme vsetky kupaliska :D

krasne torticky ste popridavali, len ticho zavidim...

Ali uz sa tesim na moj " zverinec"

ake robite teraz torticky, myslim tym napln....vobec neviem aku mam spravit synovi, ci klasika cokoladovu?? na 1ve narodky, sak on z nej aj tak papat nebude 🙂

@bianca...poziadane...super napad...uz sa mi to tu prestava na MK pacit :(

benjik
4. júl 2010

@bianca dobrý nápad,požádáno,já Ti najedu jako anna Slezáková a mám fotky prcka.

@anibas krásný dort,se mi líbí to modré auto jak jede do kopce🙂

benjik
4. júl 2010

@anielik já budu malé dělat na první narozky klasicku šlehačkovou,ale asi do ní přidám milku. Čokoládu miluje a ten kousek dortů jí nezabije. U nás dort naopak Nel jíst bude,hrabe se po každým jídle 😀 Je to otesánek,ale hubená jak lunt.

anielik
4. júl 2010

@benjik ja neviem, cokoladu este nedavam, aj ked je pravda, ze pribinacika uz mal trochu kakaoveho... No uvidim aj podla toho kolko nas bude, aby som nerobila 2 torty zbytocne...

@anibas dakujem super torticka, uricite nieco take podobne vymyslim pre starsieho...uvidim na com budeme v marci 😀 "ficat" .

alionuska
5. júl 2010

@bianca aj ja som to potvrdila... ale asolutne nemam potuchy ako postupovat dalej...volam sa A lena Štrova a na faceooku uz som zaregistrovana..to nevadi?? 😅 😅

alionuska
5. júl 2010

..Alena Štrbova...este len vstavam...tak som zle napisala,lebo zas "B" nam vynachva na klavesnici.... 😀 😀 😀

alionuska
5. júl 2010

Ale ved som zas premyslala,ze to som ani pisat nemusela,ved mam fotku a verejny album a moje troty by si spoznala.... 😀 😀

alionuska
5. júl 2010

..no troty! torty som chcela napisat..idem si dat kafeee..... 😀 😀 😀 😀 lebo este spiiiiiim.... 😀 😀 😀

bianca
5. júl 2010

bre ranko.Alenka dobry momolog.Som sa zasmiala. 😀 Ja kukam ze jaky chlap chce do skupiny a to tvoj 😀

evinkaaa
5. júl 2010

Ahojte dievcata.

Uz dlhsie sledujem vas rozhovor a citam vase rady a napady. Velmi sa mi to paci a musim povedat, ze len vdaka vam som sa odhodlala na moju prvu potahovanu tortu. Predtym som o tom nikdy nepocula a nevidela to, ale nejako mi to cesty skocila vasa tema a odvtedy ju citam. Dakujem vam za vsetky rady, mate ich tu pozhnane. Ste fakt skvele a vynikajuce pekarky, mate naaadherne torticky.
Ja som ich uz tiez par vyskusala, aby som sa nieco naucila a uz som si pokupila aj nejake tie pomocky.
Mohla by som sa k vam do temy pridat alebo ste uz "stara" zohrata partia a neprijmate nikoho?
Prajem vam krasny den a vela zdaru pri peceni 😵

bianca
5. júl 2010

@evinkaaa sup sem s tebou a rychlo fotky torticiek.Ja sa im sem tiez sackujem len sporadicky.Sak keby chceli tak si otvoria sukromnu skupinie nie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

benjik
5. júl 2010

@anielik já taky ještě čokoládu dávat nechtěla,ale velikonoce a koleda od všech mi to překazili a žije,kupujeme jen tu kvalitní.

benjik
5. júl 2010

@alionuska dobrý monolog,to vstáváš takhle brzy? Brr,to by byla moje sebevražda. 😝

vinka
5. júl 2010

@evinkaaa moja to je verejná diskusia.Tu sa môže ktokolvek kto má chuť piecť pridať a kedy kolvek.Aj o pol noci ked tu bude niekto. 😀 😀 😀 Pridaj fotečky tvojích tortičiek. 😉 No baby ja mám objednávku na štvrtok 🙂 Sa teším.

benjik
5. júl 2010

@vinka a co si naporoučeli?

benjik
5. júl 2010

@evinkaaa Vítej,já se sem taky nafařila a už se mě nezbavily 😀

bianca
5. júl 2010

@vinka a co to bude?

Inak decka ja som taka stastna ze za chvilku 13.7. to bude tych nestastnych 8 tyzdnov.Snad budu v pohode a kuchynu dovezu.Potom uz rychlo stahovat a pieeeeeeeeeeeeeect

@benjik ja som vstavala do roboty 4:15 😅

benjik
5. júl 2010

@bianca fuj,neděa,to nejsem ani mezi živýma v tu dobu 😀

vinka
5. júl 2010

Baby ani sa nepýtajte.To chce kamarátka ale toys story nakresliť.Už som mala nočnú moru z toho.Idem skúsiť si to nakresliť čo z toho vznikne ☹ ☹ Baby pomôžte ako to mám urobiť.Neviete je niekde postup to vymodelovať? ☹ ☹ ☹ Ja neviem kresliť. ☹

vinka
5. júl 2010

baby neviete o dákom čokoládovom kréme šlahaným nad parou? 😕 Nechce parížsky krém.

lussy23
5. júl 2010

Vinka - poznám len cigánsky krém., alebo parížsku šľahačku ľahkú.(Do parížskeho krému ide okrem iného i maslo)

Smotana na šľahanie sa prevarí s cukrom a preosiatým kakaom za stalého miešania. Potom to treba nechať vychladnúť, najlepšie do druhého dňa a vyšľahať na krém.
Cigánsky sa robí rovnako, len namiesto kakaa sa dáva čokoláda.
Takto to je popísané v odbornej knihe 😔

K tej torte. Nemusíte kresliť. Stačí si vytlkačiť obrázok a podľa toho.

benjik
5. júl 2010

@vinka přesně tak,vytisknu si obrázek a pak ho jen položíš na hmotu a objedeš třeba tupou stranou nože,zůstane ti tam otisk a to pak jen dobarvíš.

bianca
5. júl 2010

@bianca sak ja som aj chodila k ludom co boli viac mrtvi ako zivi 😅
@vinka a co jedla oplatka?Ale to sa uz nestiha asi co ?

inak niekto tu raz daval neaku rusku alebo ukrajinsku stranku a tam sa modelovalo asi uplne vsetko.Na Toy Story si moc nespominam no mozno tam je.Akuraj ja uz neviem ktr. to bola 😅 😅 😅 😅 😅

dm1
5. júl 2010

@vinka ja som robila ten lahky bohusov slahany nad parou co je na TOM a cokoladovu verziu a bol dobry

vinka
5. júl 2010

@dm1 nájdeš mi recept prosím ťa.Lebo netuším ani ako sa volá ten krém.ti vopred dakujem za pomoc. 🙂 Už malujem oči ma normálne z toho bolia ☹

bianca
5. júl 2010

@vinka tesim sa na vysledok 😵

ja utekam tiez piect ale nie torticky no kolace kysnute.Cesto uteka musim aj ja

vinka
5. júl 2010

Baby už mám ten obrázok ale ja spokojná niesom.Možno skúsim vymodelovať niečo. ☹ ☹ fakt sa mi to nepáči ☹ ☹