Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lubi22
13. sep 2012
dm1
13. sep 2012

@misulenka9 kazdej sa potahuje dobre s niecim inym ale take univerzalne a dobre aj na potah aj postavicky je Smartflex Velvet ktory zozenies vo viacerych e-shopoch napr. tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/potahovac...

dm1
13. sep 2012

@afra a cim potahujes? hmota sa v teple netrha jedine ak natahuje lebo je moc makka. Ak sa ti trha a ide o MMF tak tam bolo vela cukru alebo farby alebo kombinacia oboch

levandulka3
13. sep 2012

@salonka1981 dakujem 🙂

levandulka3
13. sep 2012

@lubi22 dakujem tá žlta je pekná 🙂

lamps
13. sep 2012

tak pridávam svadobnú-bielo zlatú, ale je taká fádna ☹ , moji chalani zahlásili, že jej chýbajú farby, no čo už, keď ju takú chceli

misulenka9
13. sep 2012

@patrikmisko
od @dm1 kazdej sa potahuje dobre s niecim inym ale take univerzalne a dobre aj na potah aj postavicky je Smartflex Velvet ktory zozenies vo viacerych e-shopoch napr. tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/potahovac...
🙂

dm1
13. sep 2012

@misulenka9 jeeej prepac som to omylom na teba dala 😀

misulenka9
13. sep 2012

@dm1 to nevadí 🙂 mám prosbu nevíš o nějakém super postupu na leguána? :-/ já su jaksi bezmocná

moukuska
13. sep 2012

ahojte, moze mi niekto poradit dobry recept na jogurtovu napln/krem do torty s kakaovym korpusom? do kremu chcem dat nejake lesne ovocie, pre manzela na narodky, nic narocne 😉 ozdobenie si predstavujem biely marcipan s nejake zelene stvorlistky, ale to este netusim ako to spravim... hlavne ze bude upecena z lasky 😵 dakujem velmi pekne

b.janka
13. sep 2012

@lamps jeeeeeeeej... tak týmto ideme zajtra na svadbu 😀 ... a tortu vidím skôr ako nevesta 😀

lamps
13. sep 2012

@b.janka 😅 😅 😅 to vážne? oni majú v piatok svadbu? To je sranda ...

peroli
13. sep 2012

jen tak.. 😉

mishulle
13. sep 2012

@daducha děkuju

marci2305
13. sep 2012

@lamps Však je krásna..Ba nádherná!!!!

janula.h
13. sep 2012

@peroli ahoooooj 🙂)

janula.h
13. sep 2012

@mamina1978 vďakaaaaaaaa a vitaj teším sa na inspi 🙂

b.janka
13. sep 2012

@lamps áno v piatok... normálne si ma zneistila... musela som si pozrieť oznámenie.. 🙂 ... veď v sobotu je sviatok... tak to asi vtedy nechceli

abriela
13. sep 2012

Moje prve mufiny pre ksniatko

jakelina
13. sep 2012

@afra tak s tím jsem nepotahovala, já skoro vždy používám MMF a někdy PDT smíchám s MMF, abych měla sytější barvy. Tak nevím proč se ti to trhalo. Podsypávala jsi to škrobem?? Když to podsypeš, pak jenom chytíš a přeneseš na dort a nemělo by se ti to nikde roztrhnout a už vůbec ne až na dortu. Fakt netuším a neměla jsi nějaký šlehačkový nebo tvarohový krém, že ti to rozpouštěl na dortu a slézal ti potah???

pristela
13. sep 2012

@lamps kraasna je 😵 😵 😵 😵 😵 jasne ze tam chyba farba, ale tak niekto to ma takto rád 😵 😵 a je taka nežnááááá 😵 taka uuuplne ako od teba 😵 ja mam tiez objednavku zase na svadobku zlato bielu 🙄 doknca aj zlate ruze chcu 🙄 snazila som sa odhovorit na biele ale ze nie aj zlate 🙄

pristela
13. sep 2012

@afra bud spatny podklad pod potahom alebo malo prepracovana potahovka pred potahovanim , malo premiesená v rukách, ale torticka vypada milunko , krasne 🙂

brumka
13. sep 2012

ahojte, idem zajtra potahovat tortu, v skryni som nasla kusok marcipanu od qetkera, hccem nou len potiahnut, mozem pod nu dat pudingovo maslovy krem? alebo mi ju bude topit? ostatot idem so smarflexom robit. dakujem

jakelina
13. sep 2012

@brumka jestli je víc másla jak pudiku, tak můžeš

simasa
13. sep 2012

@pristela ohladom toho predvadzania - ja by som radsej hranatu - ale nech sa vyjadria aj ostatne baby.
Takze mobilizacia 😀
@vecernicci @florentina @dm1 @anibas @eliska22 @dadka212 @mariann2 @lusilka @pipka @dada2007 @mia114 @larah @miciatko @jakelina @daducha a este ide s nami Ludka - prihlasila sa cez FB, takze nick na MK neviem.
Dani, prosim Ta a s Tebou a tou cokoladou teda mozeme pocitat? Ak by si toho mala vela, tak Ti korpusy upeciem, aj naplnim - nejaky obdlznik. Vecernicci si teda privezie uz naplnene, ak si dobre pamatam.. Daducha, ukazes nam tu ruzu, prosim Ta? A anibas, Ty si si co na nas nachystala? 😀
Zanet, srkanie dzusiku je moja napln, takze žánne také 😀
Tak chystajte swap, pecte sladke a slane (nech sa prezereme 😀 )
A este by sme sa mali dohodnut, ci sa babam, ktore budu predvadzat, vyzberame na suroviny teraz vopred alebo az na stretku. Tak piiiiiste, co Vas napada...

brumka
13. sep 2012

@jakelina mam z 6dl pudingu a 250g masla takze nie?

mia1111
13. sep 2012

@brumka - ak myslíš to minibalenie od Oetkera, tak tým jedným balením isto tortu nepotiahneš (hoci na obale je to uvedené). Je to málo. Ja miniem na jednu klasickú okrúhlu tortu cca 25cm priemer asi pol kila hmoty... Pudingovomaslový sa môže dať pod poťah iba vtedy, ak je väčší podiel masla ako pudingu. Ja vôbec nedávam krémy pod poťah, iba vymiešané maslo s odrezkami, prípadne pridám prášk.cukor

simasa
13. sep 2012

A este aby som nezabudla - niektore baby sa odhlasili, takze postel je pre vsetky, ziadna nemusi spat na karimatke (lebo tie babule, ktore uz boli naviac, suhlasili s tym, ze budu spat na karimatkach).

brumka
13. sep 2012

@mia1111 takze ked spravim puncovinu, mozem to tam hodit? robim z 21 okruhlej, taku mensiu ... mne ide o to minut ten marcipan a este som s nim neobila, lebo konci mu zaruka

dajna11
13. sep 2012

@lamps ale krásna je čo šílíš 😀 😀 ako chceli tak maju a práca je na 1