Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
13. sep 2012

ja berem vsetko co mam dvojmo aj co nepouzivam 😉

ja tu mam tiez uz kopku 😀 😀 kyblik pre @pristela , cd pre @vlada111 a este nejake drobnosti pre vsetky 🙂

jakelina
13. sep 2012

@nika1985 ty jsi jako já, já se taky s každou dortou nervuju, ikdyž ji odvzou, tak mám ještě strach, aby ji dobře skladovali a neroztekla se jim doma. 😀 😝 😝 😝

jakelina
13. sep 2012

@pipka kýblík mám doma taky navíc, ale to asi nepovezu. 😀 😀 😀

brumka
13. sep 2012

@jakelina dakujem za rady, ja to robim tak podla chuti, ja maslo nedam totiz do ust, skusim daco vymyslym 🙂

nika1985
13. sep 2012

@jakelina ved sa pri tom natrapime tolko hodin v kuchyni tie svadobne co som robila hovorim jej dones si nejaku krabicu ked to budes viezt sama v aute aby sa ti to nepohlo alebo tak a ona ze ved tohodim na zadne sedacky a bude mna skoro vystrelo ja s tym idem ako s babom a ona by to aj hodila. Manzel mi uz dohovaral ze sa nemam starat co si s tym spravia ked si to uz prevezmu ale ked ja chcem aby boli spokojni.

jakelina
13. sep 2012

@nika1985 právě, taky jsem taková. Ještě mám noční můru, co tu holky třeba daly fotky úplně roztečených dortu, které špatně skladovali někde v restauraci, tak to by mě asi omylo, kdyby ten dort takhle zničili. 😝 😝

jakelina
13. sep 2012

@brumka to je těžko, máslo totiž krásně ztuhne a ten dort zpevní, tak dej máslo, trochu pudinkového krému a drobečky z korpusu, rozmixuj na jemnou kaši, doslaď podle chuti, můžeš dát kakao nebo nugetu a to by nemuselo být moc tím máslem cítit a ztuhne to taky. Ale pořád by největší podíl měl být másla a toho ostatního míň. 😉

nika1985
13. sep 2012

@jakelina a ked sa dava nutela pod potah tak to normalne vyslaham maslo s cukrom dam kusky korpusu a nutelu je jedno aku?

pristela
13. sep 2012

Holky ja na zraz nepeciem nic 😕 okrem tej marlenky, s tou je aj tak roboty dost , este tam mam jednu objednavku torty asi, pak objednavky na sitie a aj na zraz holkam vezem co si objednali usite 😝 swap este neexistuje ani v hlave mojej 😀 tak bych nestihala este nieco navyse piecť ☹ ale myslím , že 20 defčat staci ked kazda donesie len nieco jedno upecené a bude dost pre vsetkych 😉
takze ja mam predvadzat hranatu krabicu a baletku, že jo... no neviem, viac sa mi zamlúúúvalo to sŕkanie džúsiku 😠 😀 😀 baby ja sa na vas uz taaak tesiiiim 😵 😵 😵

lamps
13. sep 2012

Dievčence čítam tu, že píšete o stretku, o koľkej ráno Vás môžem prísť pozrieť? Aby ste ma neubili, nechcem Vás zobudiť. A ešte by som tak potrebovala tel. č. aspoň na jednu z Vás, ak by som nevedela za Vami potrarfiť 😀, na @pristelku číslo mám, ale tej radšej volať nebudem, aby som ju zas nezobudila 😀. A do Swapíku sa mám zapojiť aj ja? A tiež sa na Vás moc, moc tešíííííííííííííím

Inak ja som dnes totálne, ale fakt totálne vymletá. Chodím už dobrý mesiac spávať medzi pól jednou a pól druhou v noci a ráno vstávam a vystrájam deti do školy a škôlky, tak sa nedostatok spánku začína prejavovať 😔 . Ešte že mám manžela dnes mi zahlásil, že Aťka a tortu kedy začínaš piecť? ja že akú tortu, veď som práve jednu odovzdala, on, že veď tú na sobotu 😕 chcú na ňu tie moje kvietky, nemám vôbec nič vymodelované a uvidím ako mi to bude schnúť, keď prší 🙂

pristela
13. sep 2012

@lamps čo síííí 😀 tam spat nemozem 😀 😀 😀 kludne volaj 😀

pipka
13. sep 2012

@pristela a co by si ty šišina este chcela piect? 😕 😅 😅 😅 😀 ty len priiidi a to staci 😎 😀 😀

pipka
13. sep 2012

@lamps aj mne mooozes volat moja...maximalne sa aj ja zatvarim tak milo ako pristelka 😀 😀 😀 😀 😀
inak...dufam, ze tam trafim...ale spolieham sa na moje 4 navigatorky v aute 😝 😀 😀

jakelina
13. sep 2012

@nika1985 ano to je jedno jakou

lamps
13. sep 2012

@pipka noooo ďakujem, len to číselko nemám 😀
A o KOĽKEJ RÁNO môžem prísť?

pristela
13. sep 2012

@lamps o 4 , to este nebudem spať 😝 😝 😝 otvorím ti , pokial sa holky vyspia akurát stíhaš poupratovať po nás 😀 😀 😀

@pipka no jasne , ze chcela, len sa mi nechce 😅 😅 😅

lamps
13. sep 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 tak zavčasu mi @jakelina zakázala, že ona bude ešte spať. Ak to s ňou vybavíš, aby ma neubila, tak o 4-tej som tam ako na koni 😀 😀 😀

mishulle
13. sep 2012

Holky prosím nějaké inspiace na chlapské dorty k 60

jakelina
13. sep 2012

@lamps neubiju neboj 😀 😀 😀 😀 Mě když někdo vzbudí tak jsem protiva, ale já se kvůli tobě přemůžu 😀 😀 😀

lawli
13. sep 2012

@lamps Ahoj moja ,krásna tortička...mne tam farby nechýbajú ,práve naopak ,mne sa páčia najviac čisto biele...samozrejme iba svadobné...ale idem vyzvedať 😕 😕 😕 čím si spravila tie zlaté ružičky ,su krásne..ja som si kúpila tento sprej http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... no vôbec to tak nevyzerá ako tvoje...za odpoveď ďakujem 😉

janula.h
13. sep 2012

pre princeznú Sašku 🙂

lawli
13. sep 2012
mia1111
13. sep 2012

babyyyyyyyyy, torta, čo mala byť na zajtra, tak si po ňu prídu možno až v sobotu ráno, ach jo, mascarpone krém s malinami doprčic, plnila som dnes, dúfam, že ju čím skôr zjedia... myslíte, že bude na sobotu OK?

aduskatt
13. sep 2012

@mia1111 urcite bude dobra🙂 mam oskusane

peroli
13. sep 2012

@janula.h ahoooooooj.. 😵

mia1111
13. sep 2012

@aduskatt - ďakujem. U nás sa zje vždy na druhý deň, ako ju plním, tak dúfam, že si ju nebudú odkladať ešte do pondelka 😀 . Pocestuje asi 100km, dúfam, že v sobotu nebude hic a sa im neroztopí 😅 . Jááááj, toto tak nemám rada, keby mi tak zavolali včera, mohla som ju v kľude robiť zajtra, keď bude drobec v škôlke... 😒

pristela
13. sep 2012

@lawli presne tu krabicku cigariet co si dala ted robim 😀 si doniesol chalan taky obrazok a ja vazne netusim ako ju urobit ☹ ☹ ☹ ☹

peroli
13. sep 2012

@lokalistin budeš se divit ale nejčastěji na FB.. 😀

jakelina
13. sep 2012

@pristela to jedině nějakou konstrukci z kartonů, aby to bylo takhle opřené. 😒

lawli
13. sep 2012

@lucula73 áno ja som ich zháňala ,ale neviem či mi ich kúpila vecernicci ...inak 8 € je ok ,len kebyže mi ich pošleš ,tak to bude za takú cenu ako ich môžem mať aj z netu ale to by mi ich vyzdvihol priamo v kamennom obchode manžel ,keď pôjde na služobku ,teda mne sa to neoplatí...no mooooc ďakujem si zlatá 😉