Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
15. sep 2012

@lokalistin skusala som aj malovat, ale ten vzor je zlozitejsi a rozpijalo mi to a ten royal icing ten som este nemala, nevies ci sa da pekne zafarbit na cierno? ALebo bielkova poleva to je tusim to iste, ci sa da na ciernu. @dm1 nemas nahodou s tym skusenost? Lebo tu cera hmotu na stencil mi nezafarbilo pekne.

@lamps ta je rozkosna taka romanticka
@alenv krasna 😵

pralinka25
15. sep 2012

a este by som sa chcela spytat ci by som sa mohla pridat do vasej tortickovej skupiny na FB som tu par stran dozadu citala ze tu taku mate. moooooooc by som bola rada. ja sice peciem torticky len pre nas doma som upiekla len 6 marcipanovych torticiek ale bavi ma to a este viac ma bavi pozerat na tieto vase krasne vytvory lebo ako som uz pisala ked to tak vidim hned mam krajsi den.

pipka
15. sep 2012

@vecernicci moja...a viem si niekde kuk ake tam maju silikonky, kam to chodis nakupovat? ze by som si aj ja poprosilaaaaa 😅 😉

nutne by som teraz potrebovala silikonku ako nejake chrobaciky, cervicky, husenicky, lienocky...atd...skratka taka ta mala haved 😝 😀
som to aj niekde videla v nejakom e-shope ale jasnak, ze teraz to za boha nikde neviem najst 🙄

pipka
15. sep 2012

@jakelina tak inak preeesne na toto som myslela jak teraz spravy kukavam...ze baby z ciech dojdu a nebudu sa vediet dopit u nas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a to ja som tiez totaaalny abstinent 😝
ale moj najoblubenejsi zakusok je puncak 😅 😀 😀

tak nejake vinko vravis? donesiem ti 😎

pipka
15. sep 2012

inak babule co ste mimo bratislavske...chystam sa do tej Ikea...nechcete este niekto nieco? 😕 co idete na stretko....ze by som to jednym vrzom nakupila 😎 😉 😉

jakelina
15. sep 2012

@pipka neeeeeeeeee, nic mi nevoz. 😀 😀 😀

jakelina
15. sep 2012

@pralinka25
však klidně na FB se přidej. Já už teď nevím kdo to měl na starost.

jakelina
15. sep 2012

@pipka tak já potřebuju nové postele do dětských pokojů, koberec do pracovny a nějakou novou kuchyň. Zabal mi to a těším se na sraz. 😀 😀

pipka
15. sep 2012

@jakelina zozerem ta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hod mi link jak pristelka...aby som sa netriafala do vkusu naslepo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
15. sep 2012

@pipka já věřím tvému vkusu 😀 😀 😀 😀 budu mít překvápko 😀 😀 😀

vecernicci
15. sep 2012

@vlada111 když bude, tak vezmu, stavím se tam v pondělí a ještě jednou koncem týdne, tak snad něco ulovím 😀

pristela
15. sep 2012

@pipka néé, nič jej nenoos, staci ak jej donesieš môj učet z Ikea 😝 ona by iné na vlaku i tak neodnesla 😝

vecernicci
15. sep 2012

@pipka u ťamana tohle nemá, ale v dortisimu jsem našla tohle http://www.dortisimo.cz/eshop/product.php?id_pr...

yamahafazer
15. sep 2012

baby kde kupujete slahacky okrem lidla lebo ten unas nemam ake znacky lebo ja uz mam nervy na ne 😠 teraz som otvorila dve rajo slahacky a obidve pokazene a je jedno ci kupim v tescu alebo bille uz nemam na to nervy ja som uz tolko slahaciek vyhodila co su stale pokazene 😠 a to ma datum az do 10.10 ja uz nemam na tie slahacky nervy taka som nasrana co utekam do obchodu a este su aj tak naprd a aj s kyslou smotanou to tak mavam kolkokrat aj plesniva hlavne,ze je datum spotreby az neviem kedy 😠

jakelina
15. sep 2012

@yamahafazer já mám asi štěstí, ještě nikdy jsem pokazenou neměla a kupuju v Lídlu a Kauflandu. Už jsem i použila pro nás prošlou do rolády a byla den po záruce a dobrá byla.
Ale vždycky beru víc ze zadu z regálu.

aduskatt
15. sep 2012

@yamahafazer ja kupujem v Kauflaci

vecernicci
15. sep 2012

@yamahafazer tak já kupuju u nás v krámě Olma, nebo v ternu Kunín a ještě se mi nestalo nikdy aby byla zkažená jo a nebo mi ji kupují naši v kauflandu

bublina83
15. sep 2012

@dm1 Dakujem pekne ... tak uz len do prace ked vsetko budem mat 🙂

mia1111
15. sep 2012

@yamahafazer - ja kupujem len v Lidli tú čerstvú s krátkou dobou trvanlivosti 😉

pipka
15. sep 2012

@jakelina no len aby si sa nedivila 😀 😀 😀 😀 ti nejaky barbie domecek donesem 😀 😝 😀

pipka
15. sep 2012

@vecernicci ano zlatik..to je preeesne ono...len to musim kuk aj tu na SK, bo z CZ to neobjednam 😒 ☹
ale preeesne toto by som potrebovalaaaaa 😕 😅

ty to vies v nejakom shope aj kupit...ci? 😕

pipka
15. sep 2012
bianca
15. sep 2012

hej zeny prepnut na JOJku

aduskatt
15. sep 2012

prave som sa zamyslela nad tym, preco sa pri objednávke na velku tortu nespytaju na to, aky chcu dnu krem...a hned som si odpovedala...lebo tam nedavaju krem, ale do kazdej torty rovnake maslove lepidlo☹

pipka
15. sep 2012

@bianca kukaaame 😎

dadka212
15. sep 2012

akože nech sa na mňa nehnevajú tá torta s kolkami je otrasná takú spravím barskedy 😝

pipka
15. sep 2012

@aduskatt presne...co torta to grc...jedna jak druha...lisia sa jedine tvarom 😅

ale tych delfinov jak fukal, to bolo ake uzasne 😅 😉

aduskatt
15. sep 2012

@pipka hej, tie delfiny parada.......no a ako hentu teraz praskli do auta, no by som sa spotila aj v zadku, ci ju dovezu OK

pipka
15. sep 2012

@aduskatt presne 😀

inak ja som presvedcena, ze tie torty absolut nie su chutne 😝 ze ti ludia sa potom len tak tvaria, ze im chutia 😅
sak tie vlny...to kolko kremu...tipujem tak tona 😀 😀 😀 bleeeeee 🙄

aduskatt
15. sep 2012

@pipka by som sa z toho asi pototo, zezrat tolko masla🙂