Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
5. júl 2010

Dm, stopro, prptože ho dělávám..🙂 Je fakt moc dobrý..🙂

bianca
5. júl 2010

@evinkaaa uff to je na mna dost 25 e.Asi budem hladat dalej 😅

dm1
5. júl 2010

zdenalicka uz som ho dala aj na FB medzi recepty 😉

bianca
5. júl 2010

@dm1 sikovnica 😵

evinkaaa
5. júl 2010

@dm1, @benjik - oni fakt chutia cokoladovo. Ako keby ste do normalneho bieleho mmf dali rozotopenu cokoladu 😀

@zdenallicka - aj ja som uz ta krobila tortu a bola v chladnicke par dni a nic sa nestalo. Ja si myslim, ze sa neskazia, ale mozno budu chutit troska nakyslo. Neviem... 😖

bianca - ano, mas pravdu, to je dost vela. Ved aj som dlho vahala, kym som to objednala, ale fakt sa vyplatilo 🙂

evinkaaa
5. júl 2010

@bianca - aj ja by som chcela poobzerat co uz mate v teme na fb, ale si ma este nepotvrdila ☹

zdenallicka
5. júl 2010

No tak já si to upeču zítra a naplním ve středu ráno.. no a potahovat budu večer, zdobot v noci, abych to do čtvrtka stihla...
Díky za odpovědi, holky...

bianca
5. júl 2010

@evinkaaa evi potvrdila uz daaaaavno.Neviem kde je problem

evinkaaa
5. júl 2010

@zdenallicka - a aku tortu ides piect?

evinkaaa
5. júl 2010

@bianca - aha, prepaaac. Velmi sa ospravedlnujem. 😒 Idem hned kuknut

dm1
5. júl 2010

tak ja bezne mavam tortu v ladnicke a vydrzi aj tyzden. ale problem je ked si ju budu aj ti pre ktorych je chciet nechat par dni v ladnicke...

bianca
5. júl 2010

@evinkaaa v pohode 🙂

@zdenallicka kraaaaaasne.Dobry vyber

zdenallicka
5. júl 2010
zdenallicka
5. júl 2010

Dm, to si vybrala mamina chlapečka, co mu to budu péct...🙂

A ten druhý zas maminka holčičky...🙂

bianca
5. júl 2010

@zdenallicka ta druha je milionova.Hm zeby namet na tortu pre malu na 2 narodky?

evinkaaa
5. júl 2010

@zdenallicka - wow, nadhrna torticka. To zmaknes lavou zadnou 😵 . Uz sa tesim na foto.

zdenallicka
5. júl 2010

No holky, počkejte, až vám sem hodím ty čtvrteční zrůdičky..😀

Já doufám, že budu mít příležitost upéct někdy takovýto... 😵

http://www.flickr.com/photos/alana_hodgson/3259...

evinkaaa
5. júl 2010

@zdenallicka - ta torta je nadherna. Ani sa nenazdas a niekto bude mat take prianie... 😉 A nerob paniku, stvrtok sa ti podari nadherna, uzasna, skvela, jedinecna torta a hotovo!!! 😀

dm1
5. júl 2010

mne sa stasne paci ta torta s tym lietadielkom! len kukam ake vysoke tie poschodia maju vsetky tie torty to musia byt teda kusky ked sa to rozkraja 😕

zdenallicka
5. júl 2010

Dm, jo, jsou strašně vysoké... 😅 Ale já je budu dělat nižší... 🙂

evinkaaa
5. júl 2010

@zdenallicka - a ako ju ides plnit?

zdenallicka
5. júl 2010

Evi, tu s letadlem budu plnit karamelovým a vanilkovým krémem, korpus čokoládový... 🙂

Ten růžový bude mramorovaný korpus růžovokakaový a čokoládový a vanilkový krém..🙂 A asi banány..

evinkaaa
5. júl 2010

@zdenallicka - to znie fantasticky. Ta ruzova torta je nadhernaaa 🙂 . No, asi si zoberiem od teba inspiraciu na moju najblizsiu tortu. 😀

winona24
5. júl 2010

ahojte babulky...prepáčte,že Vám sem takto vpadnem,ale potrebovala by som poradiť...chcela by som malej na 2.narodeniny spraviť Nema...neviete mi poradiť ako na to??? (mám na mysli 3D )

vinka
6. júl 2010

@dm1 je tam síce napísané,že 6 celých ale pre istotu sa opýtam aj s bielkom?lebo taký krém som ešte nerobila. 😕 😀 😀

vinka
6. júl 2010

@winona24 Ja by som upiekla pláty naplnila a podla potreby orezala do tvaru ryby.a po prípade dotvarovala punčovinou. 😉

bubina1
6. júl 2010

@zdenallicka a ako urobiš ružovokakaový mramorovaný korpus? a vanilkový krém robíš taký ten pudingovo maslový? super napad s tým ružovokakaovým korpusom... na krstiny by som urobila niečo podobne...ale ja som v pečení týchto nadherných tort popri vás amater.... myslim čo sa týka potahovaných tort...baby a nejaký krem do týchto velkých teplot nemate? lebo gastanový krém z prevarenej smotany by som sa neodvažila dat do torty teraz asi.... a ako robíte poschodové torty? myslim ako dokažu držat jedna na druhej? lebo ak len tak dam jednu tortu na druhu tak ta spodna sa podla mna rozlači pod vahou tej hornej.... asi sa niektore na mojej otázke pousmejete, ale vážne som amater 🙂

bianca
6. júl 2010

@winona24 caf moja.Az teraz som si vsimla kto sa schovava pod nickom 😀 😀 😀 ja som vcera hladala postup na nema no nenasla nikde.Akurat urobene ,dokonca jeden bol totalne genialny.Ale osobne si myslim ze by to nemal byt problem.Domodelujes s puncoviny

bubina1
6. júl 2010

@bianca na FB pod čím najdem skupinu?