Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
16. sep 2012

@njonja naaaaaaaadherna ,elegantna torticka 😵 😵 😵 😵 😵

rough
16. sep 2012

@eliska22 @pristela. To mi pripomenulo zazitok z prace, ked som raz zaciatkom februara objednala k vyrociu firmy taku mensiu 30 kg tortu🙂 teta z cukrarne nakazala poriadne vychladit miestnost, tak som celu noc a pol dna mala v kancelarii pootvarane okna, aby to ta chuderka malicka prezila a ja som si uhnala laryngitidu a prechladnute ladviny🙂 ale torta vydrzala....niet div, ked bol na nej asi 1,5 cm hruby fondant🙂)

rough
16. sep 2012

@njonja absolutne ocarujuce aranzma s tymi muffinkami! Torticka je uchvatna, milujem taketo vintage kusky a ta staroruzova farba ruzi je kuuuuzelna🙂 tie muffinkove kosicky si si vyrabala sama????

dada2007
16. sep 2012

....baby moje, pečiete niektoré vianočné suché pečivo na objednávku? 😕 ak hej, prosím vás.......kolko beriete za kilo a koooooolko je v jednom kile cca počet??? ........na nete som sa dočítala, že 8 až 10e za kilo.......a v jednom kile(jasné, záleží od velkosti) je cca 60, ale aj 80 až 100ks....

aduskatt
16. sep 2012

@dada2007 v ziadnom pripade ho piect nebudem🙂) co som samovrah?🙂 max mamine upeciem vanilkove rozky, ale na objednavku nie

sisix
17. sep 2012

radeji nocni sichta nez ranni vstavani 😀

yamahafazer
17. sep 2012

@dajna11 to je smartflex zmiesany s cokoladou co si robim cokoladu s kukuricnym sirupom

mizulienka
17. sep 2012

@njonja neskutocne, fakt pohladenie duse 😉
@daducha nadherne
@vlada111 Vladi na toto fakt nemam slov, to je tak dokonale, ze nemozem prestat na nu cumiet 😀

mizulienka
17. sep 2012

@dm1 Dani jednoducha ale nadherna, kocik si si vykrajovala, ci mas formu?

dm1
17. sep 2012

@mizulienka dakujem nevykrajovala som len som si nasla jeden na nete a obkreslila z obrazovky 😅

dajna11
17. sep 2012

@yamahafazer hej?teda!!!prosím ťa a ako to robíš?

dajna11
17. sep 2012

@jper a ty kokso že aká akcia...to o čo sa jednalo ked sa tam tolko hviezd stretlo?

simasa
17. sep 2012

@mizulienka ale Vlada sem este nedala torticku, ci hej? Lebo som na nu tiez cakala 😀 ale nic - ale potom som ju na FB objavila 😀

mizulienka
17. sep 2012

@simasa ani neviem, ci tu je 😉 ja som ju videla na FB a okomentovala som to tu, no ako tatat 😀 😀

simasa
17. sep 2012

Jaaj baby, ako som si myslela, ze budem mat casu nachystat sa na stretko, tak teraz mam take lietacky... Svokor v nemocnici, moja mama v nemocnici - tak utekam tatovi navarit, mame zbalit a zaniest veci, potom na anglinu, zajtra na sono a zasa marodov pozriet... dufam, ze aspon mala v skolke neochorie, lebo aj tortu mam na piatok, muz cely tyzden na sluzobke, ach jaj... ☹

dada2007
17. sep 2012

@aduskatt akože ja pečiem každý rok pre našich-ja pečiem suché a mamina spraví oblátky a trubičky 😉 (kedysi robila aj vyše 10 000ks....predávala vo ,,veľkom"....teraz už pečie menej) no a teda....mala som foto vianočného pečiva na FB-z minulého roku...a kamoška sa pýtala, či by som im kilo-dve nespravila.........a taaaaaaak som nevedela, ako čo povedať......ako zareagovať.......akože piecť budem pre nás isto, čiže by som spravila o niečo viac......ale neviem ten počet, sumu....atd....

dada2007
17. sep 2012

@simasa kokšo......máš čo robiť, držím palce!!!

aduskatt
17. sep 2012

@dada2007 tak odo mna bude chciet pol rodiny vanilkove rozky, uz teraz viem, ze budem robit minimalne tri torty a v mojej sidliskovej kuchyni este na objednavku piect suche pecivo, no ani nahodou🙂 ale pocula som, ze ceny sa pohybuju okolo 10EUR / kg

aduskatt
17. sep 2012

@simasa no vela sil ti zelam, mas sa co obracat

dada2007
17. sep 2012

@aduskatt ved aj ja som v byte.......odomna nikdy nikto nechce-že pýta si 😅 .......ja napečiem cca 16-20druhov a pak rozdelím rodičom, svokrovcom.....ostatné si necháme 😉

jakelina
17. sep 2012

@vlada111 já už jsem zaplatila na dvakrát, zaplatila jsem 900 korun a pak j ještě dodatečně něco chtěla rapunzel za 75, tak už to nebudu posílat ještě potřetí. Snad sežene večernice, nezlob se. 😉
Paní mi nakonec napsala, že to pošle hned dnes, poslala jsem jí potvrzení z banky, tak už to je možná i na poště.

natalii6
17. sep 2012

@dadka212 ahoj a kde pri zimaku je taka predajna som onej nikdy nepocula? a dakujem

daducha
17. sep 2012

babulky, tak u nas lazaret,starsieho som z nadchy dostala, schytal to mensi ,zacina teplotovat,fukat brutus z nosa a to berie kôli tej borelioze uz skoro 3 tyzdne atb.Ja to fakt nechapem, to za schytal virus,to este pochopim, tam su antibiotika na prd,ale ze fuka bordel z nosa,co spôsobuju bakterie tak to nepochopim.Ach jaj, stretko ohrozene ☹

aduskatt
17. sep 2012

@dada2007 ja upeciem tri druhy a staci nam🙂 moja mam piekla aj 10 -12 a zbytocne sa stresovla uz mesiac pred sviatkami ako to postiha a toto ja veru nechcem🙂

aduskatt
17. sep 2012

@dada2007 tak nie je byt ako byt......moja kuchyna je malilinka.mamina je tiez v byte, ale ma velku kuchynu...ale ja by som ani vo velkej nevypekala na objednavku suche vianocne🙂 na to som moc leniva🙂 a nebavi ma to

jakelina
17. sep 2012

@daducha u nás stejné, malý kašle, horečka, rýma. 😒

dada2007
17. sep 2012

@aduskatt no moja......mám malú kuchynku.....medzi linkou a stolom mám 80cm 😝

jakelina
17. sep 2012

@aduskatt právě nechápu, moje kamarádka má kuchyň tak dva metry na 2,5. Manžela má na vozíčku, velkého psa a peče i 80 kilo cukroví. V kuchyni má pár skříněk, stůl pro tři lidi a asi 50x50 cm volného místa. A to bydlí v 8 patře bez výtahu, tahá se s nákupama. Ten manžel, když jde k doktorovi, tak ho snášejí na rukách nebo nosítkách. 😒
To fakt obdivuju.

aduskatt
17. sep 2012

@dada2007 ach jo:.-))) tak ja mam vacsiu, prave som bola premerat🙂) 82 cm 😀 😀 😀

aduskatt
17. sep 2012

@jakelina ty blaaaaho, tak to nie je med lizat