Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
18. sep 2012

@dajna11 :D myslela som tortu 😀 😀 😀 😀 😀

zuul
18. sep 2012

dievcata pripajam moje.

a prosim na akych vahach vazite torty? ja mam dve no ked na ne polozim tortu nevidim cisielko.....takze vzdy len tak tipujem. a na osobnej tak isto.

dada2007
18. sep 2012

@zuul daj si tam niečo vysoké-hrniec napr. a pak daj tortu.....a budeš vidieť........a nemáš tam nulovač???

zuul
18. sep 2012
dada2007
18. sep 2012

@huxy podla mna je to skoro..... 😒

zuul
18. sep 2012

@dada2007 wau super napad. teda to ma nenapadlo. skusim, idem robit teraz 4 tak dam vediet, ci som vedela konecne vahu. 😀

pipka
18. sep 2012

@vlada111 tak mala by si urcit presne poradie ...aby sme sa nepohadali 😀 😀 😀 😀 😀

inak tych architektov by som do tychto bytov dala byvat 😠 🙄 🙄 lebo tie riesenia niektorych bytov su fakt desne 😠 😠 samostatna kategoria su este kupelne a wecka 😝 🙄 🙄 🙄 🙄

zuul
18. sep 2012

@pristela cigarety wau! to si kazdu jednu obalovala zvlast? 😉

ajka82
18. sep 2012

@zuul na kuchynskej, ale vzdy pod tortu hodim plastovu misku aby som cisla videla 😉

jakelina
18. sep 2012

@mariann2 můžeš v eurech, nemusíš měnit.

mizulienka
18. sep 2012

baby neviete, predavaju niekde aj 1kg balenie frutafillu visnoveho??

pristela
18. sep 2012

@jakelina prosim ta napises aj mne pak kolko ti mam doniest ? teda ak sa mi nieco ujde od teba 🙂 ak nie nevadi mi to absolut 😉

@zuul ano kazda zvlast , ale ono tam su vlastne len tie filtre nie cele cigarety, urobila som biely šulcek a ten som obalila do toho hnedeho "papierika"

micmo
18. sep 2012

@florentina 22 kg!!! TAk to byl obr🙂 ale uvazovala jsem stejne jako ty jestli nahodou by nebyl nejaky kurz,ktery by mne to naucil delat rychleji..Blby bylo, ze jsem si to neumela ani nijak dobre zorganizovat,mam pocit ze jsem delala vsechno a nic. No mam se jeste co ucit 🙂 Holky urcite taky nejak zacinaly 😉

pristela
18. sep 2012

Holky prosim vas ak si chcem porodiť vela babatiek z formicky , že keby nahodou niekto chcel a ja uz nebudem mat formicku požicanu , ako ich mam skladovat? mam ich strcit do mrazaku? alebo vakuovo zavriet a mat na linke, abo v chladnicke? ci mam ich nechat len tak uplne stvrdnuť ? však ja total neskusený tvor, potrebujem poradit 😀 😀

inak holky dnes som sla s pubertakom vybavovat mu pas a pani , ze : ale to musi prisť mamička osobne 😀 😀 😀 😀 kukám na nu ako puk, som si myslela ze vdaka starostiam co som mala tento rok som uz svoj vek výzorom dobehla 😕 😀 😀 😀

@jakelina tetuska , chces priniest ten cukor? ak ano kolko ? nech ho tam neteperim zbytocne 😅 stoji 1,09€ 1kg

jakelina
18. sep 2012

@pristela pro tebe mám ty šablony květy a trávy. Stála 75,- korun. 😉

jakelina
18. sep 2012

@micmo mně to trvá doteď dlouho. 😝 😀 😀 😝

jakelina
18. sep 2012

@pristela jestli ti to nebude vadit tak dva nebo tři a doplatím ti a ty mi neusíš dávat nic. Jestli vezmeš jenom jeden, tak stačí, děkuju moc. 😉 Nechci tě nějak obtěžovat, aby jsi se s tím nemusela tahat. 😠

pristela
18. sep 2012

@micmo aj mne trvá dlho 😀 ale ja sa nejak ani nechcem ponahlat , mna to bavi tak pomali , medzi zdobenim aj filmy kukam 😀 😀 a vselijake ine veci postiham 😝

@jakelina takze iba 75kč chces odo mna ? pch , to ti je svet 😀 😀 😀 daj mi do IP čislo uctu bo vsak co ti tam budem tale prcky dávat? ti to mozem previest uctom a mozes ma pak hned vyskrtnut 😝 ale ak chces eurásky tak v pohode len mi to vypocitaj bo ja blb z matiky 😅 😅 😅

pristela
18. sep 2012

@jakelina ja vezmem to je v pohode, idem autom , len aby som nevzala vela a nehala to zas domov 😀

dajna11
18. sep 2012

@simasa díky,super je. 😀

dajna11
18. sep 2012

@janula.h 😀 😀 😀 😀 jaaaaaj.....no chcu aspon 5kilovú,takže mám formu 28 priemer,tak musím takú.......

jakelina
18. sep 2012

@pristela já taky blb na matiku, když počítám euro 25 korun ať se to dobře počítá, tak to jsou tři eura. Nic mi neposílej, já ti doplatím za ten cukr a budeme vyrovnané. 😉

huxy
18. sep 2012

@dada2007 a kedy by to bolo ideálne?teda asi v ten štvrtok,ale to ideme s malou do iného mesta k dr.,a neviem kedy sa vrátime.v piatok ich chcem poťahovať,tak budem musieť zajtra dať krém

eliska22
18. sep 2012

dievčatá ja viem, že sa tu stále pridávajú inšpirácie, aj som si niečo kukala teraz..mám taký problém, že segra má ešte v sobotu oslavu svojej 30 s kamarátmi a ja ešte dnes netuším čo jej urobiť 😝
please ak máte nejaké pekné torty najlepšie poschodové tak 2 -3 ďakovala 😉

dada2007
18. sep 2012

@huxy upiecť korpusy môže zajtra....štvrtok dr.......a krém môžeš dať v piatok ráno....a počas dňa poťahovať.........

dada2007
18. sep 2012

@pristela zlatko.......ja mám formičku, nemusíš sa s tým piplať na stretku 😉 a ty mi pak žičneš tú silikonku mašličkovú 😵

roo
18. sep 2012

@nika1985 @jakelina dakujem.
Ja som dnes dorobila takuto stvorcovu a je mi jasne, ze si tym nikdy nebudem privyrabat 😀 Klobuk dole, dievcence, ktore to robite, mame moje velke uznanie.

huxy
18. sep 2012

@dada2007 juj,keby som ja bola taká zručná a mala toľko času,aby som to v piatok naplnila a aj potiahla.hmmm ☹
ja nie som profíčka,toto bude moja 4-tá a 5-ta torta.a veru moja malá je teraz veľmi náladová,čiže keď si zmyslí,tak pri nej neurobím nič,lebo vrieska a chce na ruky.no nič,len budem dúfať,že keď dám krém zajtra /alebo nechám na štvrtok,ale neviem,či vyjde čas/ že to bude ok

mishulle
18. sep 2012

holky je možný udělat punčovinu třeba z piškotů když nezbyl korpus, nebo fakt upíct menší na to