Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
19. sep 2012

@eliska22 sak som to kukla teraz na mape, ved Vistuk nie je az tak daleko za PK, to by som sa mohla vratit potom do PK a odtial na dialnicu 😉

florentina
19. sep 2012

tak ty formy... já mám 2posuvné hranaté pro @mariann2 dohromady za 350Kč, 1pro @simasa za 175Kč a 1srdce pro @larah za 149Kč a 1pro @vecernicci (ale my to spolu směníme za tu kulatou, nevím co stála, zbytek srovnáme). A za platbu budu ráda v eurech, vyměním si o to méně.

jakelina
19. sep 2012

@florentina tak ty dvě kulaté by měly být pro mariann

eliska22
19. sep 2012

@pipka nechcem ťa až tak zase zneužívať a zaťažovať, že budeš lietať hore dole 😝
Vištuk je pri PK, momentálne je uzavretá cesta cez Modru, takže sa musí ísť na Šenkvice 😉

wera.g
19. sep 2012

@lamps hmmm fúúúúha, to fakt neviem, mixuj fakt kým neuvidíš že keď tam pichneš prst, že to bude krásne držať, že sa to ani nepohne 😉 a vôbec nemáš za čo, to je tuším prvý krát, čo viem poradiť aj ja, to sa mi ešte nestalo a som rada, že som aj ja aspoň raz užitočná 🙂)) 😉 a vieš ako som spravila ten vrch piva aby tam nemuselo ísť veľa tej peny? upiekla som korpus taký, že sa mi tam spravil vysoký kopec a na ten som len trošku natrela 🙂 všetci čakali, že je celý vrch penový, tak boli príjemne prekvapení 😉 držím päste, isto bude supeeeer a oslávencovi sa bude páčiť 🙂

aduskatt
19. sep 2012

no, zeny, uz som si aj vlasy ofarbila, nech vyzeram jak clovek🙂

eliska22
19. sep 2012

@aduskatt ja idem kaderníčke až budúcu stredu, takže idem ako mi to narástlo 😀 😀 😀

jakelina
19. sep 2012

@aduskatt 😀 😀 😀

jakelina
19. sep 2012

@eliska22 já taky 😀 😀 😀

wera.g
19. sep 2012

@aduskatt ja sa na to chystám týždeň, ale vždy keď malý zaspí, tak skysnem na nete alebo pri žehlení a je po farbení 😀

aduskatt
19. sep 2012

@eliska22 ja tu akurat sedim s farbou na gebuli, takze este neviem, aky bude vysledok🙂.mozno si to potom predsa len s tym prichodom rozmyslim 😀 😀 😀

florentina
19. sep 2012

@jakelina no vždyť říkám, že jsme se domluvily dobře @vecernicci 😉

aduskatt
19. sep 2012

@wera.g aj ja mam farbu uz tyzden kupenu, hehe...........a stale nieco.ale teraz ma muz tak nasral, ze som si od jedu isla radsej vlasy farbit............

florentina
19. sep 2012

hlavně se holky všechny pořádně nadopujte céčkem a vykurýrujte, co jste nemocné...já mám doma dcerku naočkovanou včera priorixem, tak nesmím domu nic přitáhnout....se docela bojím....

pristela
19. sep 2012

ženy vsak aj ja sa chcem napojit na dialnicu , len este neviem kde bo ma 3moznosti 😀

aduskatt
19. sep 2012

@florentina tak to by som sa aj ja bala veru a nie len toho, aby som nic nepriniesla domov...drzim palce, aby ste to zvladli v pohode🙂

pipka
19. sep 2012

@eliska22 ved tak som to kukla, ze v PK na Senkvice a hned dalsia dzedzinka je Vistuk...tak tam teda dojdeme pre teba a ked uz pojdeme smer PK, tak aj @dadka212 mozeme vyzdvihnut v tych koncinach a potom teda vyrazime z PK smer dialnica na senec 😉

pipka
19. sep 2012

@aduskatt ja tu tieeez prave sedim s farbou na gebuli 😀 😀 😀 😀 ale dufam, ze farba bude taka ista, ako som mala doteraz...aspon duuufam 😅 😀

anibas
19. sep 2012

berie niekto foťák ? a vie dobre fotiť ?

aduskatt
19. sep 2012

@pipka ja si farbim podla aktualneho dusevneho rozpolozenia, ale vzdy tmavo🙂 teraz mam tmavocervenu🙂

pipka
19. sep 2012

@aduskatt ja ze stredne hneda..ale na mojich vlasoch je aj tak secko cierne, tak to mam jedno 😀 😝

eliska22
19. sep 2012

@pipka ako povieš, chcela som ti to uľahčiť, aby si nemusela takto nás zbierať 🙂

aduskatt
19. sep 2012

@pipka ja mavam cervene,. hnede, fialove alebo cierne odtiene a rozny mix z toho🙂

pipka
19. sep 2012

@anibas ja uuurcite fotak beriem..ale teda fotit...noooo akoze Vladkinho mangela by sme asi mali zavolat 😀 😀 😀 ale normalne klasika,,,ale odbornik som na samospust 😀 😀 😀 to ovladam geniaaalne, zarucene nase najlepsie fotky zo vsetkych akcii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eliska22
19. sep 2012

dokelu tuším si pôjdem kúpiť zatra farbu 😀

pipka
19. sep 2012

@eliska22 sak ja vieeem, ale ked citam kolko toho idete vlacit, tak to mi srdco trha 😅 😎 pohodaaa...ber to ako vianocny darcek 😀 😉

florentina
19. sep 2012

@aduskatt no já se toho právě taky dost bojím. Obecně očkování nemusím a toto mě vůbec štve. Jenže už tak jsem ukecala odklad o víc jak 5 měsíců na první dávku, dcerka teď byla dlouho zdravá, tak jsem usoudila, že lepší už to asi nebude a dáme to, když to musí být. S ní jsme teď jen doma či na zahrádce či procházce, šetřící režim a nikam mezi davy a já jedu jen na to stretko. Jsem si říkala, že nikam nepolezu a vůbec mě nenapadlo, že holky budou nemocné. Teď mi to tady dost kazí radost z víkendu, fakt se bojím a kdyby na mě holky nebyly závislé s dopravou, tak bych svou účast určitě zrušila. Jako já se moc a moc těším, ale zdraví dcerky je nejdůležitější. No ale teď už s tím nic neudělám...chjo

eliska22
19. sep 2012

@anibas ja tiež fotiť neviem, ale foťák beriem 😀 😀 😀

mariann2
19. sep 2012

@florentina @vecernicci kočky, nemám čas to celé čítať mám u vá teda 2 hranaté a 2 okrúhle posuvné formy?

pipka
19. sep 2012

podstatne je mat vela fotakov..co tam po tom, ze nevieme fotit 😀 😀 😀 😀 😀
sak ked nafotime kvantum aspon bude z coho vyberat 🙂