Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
19. sep 2012

@ajka82 zvycajne nie, len teraz som surne potrebovala, som si priplatila riadne...ale muz mi uz kupil z lidla 5kg 😉)

ajka82
19. sep 2012

☹ ☹ ako tak som docitala...no same stretko... normalne sa za chvilu rozplacem ze sa mi nedarilo vykrrutit sa z "povinnosti" 😔 tak som si povedala, ze eda vezmem este dve torty, co odomna pytali dalsie na sobotu, ale neviem co z toho bude, lebo pani si asi mysleli ze budu za 10 evri 3kg minimalne aj so servisom 😅 len dufam ze mi nenapisu v piatok poobede alebo vecer ze si ich prosia

vlada111
19. sep 2012

@aduskatt lebo kým sa dostaneme na diaľnicu bude aj jedenásť. Nechcem tam prísť neskoro, potom sa budeme naháňať domov a uvidíš, že nám tam bude tak dobre, že s tým budeme mať problém. Normálne im napíš, že musíš odcestovať, do 10.00 hod nech prídu 😝

saminka
19. sep 2012

@makinka2 jee promin, byla jsem mimo pc par dnu, tak se mrkni tady 😉
http://casacostello.com/2012/04/24/how-to-make-...

aduskatt
19. sep 2012

@pipka podobne

aduskatt
19. sep 2012

@vlada111 prichod je planovany od 12,00, na dialnici sme odomna za 5 minut🙂) ale teda dohodnem sa s nimi na tu desiatu

lokalistin
19. sep 2012

ja by som tiez rada sla na stretko baby prosim prosim vela fotiek ☹

miciatko
20. sep 2012

@janula.h super objednavka 😀 😀 😀 😀 😀 ,chcela by som prosim vidiet ten technicky nakres co posle 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dajna11
20. sep 2012

dobré ránkko kočenky....tak z tortičky je nakoniec kitty...klasika...tak som sa tešila že sa vyšantím na niečom inom...ale že radšej kitty,tú pozná...no čo už,aj tak vám dakujem za inšpirácie...včera ma vytočila pani podnikatelka,čo tu mám cukrársky obchod....utekám tam po marcipán na rychlo....s deckom v rukách...na dverách lístok že otvorím o 9,30.....ja som tam bola o 10,30 a jej nikde....od rána...stepujem tam s malým po chodníku...až som sa na to vykašlala....a objenala z netu...no super pomoc čo z toho mám že taký obchod mám tu za rohom? dnes idem k zubárke tak bojkám ako malá.....ach jaj. 😢 😢 😢

zdenallicka
20. sep 2012

@vecernicci Vezmu si jen tan váleček a když seženeš ty silikonky, tak i ty..🙂 Chceš to zaplatit hned nebo počkáme na ty formy? Řekni si..🙂 Díky moc!!

dada2007
20. sep 2012

ahojte baby, máte niektorá tento valček? používate ho? je dobrý? dakujem za recenzie 😉

http://www.google.sk/imgres?num=10&hl=sk&client...

simasa
20. sep 2012

@eliska22
@dadka212
@jakelina
Babuchy, ako ste to citali na zaciatku tie instrukcie k stretku?
Takze obed v sobotu si zabezpeci kazdy sam po ceste tam. Vecera bude pizza - nasla som na nete pizzeriu (Pohoda Puchov), takze odtial si objedname telefonicky. Ak by sa nahodou stalo, ze nam ju nechcu priviezt, tak nie je to tak daleko, ze by sme si pre nu nemohli vybehnut - myslim, ze vzdy lepsie, ako tam varit. Druhy den ranajky: parky a chlieb. Vsetko kupujem ja - mam napisane: parky, chlieb, horcica, kecup, nejaku zeleninu, maslo, voda, kava, cukor, mlieko, caj - ak mi tam nieco chyba, doplnte mi to. A potom Vas tam skasirujem - prineste si vela drobnych 😀
@vecernicci aku plnku budes robit do tej torty? Ja budem robit zaklad pre danku, tak som myslela, ze urobim cokoladovu, ked sa bude zdobit cokoladou. A dam do nej maliny - ci?

miciatko
20. sep 2012

@simasa ja mozem doniest zeleninku mam svoju na zahradke a aj domaci kecup a chlebik mozem doniest s pekarne mam ju na ulici ,rano upeceny ,ale nechcem to komplikovat ,len ak by si hcela

vlada111
20. sep 2012

@aduskatt no jasné, nech prídeme spolu s babami, aby sme tam neboli po neskoršom príchode veľmi okukávané 😀

jakelina
20. sep 2012

@simasa asi jsem špatně četla, věděla jsem o pizze, párcích, ale že budeš kupovat všechno ty to ne. Mně je to jedno, klidně přivezu ochutnat český chleba 😀 😀 😀

vi3ka
20. sep 2012

ahoj žienky, prosím vás poradte mi recept na korpus. ak je to možné, tak z výberovej múky. ak nie, tak aj tak vďaka.

mia114
20. sep 2012

ahojte
babulky, no ja som vcera detom povedala, ze idem prec v sobotu a ze pojdu v piatok uz ku babke a budu tam az do pondelka a moj drobec , ze on tam chce spat aj 100dni 😀 tak ako cvidite ja nemam vobec problem, ze deti budu bezomna 😀 ja dnes idem na nocnu takze ich zoberiem so skolky a potom sup do prace a tak deti uvidim az v pondelok na obe 😅 muz ten tiez ide prec, ide za kamaratom do Irska, tak ten odhcadza uz zajtra a pride v pondelok, takze budem sama spat doma v piatokm a v nedelu, a na to voooobec niesom zvyknuta 😅
zajtra budem robit torty a piect take slane na stretko tak aspon budem mat na to cas.

simasa
20. sep 2012

@miciatko Tak dobre, ja kupim teda len jeden chlieb, jeden Ty a tusim @jakelina - to bude stacit. Paradajky mam aj ja na zahrade, tak tie zoberiem nase a papriku kupim. A ten kecup - zober teda a nemusime sa tolko skladat 🙂
A baby, dajte teda vediet, ci mam kupovat tie kavy a caje alebo si to rozdelime a kazda prinesie nieco...

mia114
20. sep 2012

vidite, ma daco vlastne kupovat na to stretko, ked kukam,z e vsetko kazda chce nakupit 😅 aby sme tam jedla nemali potom na tyzden 😀 😀 ja upeciem take minihamburgery, tak som zvedava ci budu chutit.

pipka
20. sep 2012

@jakelina anoooo...cesky chlebaaaa...ten bude uuurcite iny nez ten naaas 😀 😀 😀 ...len aby v nom nejaky ten metyl nebol 😅 😀

pipka
20. sep 2012

@simasa ja nekavickujem..ale caje kludne donesiem 😉 aj medik pripadne..a aj nejaky citron a cukor 🙂

miciatko
20. sep 2012

@simasa ja mam na zahradke aj papriku tak nekupuj ja zoberem

simasa
20. sep 2012

@vlada111 Nehnevaj sa prosim Ta, ze Ti to takto napsiem, ale pridite radsej trocha neskor, lebo predpokladam, ze o tej 12 tej nam bude odovzdavat chatu a budeme platit za ubytovanie, a tak by sme mu tazko vysvetlovali, ze Vy tam spat nebudete. Nehnevaj sa, prosim, len sa chcem vyhnut nejakym nedorozumeniam.

mia114
20. sep 2012

ja zoberiem este take tie kavy 2v1. a daky caj , a citrony a med.

simasa
20. sep 2012

@miciatko ok 😵

mia114
20. sep 2012

@pipka hihi, napisali sme to iste 😀
vidis, zobrala by si vodu aj pre mna daku, ked ides autom, aby som to nemusela vlacit z petrzky? nebude to problem 😅 ?

pipka
20. sep 2012

@mia114 jasne poklad...karton vod uz mam kupeny v aute 🙂

pipka
20. sep 2012

tak myslim, ze ak aj caje donesie kazda..to zas nie je taka vaha, ze to nemozem potom aj naspat vziat 😀 ak sa nepouziju 😉

karaa
20. sep 2012

vidim, ze pripravy uz v plnom prude, tesim sa na vas velmi 🙂

@simasa super Silvi, ze si tie tvoje instrukcie takto zhrnula na poslednu stranu, som si to konecne aj ja poriadne precitala 😀 ja teda mozem doniest paradajky a papriku zo zahrady a hrozno z vinohradu, aby sme nejedli len kolace, ale aj ovocie 😉 a napeciem semifreda, citam, ze bude slane a sladke tak pol na pol

@pipka Janka takze vodu uz netreba? poslet ti este spravu 🙂