Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. sep 2012

@eliska22 je nádherná 😉

eliska22
21. sep 2012

bože baby mne sa toľko ľudí ozýva za torty a ja keďže nastupujem do roboty za týždeň, tak ich rad radom posielam niekam a je mi to ľúto 😔 ach jo, snáď sem tam niečo upečiem, ale neviem si to zatiaľ predstaviť 😝

eliska22
21. sep 2012

@pipka @jakelina ďakujem kočky 😉

jakelina
21. sep 2012

Holky mám svoje perníčky u paní v shopu na mimibazaru. Ptala se mě, jestli by tu fotku mohla použít, že se jí to líbí. Mám radost. 😀 😀
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56365733&tab=9

mamina1978
21. sep 2012

@jakelina SUPEEEEEEER 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tesime sa s tebou....😉

sisix
21. sep 2012

@jakelina super, gratuluji 😉

bzucinka2
21. sep 2012

@jakelina parada 🙂

macicka84
21. sep 2012

Takze muj uplne prvni dort na zakazku :

pipka
21. sep 2012

@jakelina paraaada 🙂 mohla ti hned aj jedny tie vykrajovacky poslat...pre mna 😅 😀 😀 ja ich furt zhanam a stale su vsade vypredaneeee ☹ ☹ ☹

uz len tajne dufam, ze mi ich niekto donesie na stretko ako prekvapko 😕 😀 😀

susul
21. sep 2012

maminy potrebujem poradit, idem robit synovi tortu a chce tam spidermana, zhanam hotovu figurku, ktoru by som na potiahnutu tortu umiesnila, neviete mi niektora poradit? Dakujem za kazdu radu.

mia1111
21. sep 2012

@mamina1978 - skúšam Tvoj Rafaelo krém, je úžasnýýýýý, @anibas ma navnadila, nech ho skúsim a neľutujem 😵 😵 😵 . Myslíš, že môžem dať krém pod poťah? Maslo som minula do krému a som si nejak neuvedomila, že treba maslo ešte aj pod poťah 😅

marci2305
21. sep 2012

Ahojte kočky. 😉 Mám k vám dotaz. Koľko by ste zobrali za 1,80 kg tortičku, robila som dve také menšie ako pozornosť pre známu. Korpus red velvet, plnka mascarpone s malinami. Beriete podľa váhy aj keď je drahšie vnútro torty? Alebo by ste zobrali za jednu 18 Eur? Ďakujem veľmi pekne za všetky odpovede.

mamina1978
21. sep 2012

@mia1111 NIE !!!!!!! Nedavaj ho pod potah ....... 😨 je tam nevyhovujuci podiel mlieka a masla 😉

mia1111
21. sep 2012

@mamina1978 no myslela som si 😖 . Čo teraz? A marhulkový džem sa chuťovo hodí na jednotlivé pláty? Budem dávať na krém kúsky ananásu...

mamina1978
21. sep 2012

@mia1111 Jeeeej a tesi ma , ze ti chuti. S tym dzemom ti zial neviem poradit 😒 ja dzem totiz celkovo moc nemam rada. 😔

pipka
21. sep 2012

@mia1111 dzem mozes davat pod potah v pohode..alebo aj nutelu ak mas 😉

blcha
21. sep 2012

caute baby tak ja zaciatocnik som vcera vecer skusala robit moje prve kvety s mmf akoze ziadna slava ale cakala som ze sa mi to cele rozpadne a nespravim nic je to len tak na skusku nejdem to nikde pouzit len mi zostal s poslednej torty mmf tak som chcela skusit a chcem sa spytat cim to lepite aby vam to drzalo v kope ja som si dala len cukrovu vodu ale potom je to vidno neako to nechce uschnut a je to take skarede ci co tak ruzicka sa moc nepodarila ale nemam na to ziadne vykrajovacky len som dcerke s plasteliny zobrala jednu formicku kvietka a mam len srdiecka tak kaly by som celkom zvladla

janula.h
21. sep 2012

darčeková 🙂

blcha
21. sep 2012

@janula.h krasna torticka ak sa mozem opytat tak tie kraje spodok to robis so slamkou uz to tu dlho sledujem ze to je na dost tortach take rovnake da sa to tak spravit s tou slamkou?

mia114
21. sep 2012

ahojte, tak konecne torty spravene, mne sice na tej birmovnej stale daco chyba, ale pani si zelala len cistu tortu a postavickami.

mia114
21. sep 2012

nejak mi to nezobralo fotky

jitta
21. sep 2012

Ahoj, tak i já se dneska rozhodla upéct dort jen tak pro nás, je to korpus jen ze 2 vajec,takže jen takovej pidi dortík. Ráno v 7 jsem šla na to a ve 12 byl dortík potaženej. jen nahoře měly být 3 kytky, ale jedna nevydržela 😀 je to můj asi 9 dortík a poprvé se mi podařilo pěkně v celku potáhnout, asi tím, že byl malej 😉 😉 Ale stejně mám velkou radost 😀 😀

blcha
21. sep 2012

@mia1111 ja so robila teda si len 5 tort ale poledne som robila take male kabelky a daka som ten rafaelo krem pod potah a drzalo to nerobilo to nic zle tiez som nemala doma maslo ale to bolo len pre segry takze keby sa pokazilo nic hrozne by sa nestalo a inak rafaelokrem je fakt bozsky vyborny

pristela
21. sep 2012

@pipka zlatko pozriem ti ich zajtra u nas? yslim ze ich činanko mal aj ine , daj mi do IP phone cislo a mozem ti crnknut ak tam budem ktore chces 😉

mishulle
21. sep 2012

holky prosím, zbyl mi zabarvený zelený a hnědý smartflex, budu tyto barvy potřebovat za 3 týdny, mohu ho dát do mikrotenovýho sáčku a pak použít, vydrží mi to?

blcha
21. sep 2012

@jitta paradny ten korpus to sa ako robi taj recept ja rozmyslam ze tiez dnes upeciem krsniatko ma meniny a mam chut na sladke

mia114
21. sep 2012

@mariann2 kraasne torticky a tie postavicky su uzastne:o))
@huxy pekna torticka 😵
@eliska22 uzastna torta, krasne kvety 😵

mia1111
21. sep 2012

@blcha - to fakt? Ja som doteraz napiekla len asi 15 či koľko tortičiek, ale VŽDY som dala pod poťah maslo+odrezky...Toto je torta len pre nás, dnes máme 3.výročie sobáša 😀. Už som medzičasom zbehla aj do večierky a kúpila maslo, ale tak keby som ho tam nemusela dať, bolo by to super, šak by to bolo o kus lacnejšie 😀 . Ja to asi risknem... skúsim urobiť čokoMMF

monik83
21. sep 2012

túto som piekla v utorok len tak pre manžela

mia114
21. sep 2012

Hihi, babulky, som tu citala, ze ten darcek do swapu by mal byt nieco na torty, a tak som dnes vyrabala k mojmu prvemu este dalsi 😅

jitta
21. sep 2012

@blcha to mám inspiraci odtud, já si udělala těsto jako na mramorový korpus, ale bez kakaa. Pak jsem si dala 6 mističek do toho rozdělila těsto a obarvila, jen v první mističce bylo trochu víc těsta. Tu jsem dala na dno formy a pak postupně dávala ostatní barvy, ale vždy jen doprostřed . A takhle to dopadlo 😀