Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
23. sep 2012

babyyyyy, tak aj ja nejake fotecky... 😉

miciatko
23. sep 2012

Babenky potrebujem vediet ci cup cakes su normalne muffiny ci nie???

alemari
23. sep 2012

Dobrý večer, nepatřím k vám, to ani náhodou, možná tak na stranu strávníků 😀. Vím že tu nemám co dělat, ale oči mi zabloudily na vaše veledíla, smekám před všema klobouk a zííííírám, fakt, kolik práce jsou šikovné ruce a fantazie schopné. Je mezi vími i nějaký muž, co peče ? 😨

pipka
23. sep 2012

a dalsie... 😉

aduskatt
23. sep 2012

@alemari jasne, ze su aj muzi, ktori pecu torty🙂

ajka82
23. sep 2012

Babule paradne fotecky, skoda ze sa mi nepodarilo, len ja mam este aj strasiu bambulu choru a nervnu na okolie ☹ sa mi dnes rano stikutalo, tak sufam, ze si marne namyslam a neohovarali ste ma 😀 ak bude dalsie, tak to musim uz ist aj cez mrtvoly 😝

mam este jednu tortu v zalohe, len ju nemozem pridat do odvolania nikam ...az ked bude povolenie 😉

makinka2
23. sep 2012

Super šablony 🙂 a já si myslela, že se to maluje 😀 😀

pipka
23. sep 2012

@anibas jaaaj manzela som vyhodila na nocnu a deti uz spia...chvalabohu 😀
takze uz som len vasa 😀

pipka
23. sep 2012

a tie spolocne samospustovky dam asi radsej na FB ako sem...ci? 😉
teda ja s tym nemam problem...len neviem ako ostatne 😉

dm1
23. sep 2012

@pipka jj na FB aspon sa mozeme aj pooznacovat 🙂

jakelina
23. sep 2012

@pipka tak ty máš teda asi nějaký jiný chleba než ten český, když byl ještě u simasy v autě, no však to je jedno 😀 😀 😀

jakelina
23. sep 2012

@pipka mně to taky nevadí, kdyby jsi byla ochotná, ráda bych i na mail dostala ty společné. 😉

simasa
23. sep 2012

Baby neblaznite a uz mi tolko nedakujte, ved to nebol ziadny hrdinsky vykon zajednat chatu 😀 A o to ostatne sme sa uz postaratli vsetky, preto to bolo take fajn 🙂
A recept na tu cokoladovu tortu:
Korpus je cokoladovy z nasej temy recepty od @dadka212:
6 vajec
240g práškový cukor
250g hladká múka
prášok do pečiva
100g čokoláda na varenie (rozpustiť)
100ml olej
100ml voda
z bielok vyšlahať sneh, žltka vyšlahať s cukrom do biela, pridať rozpustenú čokoládu, olej, vodu a nakoniec múku s pr.do peč., ručne metličkou vmiešať sneh, piecť pri 150stupňoch.
Pokropila som ho trocha zriedenym matovym sirupom a na to jahodovy dzem a pravy parizak z 1 litra smotany a tusim 600 g cokolady + aroma tato http://www.pravacokolada.sk/sk/lorann-aromy/835... a na krem som este poukladala maliny.

vecernicci
23. sep 2012

@pipka v pohodě, já s tím taky nemám problém 😉 já vypadám blbě na každý fotce 😀 😀 😝

pipka
23. sep 2012

este nejake cokoprace 😉

simasa
23. sep 2012

@jakelina mne zostal chleba od miciatko - od nich z pekarne

pipka
23. sep 2012

@vecernicci 😀 😀 😀 😀 no podla mna sme vsetky skveleee, kraasne, a bozsky sikovneee 😀 😀 😀

eliska22
23. sep 2012

@levandulka3 cera, farba a asi cukor práškový? neviem presne,ale tuším takto, nedávala som pozor 😝 😀
zarábala to @pristela

dm1
23. sep 2012

@simasa prosim ta este pridaj link na tu pepermintovu aromu ta tomu dodala tu ceresnicku na tortu 😵

pipka
23. sep 2012

@jakelina chleba jak chleba...na topinky vsetko jedno 😀

pipka
23. sep 2012

no ja som sa na ten cokotransfer tak namotala...taaak sa mi to zapacilo, ze si okamzite idem kupit a najblizsia mozna torta bude cokoladova 😀 😎

jakelina
23. sep 2012

@dm1 je tam ten link, ty ho nevidíš???

jakelina
23. sep 2012

@dm1 růžička se začala topit, ale to vůbec navadí, doma jsem všem ukázala fotky a obdivujeme ji ještě teď. Bylo fakt moc teplo a na auto svítilo. Ale i tak moc a moc děkuju, jsi moc hodná. 😉

eliska22
23. sep 2012

@simasa ďakujem za recept, tú aromu si kde kupovala a aký má názov ?

dm1
23. sep 2012

@jakelina @simasa boze som slepa asi jasne je tam 🤐

micmo
23. sep 2012

@vecernicci Jasne, v pohode, to jen kdyby jsi mela cestu kolem nebo spise cas 🙂 Jinak mohla by jsi mi taky poslat ten link do IP??? Dekuji moc a omlouvam se, ze takhle otravuji v nedeli vecer...

pristela
23. sep 2012

@njonja kujeeeem,
šalieš? nee , to som robila v noci pred stretkom 😀 cize som spala len 3hodky ☹ ale nevadí , prezila som to snad bez ujmy 😀
@eliska22 @levandulka3 ano , ano je to cera, cukor, farba - len pomer netusim , ja to tak od oka robila, vsak ako doma, ako doma 😀

eliska22
23. sep 2012

@simasa prepáč, čítam ako tatar a potom sa pýtam na niečo čo si tu už dala 😝

jakelina
23. sep 2012
dm1
23. sep 2012

@jakelina juj mi je to luto jedno sa ti rozbilo a druhe roztieklo 😔