Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
26. sep 2012

@miciatko no samozrejme ,ze sa podoba, je krasny 😉 😵

aduskatt
26. sep 2012

@mamina1978 ja prave, co sa tyka tych cien uvazujem, ze by som skocila pozriet do Madarska na Smartflex🙂)

eliska22
26. sep 2012

@miciatko ten súdok je krásny 😵

kočky keď sa Vám stane, že pečiete korpus a z jednej strany mi kúsok odpadlo, nie je to pekné, plníte to? alebo pečiete nový? ja keď pečiem tie krpaté korpusy, tak sa mi to väčšionou vždy tak blbo vyklopí 😢 ako aj dnes 😖

aduskatt
26. sep 2012

@eliska22 plnim, maskujem🙂

mamina1978
26. sep 2012

@aduskatt no ale zase nie uplne vsetko je v DE lacnejsie 😉 napr . cukrarenske shopy , teda momentalne pre mna najaktualnejsie je v DE o dost drahsie.Preto som si dala kupit mamine veci zo SK. Ale teda percentualne je minimalne 50-60 % lacnejsich veci v DE. 😉

eliska22
26. sep 2012

@aduskatt ja vždy pečiem ako ťava nový a potom z tých dvoch robím jeden, ale nechce sa mi nový dnes piecť, mám toho veľa 😝

aduskatt
26. sep 2012

@mamina1978 ja predpokladam, ze ked Smartflex vyrabaju v Madarsku, tak tam nebude drahsi ako tu, ked jednak ide z HU do CZ, kde je vyhradny distributor a ten to rozposiela na SVK, takto vynecham dve stanice, tak hadam to bude lacnejsie🙂

mamina1978
26. sep 2012

@aduskatt skus 😉 ...... ja pouzivam len MMF....u nas maju biele cukriky na kazdom rohu 😉 😀 😀 😀 😀

miciatko
26. sep 2012

@eliska22 ak to nieje vela tak maskujem , nech sa dari

miciatko
26. sep 2012

@mamina1978 a ake take ake u nas v lidli boli ci ine??

aduskatt
26. sep 2012

@mamina1978 aj u nas, ale kto by to stale zarabal?🙂 resp, ja miesam MMF a Smartflex, pre istotu🙂

eliska22
26. sep 2012

@miciatko práve som sa rozhodla upiecť nový ten korpus 😝 😀

jakelina
26. sep 2012

@eliska22 😀 😀 😀

petkaa28
26. sep 2012

@jper odkial z cr si? Do brna a prahy ti to viem doniest

pingu1
26. sep 2012

baby, prezradte mi, ako robite tie krasne torty? ako ste sa to naucili? ja vobec neviem ako zacat a tak by som chcela

aduskatt
26. sep 2012

@pingu1 ja som najskor asi dva mesiace citala teoriu, korpusy, kremy, hmoty, farbenie, zdobenie.........pozerala som veeeeeela videopostupov a fotopostupov a potom som pomaly zacala piect, skusat atd.urcite nie stylom, ze "ahojte, chcem upiet tortu a rychlo mi vsetci poradte, ako je to tu dobrym zvykom"🙂... takze skus si pozriet nejake videjka, popozeraj si stranku Tortyodmamy, Tortysnov, pripadne sa pohrab aj v tejto teme a pomaly sa mozes do toho pustit..ak Ta to chyti a zacne bavit, bude to stale lepsie a lepsie.....chce to proste cvik.............potahovat najskor misky, hrnce, co mas doma.skusat si torticky pre domacich a potom neskor pre kamaratov a tak🙂) a mat trpezlivost a nadsenie🙂 drzim palce

bzucinka2
26. sep 2012

@katkossko dakujem velmi pekne 😨)

mamina1978
26. sep 2012

@miciatko to ja neviem ake su u vas v lidli. ☹ U nas maju strasne vela druhov..... ja pouzivam flinstouns, rocky moutain, a teraz mam momentalne taketo doma kuk privat foto 1 .......a ak sa nemylim..... myslim, ze tieto z foto 2 z internetu su z lidlu 😕 😉
Ja si moc nevsimam, ktore kde kupujem, lebo je ich tu vzdy lahko dostat..😉

bzucinka2
26. sep 2012

@mamina1978 😀 😀 😀 urobila ako si povedala, porobila babatka 😀 😀 😀

mamina1978
26. sep 2012

@aduskatt SUPER pravdivy TEXT , 😉 😎 😀 😀 😀

aduskatt
26. sep 2012

@mamina1978 ja mam tie spodne🙂

aduskatt
26. sep 2012

@mamina1978 dik🙂.nuz, ale ja som tak zacinala🙂) netrufla by som si niekde vletiet s tym, ze rychlo mi vsetci radte a ked mi do minuty nepoviete, co mam robit, tak ste sebecke svine, ako to tu niektore prezentovali kedysi .......sak je piatok, tak vsetky nechame svoje pecenie a ideme sa venovat hromadne niekomu, kto si zrovna zmyslel upiect svoju tortu🙂
a tesim sa, ze @pingu1 ma snahu sa naucit a nie hned online kurz, xixi

mamina1978
26. sep 2012

@aduskatt aj ja som zacinala tak , ze som na internete hladala postupy a rady, a ked som upiekla moju prvu torticku ....tucniacikovu.... malemu na 1. narodky, tak som sem prisla a prosila len o nejake zlepsovaky 😉 🙂

dada2007
26. sep 2012

@mamina1978 a s deťmi rozprávaš ako? aj po nemecky aj po slovensky? či?

mamina1978
26. sep 2012

@aduskatt A toto je moj oblubenec 😉 😵 😵 😵 😵

aduskatt
26. sep 2012

@mamina1978 podla je to tak v pohode, proste pozrite ako to vyzera a skuste poradit.aj ja som sem tak zavitala.pretoma slaktriafa z niektorych prispevkov🙂) nikdy som nepiekla, nic neviíem a vy ste povinni mi dobre ze nie upiect🙂 ale tak co uz, kazdy sme nejaky🙂.ja este aj teraz, ked sa pytam, tak az potom, co som nenasla nikde to, co hladam.

mamina1978
26. sep 2012

@dada2007 V Nemecku po nemecky, na Slovensku po slovensky....... 😉 🙂 Najstarsi rozprava super aj cita a pise po slovensky, sice s malymi chybami, ale tak snazi sa.... 😉 A druhy rozprava po slovensky celkom dobre, no s malymi chybami... no nepise, necita po slovensky...................
A posledny dvaja su este malicky tak nerozpravaju po slovensky, okrem par slovenskych slovicok., Ale za to rozumeju vsetko.😉) Musia, ved ako by sa moje deti dohovorili s babinou a tetou a ostatnou rodinou na Slovensku. Moji najstarsi vedia dokonca aj po cesky z rozpravok a filmov,a pretoze tu mam 5 ceskych kamaratiek na okoli, tak ked sa stretavame tak klabosime v rodnych reciach. 😉 🙂

dada2007
26. sep 2012

@mamina1978 to sa mi mooooooooooc páči.............mužova sesternica je v USA...jej deti nevedia po Sk a tým pádom nik im nerozumie..ani chúďa babka, prababka.......atd. A ty si v Nemecku už dlho?

blcha
26. sep 2012

ahojte baby idem sa vam pochvalit nie s tortou ale s nakupom ja zatial moc nepeciem tak jedna torta za dva tyzden aj to je vela ale konecne som si nakupila aj neake pomocky tak smad mi pomozu a budu aj torticky krajsie za toto vstko som zaplatila 18€ no internete by ma to vyslo asi aj 40 mali tam toho dos nabuduce zasa nieco nakupim nechcela som to prehnat 😉
@mamina1978 ja nemozem nikde zohnat cisto biele cukriky u nas som ich ani v lidli nevidela a tak by som potrebovala no musim lepsie po lidli pokukat vzdy maju len farebne 😝 😝

dajna11
26. sep 2012

@miciatko krásny je.