Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
28. sep 2012

@dm1 jasně, jenom se mi tady ta fakt hodně líbila, je taková jemňounká. Už se těším, až ji uvidím u tebe na dortu, však výplata za chvilku ne?? 😀 😀 😀 😀

ajka82
28. sep 2012

@yamahafazer
@florentina diky baby, vyzera ze bude drzat... lebo variantu salko maslo veru robit nechcem...mne sa moc ten nelubi 😅

dm1
28. sep 2012

@mimcak no neviem skor by som nieco take nie dospelacke ked mi povedali ze este nie je taka typicka pubertacka. a este dava jej to robit mama tak ci by to ta rozdychala 😅

zuul
28. sep 2012

dievcata pripajam moje dnesne.
ta mackova ma ale totol nebavila 😝

pocujte robili ste uz niekedy shreka a fionu? mam zadanie pre 3rocne dievcatko 😝

dm1
28. sep 2012

@jakelina boze sak vyplata bola dnes 😀 aj som zabudla. Po vikende idem na to este musim na to psychicky pripravit mm 😀

jakelina
28. sep 2012

@dm1 no však mu řekneš, že jíte dva týdny jenom topinky a máš krajku doma. 😀 😀 😀

mizulienka
28. sep 2012

@vlada111 inac Vladi nemysli si, ze viem urobit take krasne margaretky z vykrajovacky 😕 nakoniec som to riesila tak, ze som kupila silikonku 😀 a viem, vy viete robit nadherne kvietky ale mne vobec nejdu.

dm1
28. sep 2012

@jakelina vies co som sa normalne rozhodla ze predam 2 krajky co vobec nepouzivam a aj tu rozvalovaciu podlozku zelenu so vzorom sak tak som ju chcela a mam ju skoro rok a ani raz som ju nepouzila 😕 . To mi hadam tu krajku aj zaplati 😝

dm1
28. sep 2012

@mizulienka a aku mas silikonku? leob ich mas krasne a bola by to super pomocka tak narychlo ked treba 😎

mizulienka
28. sep 2012

@dm1 akoze islo to velmi rychlo, ziadne vytensovanie, bola to uz hotova krasna margaretka 😉 😉
z peceniehrou som ju kupila...v sekcii silikonove formicky, mix, tam je za 6,80

dm1
28. sep 2012

@mizulienka niekto na stretku spominal ze ju tusim ma a ze da najskor do toho kolecka zltu hmotu na to bielu a uz nemusi domalovat ten stred

vecernicci
28. sep 2012

@zdenallicka v pohodě, stavím se tam v neděli nebo začátkem týdne, tanhle týden jsem se tam nedostala 😝 málo času, to znáš, ne? 😀 a jakou barvičku silikonky jsi chtěla?

mizulienka
28. sep 2012

@dm1 ano presne, a hned som aj vyberala, vobec som to nedavala dochladnicky, robilo sa s tym super.

dm1
28. sep 2012

@mizulienka super asi si to kupim. len by mi na detske torticky vyhovovalo keby mali aj taku polovicku velkost 😝

vecernicci
28. sep 2012

@dm1 tak to udělej jako já, mu vždycky říkám, bez toho nemůžu žít, nutně, ale fakt životně nutně to potřebuju 😝 😀 a on mi řekne, tak když bez toho nemůžeš žít, tak to si to kup 😀 😀

jaja555
28. sep 2012

@mamina1978 _krásnučký slimáčik, istotne budú mať radosť, šikulka .

alenv
28. sep 2012

prosím pomoooc holky kde jsem udělala chybu, zkoušela jsem čokohmotu použila jsem čoko z Lidlu tu 52% a na 100g čoko dala lžíci kukuřičného sirupu. nechala odležet a prostě to zaboha nemůžu zapracovat do hmoty z které se dá něco dělat.. drolí se mi to ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ moc děkuju za rady

vecernicci
28. sep 2012

jinak jsem si zase udělala radost, koupila jsem si vykrajovačku na růže kovovou, tuhle, tak doufám, že ji využiju http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/no-00...

yamahafazer
28. sep 2012

@alenv dala si asi malo kukuricneho sirupu ja davam na 100g dve lyzice take kopcove a ty to chces zmiesat s hmotou?ja som robila,ale vzdy odlezanu cokohmotu nie cerstvu a dala som to spolu do mikrovlnky na chvilku aj s hmotou,ale na 10 sek a zmiesala

saminka
28. sep 2012

ahojky holky, nadherne dorty, fakt super.
Chtela jsem se zeptat jak se to dela s michanim barev, potrebuji hnedou 😕 koupila jsem si fajn wilton gelovky a chci udelat dortik rocnimu chlapeckovi a myslim ze takovy jednoduchy meda bude stacit a na to potrebuji tu hnedou?? kdyby mel nekdo neco na inspiraci budu moc rada, jsem v tom porad nova a casu malo s dvema cacorkama 😅 moc diky holky

eliska22
28. sep 2012

@saminka daj kakao do hmoty 😉 alebo roztop hnedú čokoládu 😉 len to potom je také tuhšie tá hmota ..

pipka
28. sep 2012

@vlada111 v Deichmanne vladi 😀 😀 😀 ale cosi malo k tomu tringeltu musim aj pridat 😉 ale zas nieee vela...ja som ti taka skromna zena 😀 😀

pipka
28. sep 2012

@lussy23 ano, tie krpky sa od malicka rady boja 😅 😅 😅 tiez mi to celkom nejde do hlavy ale uz mi volali, ze boli stastim bez seba 😅 😀 😀 ze miluju strasidla a podobne...ze stale sa len na to hraju 😝 😀 povodne to malo byt aj s hrobmi a tak..ale to som sa dohodla, ze to mi je proti srsti robit na detsku tortu hroby...tak sme sa dohodli, ze bude strasidlova..ale tak "milo" strasidelna 😉

pipka
28. sep 2012

no idem vas docitat...sak clovek si odskoci na svadbu...a tu uz desat stran 😅 😝 😀
vy peciete ci pisete? 😕 😅 😀

1katuska73
28. sep 2012

ahoj dievcata potrebujem prosim postup na vílu mate niektora dakujemmmmm.

aduskatt
28. sep 2012

@1katuska73 stryko google ich ma viac nez dost🙂

https://www.youtube.com/watch?v=XoypRAyVrD8
alenv
28. sep 2012

@yamahafazer ne chtěla jsem samotnou jen to vyzkoušet na růžičky.. už jsem přidala sirup a je to super.. můžu se zeptat jen jakou čoko používáš.. já tu z Lidlu a pouštěla mi tuk 😖 přitom je to 52% a ty to mícháš s hmotou? nemáš někde fotku dortu? Děkuju moccc předem

pipka
28. sep 2012

@dm1 ja mam tu silikonku...a tak to presne robim..ze najprv do stredu zltu hmotu a na to boielu..a hned mam farebnu margaretku..alebo aj v inych farbach som si to robila 😉

dadka212
28. sep 2012

@florentina ja som s tou podložkou nejako nadväzovala na výšku bola akurát na šírku som nadväzovala a bolo to v pohode, niekde to nebolo úplne super otlačené ale tak tým kakaom čo som to nakoniec potierala sa to pekne zcelilo 😉