Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
1. okt 2012

kočky tak ja dnes po materskej prvý deň v práci, pohoda zatiaľ, ale ešte tam nemám PC, tak som Vás nemohla skontrolovať cez deň 😝 normálne absťááááááák 😀 😀 😀

eliska22
1. okt 2012

a ozaj ja som dostala po dlhej dobe tringelt za tú deckú ružovo fialkovú tortu, síce 2 eurá ale konečne!!!!!!!!!!!!!!!!!

blcha
1. okt 2012

@mamina1978 dik za tie muffinky skusim nieco asi s kvietkami to by som mohla zvladnut 😉

anibas
1. okt 2012

@pristela pozri či nemajú ten spray v pravej čokoláde - majú nízke poštovné ani nie 2€

luciahromadkova
1. okt 2012

prosim dievcata, nemate niektora inspiraciu na tortu pre tehulku k meninam. Mam len takyto obrazok- ujo gogle, tak uvazujem na vyrezaní sablony a namalovaní alebo vyrezaní z potahovky, co myslite?
ozaj typ na peknu ruzovu fabu prachovu alebo gelovu- lebo mam len wilton gelovku pink, rosa a ta sa mi nepozdava, chcela by som jemnu ruzovu alebo aj fialkovu, dakujem

florentina
1. okt 2012

holky věděl by jste mi někdo poradit ohledně višňového krému...našla jsem ho v tématu recepty. Je tam napsáno, že se má šťáva dolít do 1l a zalýt se zlatým klasem, ale čím? Vodou či mlékem? ...děkuji K

pipka
1. okt 2012

@maya30 kraasna 🙂

nika1985
1. okt 2012

@luciahromadkova mne sa paci takato skoda ze teraz nemam nijaku kamosku tehotnu http://www.google.sk/imgres?um=1&hl=sk&biw=1024...

lussy23
1. okt 2012

@mizulienka krásne @eliska22 krásne tortičky @zdenallicka nádhera. a ten jelewnček waw 😲 @zuul krásne tortičky @lienka_1 krásna @wera.g krásne tortičky @cabalkova nádherná @elienka nádherná, vobec nevyzerá ako prvá @pristela úžasné torty ako vždy @ajka82 krásna @adrianai nádhernučká @b.janka krásna @zklimekova krásne tortičky @maya30 krásna tortička so simpsonovcami @rapunzel1 krásne dielka @jakelina krásna @katulkaaaaaa krásne tortičky @janula.h úžasná je tá šiltovka @nika1985 krásna @njonja nádherná. to je maľované tá myška ? perfektné. a postavičky su modelované ručne?@ikula2 nádsherná @mima1311 krásny domček @dajna11 krásne @reruna krásnučká @levandulka3 krásne tortičky @mariann2 nádherné @79zuzana krásnae tortičky @eliska22 nádherná. krásne farby @dadka212 krásne dielka @alenv nádherné @stankapk krásna @anibas krásne @levandulka3 krásnučká @mamina1978 krásne muffinky @florentina - úžasná torta to je všetko vymodelované z modelovacej hmoty? waw. a aj tá s motýlikmi je krásna @lucinka krásnučké @bzucinka2 krásne dielka @lucinka krásne dielka. Teda mne by sa nechcelo robiť eifelovku. to muséla klobúk dole pre človekom, ktorý si na ňu trúfne. 😲 byť riadna prplačka ble. 😝 a síce nemám rada ,,torty pre dospelých! tá posledná je celkom zlatá. @daducha nádherné tortičky, ten macko je zlatý @aduskatt waw úžasné, ako živé.. . ak oje urobená šalka s tanierom? @jenie123 krásna tortička aj krtko @janula.h ktrásna tortička a ešte krajší Miško @mimcak krásne tortičky , aj postavičky a samozrejme aj oslávenec @florentina krásna tortička s hviezdou @miciatko parádna @yamahafazer krásne tortičky všetky @maya30 krásne tortičky @janula.h parádne sú tie hodiny @artepf nádherné dielka @simasa nádherná

pristela
1. okt 2012

@florentina vodou, žubrienka :* a mozes este dat cukor alebo nemusis , podla toho ako sladky bol kompot, ja tuto visnovu /bez masla!!!/ milujem , ked sa da na nu len cisto vyslahana slahacka , mnaaaaaaaaaaaaaaam

aduskatt
1. okt 2012

@lussy23 dakujeeeem🙂 neviem co myslis, ze ako..............zo smartflexu velvet

florentina
1. okt 2012

@lussy23 teda ty jsi neuvěřitelně zlatá jako vždy....děkuji a ano, vše je modelované.

reruna
1. okt 2012

@florentina úplně stejně jsem ho dělala jako mascarpone krém - čokoláda uvařit se smetanou ke šlehání, nechat vychladit a pak ušlehat a přidat mascarpone, jen původní krém se dělá s bílou čokoládou a já jsem ho dělala s čokoládou na vaření z Lidla a smetanu jsem měla 40%, vyšel z toho fakt moc dobrej pařížák a mnohem hustější než bez maxcarpone

lussy23
1. okt 2012

@aduskatt myslí m postup,to na skutočnej šalke nechať vytvrdnuť a potm tu šalk udať preč? alebo ako?

aduskatt
1. okt 2012

@lussy23 no nejak tak🙂

lussy23
1. okt 2012

@florentina waw.t o ako je urobená tá križovka? to je dokonalé úplne a z čoho je popol? veď to vyzerá ako živé waw! klobúk dole

florentina
1. okt 2012

@pristela děkuji za rychlou odpověď....a bez másla, děláš jak? Jen uvařit šťávu /a vodu/ se zlatým klasem a zamíchat pokrájené višně a to dát na korpus a na to dát vyšlehanou šlehačku, asi se stužovačem? A jak ten dort drží? Já chtěla dělat tu s tím máslem, protože nemám žádné zkušenosti s čistě šlehačkovými náplněmi, ale zase jdu dělat jen jedno malé srdíčko, tak bych to mohla zkusit....

anibas
1. okt 2012

@florentina nedávaj maslo - daj len ten višňový maglajz a pridaj trochu rumu 😉 😉 a na to šľahačku - maslo to pokazí

ajka82
1. okt 2012

@mishulle teraz mam cas pozerat obrazky...ten prvy odkaz co si poslala sa mi velmi zapacil 😵 no som zvedava ako to urobim...
aj ostatnym babulam, dakujem za ochotu 🙂

florentina
1. okt 2012

@lussy23 no křížovka je jen foto na jedlém papíru...to se omlouvám za mystifikaci. Modelované jsou všechny ty ostatní věci. Popel jsou malinké drobečky z korpusu smíchané s tmavě stříbrnou prachovou barvou. A ten hrnek jsem dělala také tak, že jsem dala na skleničku /dnem vzhůru/ smršťovací folii, na to jsem napatlala smartflex, nechala jen trochu zatvrdnout, uřízla jsem okraj a pak nechala dotvrdnout. Jen jsem dělala několik pokusů, než jsem uřízla ten okraj rovně, respektive pomáhal mi s tím pak manžel, já měla ten řez pořád křivý....

florentina
1. okt 2012

@anibas tak ju, zkusím to tak a děkuji moc....
@reruna tak super, děkuji. Já mám na sobotu dělat dort, je jedno jaký krém, ale má být čokoládový, tak asi vyzkouším tento....

reruna
1. okt 2012

@anibas parádní dort, všechno nejlepší Filipkovi🙂

lussy23
1. okt 2012

po dlhšom čase pridávam tiež svojou troškou do mlyna. Postavičky. Robila som ich pre jednu rodinku, ktorá ma aj s kamarátkou ubytovala, keď sme boli v Prievidze akože vďaka.
Tá maličká lienka a tučniačik sú navyše, urobené zo zvyškou, lebo neviem prečo ,ale mne ak ostane farebný smartflex, tak on mi strašne stvrdne a nedá sa s ním už robiť☹ zase musim kopec smartflexu vyhodiť, čo m ito tak stvrdlo. Ako kameň☹ Baby, vy čo robíte, ak vám ostane farebná modelovacia hmota? Ako ju skladujete?

florentina
1. okt 2012

holky víte jak se říká, že nejhorší je možnost volby....tak na tu sobotu to je jako dárek pro manžela jedné kamarádky, nás pozvali na oslavu jeho 35narozenin, ale já o něm nic moc nevím a teď se nemůžu rozhodnout co mu udělat? Zvažuji lahev vína, soudek vína, pulitr piva, dárkovou krabici, hodinky, košily, prkénko s masem a nožem, bonbonieru a nebo truhlu s mincema....tak malá anketa, pokud by někdo měl chuť odpovědět....co by jste udělaly vy?

florentina
1. okt 2012

@lussy23 a fotka?
a jinak mě to přijde taky, že obarvená hmota /i marcipán/ mi hrozně tvrdne, tak jsem ráda, že to zmiňuješ. Jedině mě napadá to při použití nachvilku vrazit do mikrovlnky....

adrianai
1. okt 2012

@saminka ďakujem 🙂 na googli - obrázky, ak zadáš cute monkey kids, nájde kopec krásnych opičiek 😉

pipka
1. okt 2012

@lussy23 a kde su fotky 😕 😅

no ja zatocim uplne tesne do igelitu a potom este do vedierka..a tam mi to vydrzi aj mesiac..alebo kym to nespotrebujem 🙂

florentina
1. okt 2012

@vecernicci no tak já uvidím, jsetli si s tím můj robůtek vůbec poradí, nebo budu muset makat ručně, což by mne od další výroby asi odradilo...a děkuji za odpověď.
Jo a ještě děkuji, že jsi se zastavila u číňana, ale zase je mi blbé, že tam kvůli mě zase poběžíš, tak jestli nechceš, nemusíš, já to přežiju i bez....

pristela
1. okt 2012

@florentina jo ja to robim bez masla, ja maslove plnky moc neluuubim, presne tak ako si pisala je suprova a drzi ja ju davala aj na spodok 3poschodovych krabic :D a robila som z nej aj 3D oslika z macka pu 🙂 aale uplne pevna ako pribinak to teda nieje 😉

micmo
1. okt 2012

@vecernicci Ahoj, myslis zebych mohla byt tak drza a pripomenout se ti s tou abecedou 😔 A chci se jeste zeptat jestli nahodou vasi "obchodnici" nemaji tuhle podlozku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=53458325&tab=1 ?? Diky moc a promin, ze s tim porad otravuji..