Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
1. okt 2012

prosim vas, nemate niekto ulozenu sablonku na kabelku? Ale nie na kabelku z torty, ale len taku z hmoty co sa polozi na tortu 🙂

jakelina
1. okt 2012

Dnes jsem dostala pozvání na kávu, kamarádka je celiatička,tak jsem letěla do obchodu pro mouku bez lepku a upekla jí muffiny. Zdobené narychlo, malý mi stíhal ojídat kytičky, no práce jak hrom. Ale ona byla nadšená, hned ochutnala a prý výborné. Něco jsem udělala pro jejího malého chlapečka takové dětské a pro ni a její dceru takové kytičky co byly rychle vykrájené. Motýlky tam dával malý, já jsem to pak jenom trochu urovnala. Dal i na ty zvířátkové a nebo je ujídal. 😀

florentina
1. okt 2012

@pristela děkuji. No já taky raději bez másla, ale se bojím, že se ta šlehačka rozteče...no risknu to a uvidím, nemám s tím žádnou zkušenost, tak věřím, že to jde, ale vím, že ušlehaná šlehačka, když ji člověk nechá normálně v lednici, tak časem povolí a roztéká se....alespoň takovou mám zkušenost já. Proto jsem nedělala ještě ani pravý pařížák...bojim bojim...a proto ho asi v pátek udělám, protože kdo se bojí,nesmí do lesa. K

dm1
1. okt 2012

@jakelina super to je mile od teba pre nu 🙂. A aky si dala potah? lebo ani potahvky nesmu vsetky aspon co kedysi zlatka pisala

lussy23
1. okt 2012
dm1
1. okt 2012

@micmo tie podlozky maju aj v e-shopoch za tie ceny bezne

lussy23
1. okt 2012

@jakelina krásne

pristela
1. okt 2012

@florentina parizak drzi ako slak aj 5dni 😀 my sme ho tak mali doma normal rozkrajanu tortu a stale bol tuhy, ja ked ho vyslaham/jasne bez masla/ tak je taky husty a tuhy ze sa mi aj blbo natiera na tortu 😠 ale davam don este pre istotu aj stuzovace na slahacku pre klidné spanííí 😀

Dnes odpovedam ako zhava bo makam v pracovni pri pc 😀 😀
jee a zajtra mi pride dalsia nevesta co chce svadobku , aaaach , sen sa mi plní, same svadobky 😀 uz len tie farby 😅 este neviem co chce ani aku velku tak som sama zvedava s cim pride 😅

lussy23
1. okt 2012

ja to tiež poriadne zabalim aj do viac sáčkou aj do vedierka, ale aj tak to stvrdne na kameň☹

florentina
1. okt 2012

@pristela hele a je nějaké tajemství jak vyšlehat šleačku do tuha? Neb mě se to teda nikdy nepodařilo, tak jak píšeš a to samozřejmě dávám stužovač....

micmo
1. okt 2012

@dm1 No to ja vim,ja jen jestli je nebudou mit u tech jejich vetnamcu levnejsi 🙂

pristela
1. okt 2012

@florentina myslis parizsku slahacku ? no ano, vela 52% cokolady 😀 ja davam vela a vobec ziadny cukor. Normalna slahacka sa az tak do tuha neda bo by si vyslahala z nej maslo 😒

vlada111
1. okt 2012

@pristela dala by som ti robiť tú moju na bud. víkend. Už dnes si ma chceli nechať v nemocnici, v stredu sa rozhodne, ale robiť tortu asi už nebudem ☹

aduskatt
1. okt 2012

@vlada111 a coze tak skoro?

dm1
1. okt 2012

baby ja odpadnem no nekup to ked je to v 50% zlave! domaca torta kilo v 50% za 9,99 😝 http://www.zlavomat.sk/zlava/5699-cerstve-domac...

pristela
1. okt 2012

@vlada111 joooj ale tak ty budes mat inu radost 😀 😀 😀 moooc drzim palcokyyyy !!!!! ozaj baby / @aduskatt/ a nedame cafe ked uz budem u vas v Trnave? veziem tam tortu tento piatok okolo 17-18hodky , sama som zvedava kam a komu 😀 bo vsak toto 😅 cesta ich vyjde skoro polovicu torty 😕

pipka
1. okt 2012

@vlada111 cooooo??? UUUUZ? 😕 😕 😕 😕 😕

dm1
1. okt 2012

@vlada111 drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

jakelina
1. okt 2012

@dm1 dala jsem jí MMF, v bonbonech žádný lepek snad není a je tam pak už jenom cukr a troška. Nebo myslíš, že může být v těch bonbonech lepek???

jakelina
1. okt 2012

@vlada111 drž se a ať vše dobře dopadne, myslím na Tebe.

dm1
1. okt 2012

@jakelina tam tusim neni ale to by vedeli hlavne baby co robia bezlepkove povedat. Vraj niekedy aj v praskovom cukre je lepok 😝

jakelina
1. okt 2012

@dm1 no tak snad se jí nic nestane, jí na to přišli až v dospělosti, tak je opatrná, protože už má z toho problémy se srdcem. Začnuly jí problémy, když jí umřel tatínek, asi tím stresem. 😝

aduskatt
1. okt 2012

@pristela no teoreticno by som sa tak na dve hodky mohla utrhnut........teda dufam, uvidim, ako mi pojde robota🙂

aduskatt
1. okt 2012

@pristela sak ked budes vediet kedy a kde, sa ozvi🙂

dm1
1. okt 2012

@jakelina neboj aha kocky pisu ze je bezlepkovy 😉 http://tortyodmamy.sme.sk/content/potahova-hmot...

dm1
1. okt 2012

@simasa prosim ta zajtra si chcem ist kupit tu hmotu na kvety co som na stretku tolko obdivovala 😅 . Len si tusim hovorila ze radsej si mam vziat tu satic ice ze je lepsia? je to tato? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/satin-ice...

mariann2
1. okt 2012

@dm1 chcela by som vidieť tú 800 gramovú tortu 😝

mariann2
1. okt 2012

@dm1 pozooor, satin ice gum pasta je dobrá na kvety, o tej sme sa na stretku bavili, a tú v t-fornaxe majú iba 2,5kg a drahúúúú

dada2007
1. okt 2012

babyyyyy????...........dá sa na medovník ,,prilepiť" smartflex a ozdobiť??? ako muffin???? 😕 😕 😕

.....a prosím vás...........nejaké inšpirácie na tortu k prvému výročiu chodenia? zamilovanosrdiečkové? asi? .........chcú srdiečko s jedlou oblátkou(foto ich dvoch), mená.......ostatné nechajú na mne......či náhodou nemáte niečo pekné uložené........dakovalaaaaaa