Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
maya30
2. okt 2012
baby neviete ako si namiešam peknu bordovu ? Alebo sa da kupit hotova ? Co som nasla odtien bordeaux tak to je fialova =-) podla mna je bordova taka tmava cervena, ci ?
drobec33
2. okt 2012
@aduskatt nieeeee, to je skoda 😢 Viete mi prosim niektora poradit inu hmotu, ktoru mozem pouzivat na potah a modelovanie? A aby toho nebolo malo, nesmie tam byt ani soja 😞
aduskatt
2. okt 2012
@maya30 podla mna je bordova mix cervenej, hnedej a fialovej..........🙂 hodim foto, ci nieco take, ockaj minutocku
dadka212
2. okt 2012
@drobec33 zloženie white icingu http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
dá sa z toho aj modelovať aj kvetiny robiť aj poťahovať
aduskatt
2. okt 2012
@maya30 nieco taketo?
drobec33
2. okt 2012
@dadka212 super dakujem za tip 😉

Inak kocky, viete mi poradit, ci existuje tema cisto na bezlepkove pecenie? Mozno mate prehlad. Ja som hladala, ale nenasla som tu nic take. 😞
dadka212
2. okt 2012
@drobec33 tu sa pohrab, prípadne môžeš napísať kočkám bea40 robí torty pre rôzne diéty a už spomínaná zlatka iné neviem, ja sa tomu nevenujem....
http://tortyodmamy.sme.sk/taxonomy/term/149/0
drobec33
2. okt 2012
@dadka212 si poklad, dakujem 😉
mamina1978
2. okt 2012
@drobec33 tu na MK som tiez nevidela ale skus tu kuki..... 😉 🙂
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-72648....
drobec33
2. okt 2012
@mamina1978 popozeram, dakujem. Asi zalozim cisto bezlepkove pecenie aj tu. Myslim, ze nas je tu dost a mohlo by sa zist 🙂
dadka212
2. okt 2012
@maya30 podla mňa je bordová taká silná červeno-čierna aj troška fialovej, takže by som zafarbila na červeno a šprtla tam trocha čiernej a fialovej :-N
nika1985
2. okt 2012
@jakelina dakujem Ti velmi pekne za odpoved 🙂
jakelina
2. okt 2012
@drobec33 Zlatica má svoji stránku, její děti myslím mají obě tu dietu, tak tam má recepty vyzkoušené i fotky.
http://www.bezlepkovetorty.meu.zoznam.sk/
maya30
2. okt 2012
@aduskatt take nieco ale asi tmavsie cervene, myslim si...asi lepsie bude vypytat od nich kus dekoracie...len ked toto sa zbehlo narychlo, este vobec neviem ake mam vlastne robit a potrebovala by som aj veci poobjednavat 8-(
maya30
2. okt 2012
@dadka212 ja neviem velmi miesat farby, hlavne takeho cervene odtiene, zatial vsetko skoncilo v kosi, najradsej by som kupila hotovu farbu...len nic take nemaju
aduskatt
2. okt 2012
@maya30 no, vic farby mi uz nepobralo, tak som to uz nechala tak....som to farbila asi pol hodky, kym som dosla k tomu.....je tam cervena, modra a zlatozlta a kvapka ciernej
dadka212
2. okt 2012
@maya30 takú nekúpiš hotovú
maya30
2. okt 2012
@aduskatt no ty brdo, tolko farieb =-) a nedrobila sa ti potom hmota ?
drobec33
2. okt 2012
@jakelina uz aj smejdim a idem jej napisat 🙂 Dakujeeeeeeem 😉
maya30
2. okt 2012
@dadka212 tak ozaj mi nezostane ine, len namixovat...to zas bude 😃
jakelina
2. okt 2012
@drobec33 není zač. 😉
dadka212
2. okt 2012
@maya30 urob si úplne najtmavšiu červenú aká ti pojde urobiť, potom špáradlom daj troška čiernej (fialovej) nedavaj moc, radšej potom pridáš, neviem akú majú výzdobu niekde je bordová silno červeno-čierna niekde je bordová taká červeno-fialová tak akú farbu pridáš do červenej uvidíš podla toho
aduskatt
2. okt 2012
@maya30 no prave preto nie je viac cervena, lebo uz mi nevzala viac farby hmota..........a po polhodke som nemala nervy to znova prerabat a dorabat🙂..tej ciernej a zltej je malo, hlavne cervena a modra je tam dost
zlatat
2. okt 2012
ahojte
@drobec33 môj krpec má celiakiu + alergiu na mlieko + alergiu na sóju, tak si vieš predstaviť, aké to mám ťažké pri príprave jedla :-S :-S
A čo ma štve, tak zase mi prestáva jesť, zje mi 2-3 lyžice a povie, že ho bolí bruško ... neviem, či je to ešte dôsledok virózy, ktorú mal minulý týždeň, alebo je to následok toho, že mu v lete dala suseda Bebe keksíky - vraj z nich zjedol 2 kúsky ... bože ako som vtedy vrieskala :-S
Bezlepková poťahovka je tuším len PDT ( tú nepoužívam, lebo sa mi s ňou zle pracuje ) alebo potom WI. Ešte aj Satin Ice je bezlepková - predajca mi poslal papier od výrobcu o zložení a prípadných alergénoch a nebolo tam nič z lepku
Pozriem sa ti na zloženie toho satin ice, či tam je sója. Ja ju používam tak,ž e ju miešam s WI, moji poťahovku vyhadzujú, nejedia ju, tak neriešim, či je tam sója alebo nie.
dadka212
2. okt 2012
baby idem kamoške urobiť tortu na krstiny, pre 1,5ročného chlapčeka nechcem takú tú s botičkami a bábätkom to je pre malé deti a už otrepané, nechala to totálne na mňa a viete aká som uletená 😃 myslíte, že toto bude už moc farebné na krstiny? niečo okrešem ale či sa to hodí, jej je to jedno :-p
mishulle
2. okt 2012
holky z čech, co máte předplatný dortománie, už vám došla?
mamina1978
2. okt 2012
@dadka212 .....................inspiracie z internetu ..............................
Neviem ci to nie je moc farieb. =-) =-) =-) Ale su naaadherne, vsetky...😉
A nechcela by si radsej nieco taketo jemnejsie, sviatocnejsie..... =-)
florentina
2. okt 2012
@dadka212 myslím, že určitě, jsou nádherné!
maya30
2. okt 2012
@aduskatt
@dadka212 dik baby 🙂 skusim to
aduskatt
2. okt 2012
@dadka212 jaj, mne sa pacia tusim vsetky🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli