Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
4. okt 2012

jeejo, postarka mi priniesla vytlaceny obrazok na papieri jedlom, aj ked dobierka, ze ked uz sme chore, nech sa neprehanam na postu... som zvedava ake to bude...ale je to skor poistka ak by mi neslo malovanie priamo na tortu podla mojich predstav 🙂

aduskatt
4. okt 2012

@ajka82 mam tam modre jedle krystaliky, piestiky s perletovymi modrymi hlavickami, prachovu babyblue a hmotu.........potahovku by som si aj urobila, ale tu babyblue prachovku potrebujem ako sol....

aduskatt
4. okt 2012

@ajka82 pojdem sa asi spytat rovno na postu, co je s tym...ci to tam nahodou nie je..

mia1111
4. okt 2012

@mizulienka - ja som tak robila minule s mascarpone - torta mala byť na piatok, tak som plnila vo štvrtok a nakoniec si po ňu došli v sobotu ráno. Ale bola vraj výborná, ja som mala trochu zvyšného krému v miske v chladničke, bol dobrý ešte aj v pondelok 😉

mia1111
4. okt 2012

Babulky, prosím-prosím, ak by som robila dvojposchodovú tortu, môžem dať spodok marlenku? Udrží mi druhé patro? Sa bojím, keď tie pláty sú také jemné, či sa nespľasne 😒 . Neviem, či sa mám na to dať, alebo nie... 😒

jakelina
4. okt 2012

@mia1111 Pristela myslím dělala marlenku i jako spodní poschodí.

ajka82
4. okt 2012

@aduskatt jooo, tak nepomozem...lebo tento vikend nemam nic, tak som myslela, ze pomoct mozem..., sa mi to akosi presunulo k terminu mojich narodiek 😠 zas nebudem mat cas na mna 😅

mia1111
4. okt 2012

@jakelina - vidíš, skúsim sa jej opýtať, ďakujem za tip 😵 😵 😵

aduskatt
4. okt 2012

@ajka82 ja tiez nemam cas si upiect tortu, neriesim🙂......robim teraz na vik 4 druhy kremov, tak predpokladam, ze trochu z niektoreho ostane, ked nie, v mrazaku mam raffaello krem, tak nejaku minitortuchu si v nedelu urobim🙂

aduskatt
4. okt 2012

no nic,tak miesto pecenia korpusov idem na prechadzku do mesta.............chjo☹ drzte palce, nech sa to tam uz povaluje

mia1111
4. okt 2012

@jakelina - ani som ju otravovať nemusela, mrkla som na FB, tak na tej exotickej svadobke dala spodné patro marlenku 😉

dadka212
4. okt 2012

kočky prosím vás ako urobím krémovú farbu poťahovky? myslíte, že trošičkou hnedej? a tieto kvietky napravo na torte ako by ste robili?

janula.h
4. okt 2012

@dadka212 nie trochu ivory????

janula.h
4. okt 2012

len pre istotuu baby môžem dnes naplniť torty na sobotu s pribinákom???? ĎAKOVALAAAAAAAA

dadka212
4. okt 2012

@janula.h ivory nemám

janula.h
4. okt 2012

@dadka212 tak trolinku hnedej si daj ak by bolo veľa pridáš poťahovku

dadka212
4. okt 2012

@janula.h dík asi tak urobím, robím podla oznámenia svadobného takú krémovo zlatú tortu....je mi z nej na grc 😅

janula.h
4. okt 2012

@dadka212 baby keď sa budem raz zasa vydávať urobí mi niektorá krikľavku???? 😀

florentina
4. okt 2012

@jakelina beruška s tykadýlkama 😉 je rozkošná, ukládám do inspirací

@jakelina no je to někdy o nervy, ale zase moje zkušenost...když vezmu malou s sebou někam na úřad, tak jsou pak úřednice většinou takové rozněžnělé, takže je jednání mnohem příjemnější

@eliska22 a jaké to je v práci po mateřské, jak zvládáš? a dortíky určitě zvládneš, hodně sil😉

jakelina
4. okt 2012

@florentina někdy to tak je, ale někdy dýl čekám a malého to nebaví a to je pak protivný. 😢

dadka212
4. okt 2012

@janula.h ja ti urobím 😀 ale len polystyrénovú aby som ju mohla poštou poslať 😀

doda3103
4. okt 2012

Ahojte potrebujem poradit idem objednavat potahovku este som neobjednavala(iba si robila doma) a chcela by som vediet ked si objednam 4kg smartflex velvet kolko cca tort viem spravit ??? viem je to individualne ale priblizne??? dakujem

dadka212
4. okt 2012

a ešte sa musím pochváliť 😀 idem robiť tortu a včera som mala stretko, že akú tak že je to jedno čo tam bude je to pre ročného chlapčeka čo ho nič poriadne nezaujíma, nechá to komplet na mňa hlavne nech je velmi farebná...no mne viac hovoriť netreba 😅 takže konečne sa môžem realizovať a urobím niečo ako robí Viorica 😵 😵

dadka212
4. okt 2012

@doda3103 cca 5 toriet

aduskatt
4. okt 2012

zeny, tak som sa na tej poste zasa nasrdila...................a teraz cakat do zajtra, aby som vedela, kolko potahovky si vobec zarobit.....na infartkt.....................a asi si idem hned aj prachovu farbu vyrabat........

aduskatt
4. okt 2012

@dadka212 ak nemas ivory, tak malilinko ruzovej a zltej............ale fakt ze malicko......

eliska22
4. okt 2012

@florentina nastúpila som do práce, tam kde som už robila pred materskou, takže dá sa, aj kolegyne poznám, takže je to také domáckejšie 😉 len chodím domov unavená, keďže vstávam o 5,15 na čo som nebola zvyknutá a celý deň za PC 😝 už sa teším keď prehodia čas 🙂

janula.h
4. okt 2012

žienky otázka myslíte že pri 5 rovnakých tortách mám urobiť 5 dávok pribináčka alebo viem si nejak pomôcoť a urobiť 4 dávky torty klasika cca 3 kg

lucula73
4. okt 2012

@yamahafazer tie sú krásne.,..........ďakujem........určite niečo vyberiem, 🙂

pipka
4. okt 2012

babule...co myslite...na tortu pre dvojky chlapcek dievcatko...srdiecko na polovicky...akou farbou mam potiahnut tie polovicky, ked nemusia byt ruzova a modra...mozem dat zelena a zlta? ze nechaju na mna...myslim taka kriklavo zelena a kriklavo zlta ... na jednej bude auticko a na druhej ponik... 😉

alebo to mam viac do pastelova ladit 😒 ale zas k tomu ostrocervenemu auticku a ruzovemu konikovi mozu byt aj ostrejsie farby, nie? 😕 🙂