Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
5. okt 2012
@levandulka3 dakujeeeem x-)
reruna
5. okt 2012
@florentina nevím, odkud máš ten recept na krém nastavovaný moučnou kaší, ale v originále určitě není žádná Omega či jiný 100% tuk, ale dává se tam máslo: 250 g mléka uvařit s 1 vanilkovým cukrem a 2 vrchovatými lžícemi polohrubé mouky, po vychladnutí vyšlehat s máslem, já to přidávám k uvařenému salku, ten salkový krém je pak jemnější a ne tak sladký, ale jinak se to dá použít i samotné, ale je to takový ten klasický máslový krém, který mě samotný moc nechutná,
iwulka23
5. okt 2012
Bodkovana 😃 už nechcem bodky ani vidiet 😃 ale po 2 týždnovej pauze mi prišlo vhod sa kusok pohrať 🙂 chýbalo mi to ♥
jaannuusskkaa
5. okt 2012
Pekarky moje poradte cim malujete alebo tienujete obycajnymi praskovymi farbami alebo nieco special???
pipka
5. okt 2012
@jaannuusskkaa malujem gelovkami a tienujem praskovymi...teda kvietky hlavne 😉
jaannuusskkaa
5. okt 2012
@pipka gelovky pouzivam aj ja ale tienujes iba obycajnymi praskovymi ziadne specialne praskove???jednoducha klasika???
pipka
5. okt 2012
@jaannuusskkaa obycajnymi...ale su tu skusenejsie kvetinkarky, tie ti isto poradia viac 😉 ja som zatial len na jednej svadobke a jednej k vyrociu..a vtedy som pouzila praskove klasika obycajne 😉
jaannuusskkaa
5. okt 2012
@pipka aj tak si na tom lepsie ako ja 😃 ja mam iba 1 meninovu a 2 narodeninove klasiky 😃 tak aj mala pomoc pomoze dakujem 🙂
mrka2
5. okt 2012
ahojte, uz som vas dlllho necitala.. nejako sa mi nechce chodit na internet.. :-p len vas polajkujem a idem 😃
pridavam svojho konika a este jednu som robila vlacik Tomas - ale to jedlu oblatku a to sem ani nedavam - prieci sa to mojmu tvorivemu citeniu 😃 :-p
mamina1978
5. okt 2012
@florentina Moja ....tu je video este raz pre teba....... 😉 🙂 😃 😃 😃 😃 😃

http://www.youtube.com/watch?v=O_RBjdL2H5g
micmo
5. okt 2012
Ahoj holky, tak na mne byla prosba jestli bych udelala puncovy dort...Vubec netusim jak se dela, ani jak to ypada :-| Pripadam si uplne pitoma,ale jedina puncovina s kterou pracuji je ta kterou tvaruji dort... Uff porate mi prosim , nebo nejaky recept by byl nejlepsi. DEKUJI MOC!!
mrka2
5. okt 2012
@daducha neskutocne!!! fakt krasa!
yamahafazer
6. okt 2012
@micmo ja som robila akurat vtej dvojposchodovej poslednej spodnu puncovu tortu a je to normalne ako punocovy rez to nepoznas puncove zakusky ?tak isto to spravis len boky obtries maslo s cukrom a potiahnes hmotou.
http://www.google.sk/search?q=puncova+torta&hl=...
simasa
6. okt 2012
Dobre ranko prajem,
@lamps musim Ti povedat, ze Ta za ten extruder milujem. Sice mam svaly, ze by som aj Ramba pretlacila, ale inac paraaada 😃
lamps
6. okt 2012
@simasa Silvinka to som rada, že ti slúži :-N, a po posilovaní s ním budeš mať pekné vyšportované ruky 😃 😃 😃 ja som na to nemala nervy 😞 a máš krásnu robotu, takú čistú a predcíznu. Tortička je bombová :-N :-N :-N. Ozaj a nejdeš ty náhodou na stretko do Trenčína? Lebo ja áno
simasa
6. okt 2012
@lamps Dakujem x-) Ano, idem. Tak sa stretnemeee. Tesim sa! x-)
lamps
6. okt 2012
@simasa aj ja sa teším :-N :-N :-N a dúfam, že sa tam na mňa aj niečo nalepí 😃
bzucinka2
6. okt 2012
@jakelina dakujem aj mne sa velmi pacil z tych tohtotyzdnovych som sa najviec z neho vytesovala a pani ta bola v siedmom nebi ako ma vychvalovala a ked odisla, tak asi o 15 minut mi prisla sms sama chvala tak ma to potesilo 🙂
vsetkym velmi pekne dakujem za pacitka 🙂 ste uzasne
@pipka 😃 😃 😃 tak ta nema dobre hrany na vyrezanie 😃 😃 😃
jakelina
6. okt 2012
@bzucinka2 tak to je strašně milé, když někdo takhle chválí a i napíše. Moc ti to přeju. 😉
jakelina
6. okt 2012
@florentina já si myslím, že ten tuk tam být nemusí, ale nejsem zase tak zdatná pekařka. On asi dobře ztuhne a pak se ten krém neroztéká, jinak netuším proč by se tam dával. Ještě monžá kvůli ceně, že je to levnější než máslo. 😃 😃 😉
lamps
6. okt 2012
@jaannuusskkaa ja maľujem práškovými, jemne si vytieňujem a potom si tú istú práškovú farbu, rozpustím v troške alkoholu a dotieňujem. Keď treba miešam aj viaceré odtiene farby
florentina
6. okt 2012
@reruna já ho mám z webu dortomanie, když jsem hledala co a jak na svůj první dort a sem jsem ještě nechodila. a já bych ho do dortu taky nemusela, používám ho jen pod potah a tam mi zase chutná víc než máslo s cukrem. A tak budu dávat bez omegy, stejně jsem to kupovala jen kvůli tomu, tak mám po starostech....děkuji

@mamina1978 děkuji zlatko moje x-)

@mrka2 moc pěkný holčičí koník
@simasa perfektní dort, jako vždy, paráda.....
@jakelina myslím, že kvůli ceně ne, dává se ho tam moc málo, na to, aby to něco ovlivnilo. A já ani nevím,kolik to stojí. Nicméně @reruna už psala, že tam být nemusí, tak to máme potvrzené a o to lépe....
bambula1307
6. okt 2012
ahojte dievcata ktore ste chceli recept na veterniky poslem, nebojte sa, len teraz nestiham 😎 ..ale odpoveim vsetkym 😉
mia114
6. okt 2012
Ahojte babulky. ja som dnes v praci, tak si vas idem trosku precitat ked mam chvilku cas 🙂
Chcela by som vas poprosit, robili ste niektora bananovu a nugatovu plnku?
jakelina
6. okt 2012
@bambula1307 dej ho prosím do receptů 😉
dajna11
6. okt 2012
ach tak moja lopta,hotový horor bola.....a moja prvá lalia...nieje to bohviečo ale tak snád to ukáže na torte dobre s tymi ružami a lístkami a tak 😃 😃
jakelina
6. okt 2012
@dajna11 míč je krásný a kytička taky
lucula73
6. okt 2012
ahojte
no pridám moju rýchlovku,fakt že narýchlo zbuchanú,nebolo času,pokus o kaly,skúšala som to prvý krát,neni to ťažké,len by to chcelo s ešte pohrať s tým.. 🙂

@simasa prosím ťa,koľko asi je dlhá tá tenisová tortička?možem si uložiť?asi budem robiť,máme v rodine tenistu...vďaka. 😉
broucek2
6. okt 2012
holky, našla jsem pěknou formu http://www.dortformy.cz/produkt/slza-dvojita/ mají dokonce 2 průměry a pak ty, co nakupujete v DORTISIMU, tak o víkendu mají na vše 10 % slevu

Začni písať odpoveď...

Odošli