Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
12. júl 2010

@vinka podla mna je to jednoznacne nejaka perlet, nielen potrete vodou

dm1
12. júl 2010

@zdenallicka z tych co si dala ty sa mi najviac paci to prve srdiecko a ta s ruzami co ma obtocene listy. A este nieco pre inspiraciu

benjik
13. júl 2010

@zdenallicka mě se taky nejvíc líbí to růžové sdrce úplně dole a ta slza,i v těchto barvách. Je to jemný a nepřeplácaný.

beruska2x
13. júl 2010

vinka ja bych na 18 udelala dvoupatrovy a na nej 18 ruzicek, to neurazi zadnou slecnu, 😉 v jemnych barvach - jen malinko dozdobit spodky pater a je to.....

henikav
13. júl 2010

babulky, pre inspiraciu z TOM na tie 18tiny

teri30
13. júl 2010

proboha to jsou ale nadherne dorty!!!!!! Cim je to potazene?

henikav
13. júl 2010

@teri30 , ako ktore, bud MMF alebo mliecnym marcipanom, K2, alebo WI, potahovych hmot je vela

zdenallicka
13. júl 2010

Teri, marcipánem..🙂

teri30
13. júl 2010

Holky ja se nemuzu vynadivat na ty vase dorty. Hrozne rada pecu, ale jsem v Anglii, tak je tu vsechno trochu limitovane co se tyce marcipanu, mozna bych musela vice pohledat. Muj maly bude mit ted rok, objednala jsem si vytiskleho kacera Donalda na cukrovem papire, tak se pokusim neco vytvorit. Nikdy jsem dort nepotahovala, moc bych to chtela zkusit, ale taky to nechci pokazit. Jak se vubec takovy marcipan barvi?

henikav
13. júl 2010

teri aj ja som v zahranici, ale vacsina pomocok je objednavana prave z Anglie. A marcipan zafarbis normalnymi potravinarskymi farbami, dostanes ich kupit v hociktorom hypermarkete, pozri tam kde maju veci na pecenie, vselijake posypy, zelatinu oriesky..... budu tam mat aj nejake zakladne farby a ak nenajdes aj potahove hmoty, tak si urob MMF, recept mas na prvej stranke tejto diskusie

bianca
13. júl 2010

cafte kocky

decka ako na tie ornamenty z odkazu od henikav ,myslim tu bielo ruzovu tortu

bianca
13. júl 2010

@zdenallicka ja mojej babine k 70 robim na nedeli kosik kvetov 😉

henikav
13. júl 2010

@bianca, podla mna je to potahovka vyvalkana na tej zelenej podlozke a potom ten vzor prekresleny z vrecuska bud zafarbenou bielkovou polevou, alebo trosku rozriedenou K2, lebo som tak citala ze s K2 sa da kreslit z vrecuska ked ju rozriedis

katrin21
13. júl 2010

no, OK, beruska a ked neboli miktrovlnky, ako to zohrievali ludia??? mozno vo vode v sacku,alebo v rure nachvilku.,.. MW je len 15 rokov,alebo kolko a marcipan je tu uz min, 100r 🙂 takze....

ale kde je postup, ja ho nevidim? je tam len ze z madli,alebo mlieka.. to viem,ale neviem ako a co kolko coho... 😀

katrin21
13. júl 2010

henikav: co je to K2?? a co to ostatne???

henikav
13. júl 2010

@katrin21 MMF je doma robena hmota s marschmallow cukrikov a praskoveho cukru, tie ostatne su hotove hmoty, ktore predavaju na vsetkych web shopoch a v cukrarskych pomockach, konkretne K2 je myslim madarska hmota. No a este hmotu zo suseneho mlieka si mozes tiez spravit doma, chutovo je podla mna najlepsia, ale podla mna je malo elasticka, tato MMF je najelastickejsia. Zas na volaniky sa mi najlepsie robi z K2, ale to ma kazdy svoj nazor na vec a kazda iny, najlepsie je vyskusat. Ja si vela pomocok objednavam cez webshop z sk, alebo som objednavala aj z anglicka nejake formicky.
Takze si pozri tu na prvej stranke, alionuska dala recept ,a MMF a ja skusim pozriet ten mliecny
tu je http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50094

vinka
13. júl 2010

No som myslela,že na oranžovo ju urobím a s tou perleťou.Niekto mi tu spomínal oranžovú a potom má ta perleť napadla tak by som s tým a fialové hviezdy okolo obrázku a gitary po boku a noty 😕 hm...?

vinka
13. júl 2010

@beruska2x dík ale to na 18-ku hladá DM-ka niečo.Ale dík za tip 😀 😀 😀

benjik
13. júl 2010

@katrin21 jenže dřív se dělal hlavně pravý marcipán,ten se zahřívat ani nemusí,tak to mikrovlnky fakt nebyly třeba,ale vím,že někdo to tu zkoušel už i nad párou a taky to jde v případě nouze.

beruska2x
13. júl 2010

@katrin21 odkazy na recepty jsem ti daval vcera...

jinak muzes to zkusit ale -... MMf je z marchmelows bombonu, kdyz to budes dlat v sacku ,tak to se nalepi na sacek a je to horke tak nevim jak to vyndas, navic se bamnony nafukuji a musi se prubezne michat... a to v socku nevim jak...

pokud chces delat z mlecne hmoty, tak si ji budes muset delat vzdy cerstvou , uchovava se v lednici kde ztvrdne a pak se musi opet v mikrosce narat - a jsme tam zas...

pravy marcipan je nemamirne pracny a i pomerne drahy, to uz se podleme, nevyplati delat, to si muzes koupit hotovy ale ja jsem ho max. nastrouhala do buchty, jak se s nim jinak dela nevim...

ostatni hmoty - staci cerstve rukama pak se ale taky nahrivaji, aspon co jsme videla cukrarky na youtubu tak ji vzdy nahrivaly v mikrosce pro dasli zpracovani....

zase MMf neni tak stara aby se delala asi bez toho, ale i mikroska ma o mnoho let vic nez 15 😉

@vinka tak nic tak pro priste 😉

@bianca ja si myslim ze ty ornamenty je patchwork ne????
@henikav ty dorty jsou krasne, to clovek nevi co si vybrat 😀 😀 😀 😀

beruska2x
13. júl 2010

jezis ja pisu 😲 nojo nemam u toho obedvat 😝 😀

henikav
13. júl 2010

@beruska2x ktore ornamenty su patchwork??

beruska2x
13. júl 2010

@henikav no podle me na te ceveno bile ctvercove dvoupatrovce co jsi davala foto nahore... 😉

beruska2x
13. júl 2010

@henikav videla jsem takovou podobnou vykrajovacku

henikav
13. júl 2010

so srdieckom s obruckami a ruzicky? vlevo dolu, vsak??
tak to je urcite podlozka ta zelena, pretoze prave tu mam, je to ten vzor, len to potiahli bud bielkovou polevou alebo niecim inym, poslem ti z nej obrazok ak ju najdem niekde na nete

beruska2x
13. júl 2010

@henikav no me ted mamka o vikendu dala WI v tube, cervenou na kresleni primo, tak mozna je to ono 😕 jeste jsem to nezkousela, chci s tim dozdobit kytky - stredy kopretin az budu delat v srpnu kolegyni...

beruska2x
13. júl 2010

pekny... ja ted vyzebrala na strejdoj valecky na malovani stare, tak jsem zvedava co mi dovali 😀

henikav
13. júl 2010

inac tato podlozka je ozaj fantasticka, mam ju uz dlhsie a doteraz som z nej unesena. Este je aj ruzova, margaretkova, aj ta nie je spatna, mozno si ju raz tiez zaobstaram, len peciem dost malo nejako nestiham, tak teraz ani velmi neinvestujem. Chcela by som si teraz objednat otlacacku na tehly a na drevo, uz som ju raz aj objednala, ale nemali ju, ja neviem ci v korunaplus krachuje alebo co, nemal nic okrem par farieb a K2, tak som bola sklamana, alebo som len ja mala stastie ze som objednavala prave to co nemali. A este by som chcela tu sadu hrad - Wilton, ale neviem ju najst, iba v cechach a tam uz mam problem s prevodom aj s postou. Na sk to zaplati manzel a poslu mi to bud k mame, alebo manzelovi, ale v cechach neviem

beruska2x
13. júl 2010

@henikav ale docela dost ceskejch firm zasila normalne na SK, je je vyssi posta no 😖