Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
7. okt 2012

dievcata moje vytvory

@dm1 dakujem za radu na parizsku, bola mnamkovska a torty mali velky uspech.

cokoladovy korpus + jogurtova plnka a jahody
mramor + parizska a jahody + plnka z bielej cokolady a jahody obe 3,9kg

pristela
7. okt 2012

@lawli dakujem 😀 no pan tu prave bol a ze nerobite aj na podvozku ? 😀 😀 😀 ja ze ano ale nie objednane 3dni pred terminom , ked mam plno a beriem vas len z dobrej vole a s tym že kvoli vasej rychlej a neplánovanej objednavke nespim a makam v noci po narocnom vikende 😝 a on ze jasneee, chápem 😀 😀

aduskatt
7. okt 2012

@pristela a nechcel, aby aj stretavacky svietili?🙂

larah
7. okt 2012

@pristela babulka, ja som to vtedy v aute hovorila, že asi boli cukríky zlé, lebo sa s nimi otrasne robilo, 😠
inak tá moja krabica s kvetmi mala teraz 4,7kg ,ja som teda moc spokojná nebola, ale zákazníčka asi ano, lebo objednala dalšiu ,tentokrát pre chlapov -otca a syna- spoločnu, tak to teda moja predstavivosť,ako ju ozdobiť....je na bode 0...nemáš nejaké inšpi..ssííím 😉

eliska22
7. okt 2012

@dadka212 Dani tá s tým mackom je bombová, ukladám si 😉

lawli
7. okt 2012

@pristela no vidíš vynašla si sa...ale bolo to od neho fakt blbé ,keď vie že si to objedná na poslednú chvíĺu ,ja mám zase skúsenos´t s jedným zákazníkom ,že si zavolal o tortu v piatok ráno ,že ju chce na sobotu na obed...ja že nemám ani materiál ,ani muža doma..tak to asi nepôjde a ani žiadnu výzdobu a tri torty rozrobené...tak že on si materál donesie, a výzdobu nechce žiadnu ,len nech je podĺa jeho chuti a nech je tam 30 sviečok ...ktoré si aj sám napichá...no maš rôznych ĺudí...poznáme niekedy sa s toho zasmejem a niekedy si aj zahromžím... 🙂

ozaj večer som hľadala postup na kabičku cigariet...nejak som nenašla ,nasmeruješ ma ? díky 😉

eliska22
7. okt 2012

@levandulka3 perfektné obe aj gitara aj koník 😵

pristela
7. okt 2012

@aduskatt chaa, jedine šťastie že mcqueen ma len nalepky svetlá 😀 😀 😀 na koniec filmu nehladím

@lawli aale nemam postup bo tie fotose boli o nicom tak som to sem ani nedavala 😖

lawli
7. okt 2012

@pristela ☹ škoda...tak nabudúce 😀 ...ale aspoň mi popiš ako si spravila ten stojan pod ňu...nebolo ho totiž vôbec vidno ,tak som to akosi nepochopila...ako v hlave predstavu mám ,len neviem či by to bolo aj reálne a ty to už mám vyskúšané... 🙂

mamina1978
7. okt 2012

@miciatko Dakujem 🙂 .....to potesi, ze sa paci 😵 😵 😵 😵 a hlavne , ze sa podoba 😉 🙂 😀

pristela
7. okt 2012

@lawli presne ako ked sa robi podvozok aut , krabicka ma svoju podlozku , ktora nieje vidiet a ta je polozena na obalenom kartone v tvare takeho ihlana / trojuholnika/ úzkeho aby bol len v strede krabicky nie na jej celu sirku

sisix
7. okt 2012

@jakelina tak ten je uzasnej a napad s teckama kde pani byla je super

lawli
7. okt 2012

@pristela aha ,tak vlastne si robila jednu podložku pod celú krabicu a potom ešte podstavec...ja som to chcela vcelku spraviť a natom rovno poťahovať ..ale tak sa to da potiahnúť ako klasika obdlžníková tortička a potom to celé dať na ten podstavec...len ešte nechápem ako to pom drží jedno na druhom,neposunie sa to ? ..alebo si to nejak prilepila ??? ...pýtam sa blbo ,no asi mi dnes nepáli...niečo na mňa lezie... 😝

pristela
7. okt 2012

@lawli to je v pohode, ja to lepism priesvitnou paskou, ale tak aby ju nebolo vobec vidiet .

florentina
7. okt 2012

@vecernicci Markétko a ty orchidejky jsi taky dělala z mléčňáku? jinak jsem ho dnes zkoušela a je to mor....užrala bych se toho, mňam 😀 ...chtěla jsem se zeptat, to aroma dáváš vždy, mě přijde, že ani není potřeba a jaké všechny aroma jsi zkoušela? A ještě jedna věc, zkoušela jsi někdy barvit mléčňák při zadělávání, myslím, že by to ušetřilo práci, ale nevím, zda to můžu zkusit....děkuji...K

majoslava
7. okt 2012

HALO HALO je tu nietora z okolia RS?? chcela by som tortičku 🙂

pipka
7. okt 2012

@vecernicci tak tomu ver, ze ta bereme do partie 🙂 na zahori sa aj "domluvite" 😀 😀 😀

kto sa este prida, 😕 🙂 🙂 🙂
ja to myslim smrtelne vaazne...nasi tam maju velky dom a cez zimu tam nikto nie je a kuchyna velkaaa a len caka, kedy sa v nej nieco upecie 😀 😀 😀

pipka
7. okt 2012

@ajka82 uz ich mam zlatik 😉 pristelka mi ich doniesla na stretko 😵

pipka
7. okt 2012

@pristela zozerem z lasky som myslela 😀 😀 😵 😵 😵

ajka82
7. okt 2012

@pipka oki, tak nekupujem 😉

jenkka
7. okt 2012

@pristela pod potahom som mala klasiku maslo s cukrom vymiesane, tym som celu tortu potrela 😉 kukla som do chladnicky a uz sa nepoti 😀 tak odhadujem, ze dlho nevydrzi vonku ked ju vyberiem a zacne sa znovu potit? 😕 toto je moja prva torta s potahovkou K2 tak sa chcem spytat, ktora vydrzi aj ked je mimo chladnicky a nepoti sa?

aduskatt
7. okt 2012

@jenkka nuz, dievca zlate, fyzika je fyzika.a to neoklames .cokolvek je riadne zachladene ked das do tepla sa zarosi...vid flasa piva, xixi...mozno skusit chladnickunastavit o dva stupniky vyssie🙂

bzucinka2
7. okt 2012

@jakelina dakujem a hlavne ma to tak povzbudi do dalsej prace 🙂

daducha
7. okt 2012

Ahojte, tak posledne z tohto tyzdna ... .Dakovala za vsetky krasne komentariky a likes,pohladia dusu 😵 😵 😵 .Ta s levikom bola na zelanie,chcceli silou mocou pismenka na kockach,ja by som robila inak, nuz ale chceli tak maju 😉 .
A ozaj, coko z tmavej cokolady a mascarpone k tomu je uzasneeeeee .uz neviem kto to tu pisal, tak moooc dakujem.Vyskusala som a ostavam verna 😵

katulkaaaaaa
7. okt 2012

@dadka212 dani ta macikova je uzastna🙂)

katulkaaaaaa
7. okt 2012

@daducha krásne,krásne krásne !!!

lucula73
7. okt 2012

@daducha úžasné torty..............a tie kocky to sa ako robí,že sú také rovnaké?

dadka212
7. okt 2012

@daducha nádherné všetky 🙂

pipka
7. okt 2012

@daducha prekraasne vsetky 😵

pipka
7. okt 2012

@dadka212 dani kde si kupovala tu puzzle vykrajovacku..a za kolko? 😕 😉