Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
13. júl 2010

Baby som možno blbá ale sa opýtam.To je na každú farbu iný lesk? 😕 Som pozerala a neviem aký by som objednala na oranžovú farbu.Asi broskyňový 😕 Poradte baby. 😉 Chcem to ešte dnes objednať.Lebo si chcem aj písmenka objednať.Len neviem aké ☹

bzucinka2
13. júl 2010

@henikav ja som v koruna plus prave objednavala aj tu podlozku na drevo a tehly a uz ju mam doma 😉 tak si asi nemala stastie, lebo som bola u neho minuly tyzden a vela toho nemal a tento tyzden uz mal vsetko 😉
@vinka ja mam praskovu perlet striebornu, ale este som ju neskusala 🙂
inak poradte ako sa vlastne robi s patchworkom? 🙂

henikav
13. júl 2010

@vinka, niektora baba na TOMe pisala, ze ma nejaky biely, univerzalny a ze ho pouziva na vsetky farby, ale neviem presne ktory odtien
beruska, ja viem ze by to zaslali na sk, ale ja nie som na slovensku a uz som mala problemy s prevodom penazi takto, preto objednavam tak ze k mame, alebo k manzelovi, pokial sa da nerada komplikujem veci

henikav
13. júl 2010

@bzucinka2 patchwork je vlastne vykrajovacka, vyvalas si cesto a vykrojis, nieco sa prekroji uplne a niektore vzory sa len oznacia, preto su lepsie ako obyvajne vykrajovatka
no a asi som fakt nemala stastie lebo vtedy povedal ze nema a tak skoro ani nebude mat a tomu je asi 3-4 tyzdne

bzucinka2
13. júl 2010

@henikav dakujem, tak skusim niekedy objednat 🙂
a teraz ich ma, aj abecedu som si objednavala, podnosi pod tortu a tie vzory, ale som si myslela, ze to bude vacsie, zda sa mi to dost malicke 😒

katrin21
13. júl 2010

no, baby, tak potom neviem, ja nechcem robit vela tort,ale chcela by som si nejaku urobit.. tak mozno tu mliecnu, nevadi, ze musi byt len cerstva, lebo aj tak pojde len ja 1 tortu 🙂 ak teda budem mat recept, kolko asi z jednej davky potom potiahnem?? ci ako to je? fakt nemam predstavu....
MW uz ani doma nemam, takze fakt nehrozi....

katrin21
13. júl 2010

teraz pozeram, to na tie ornamenty su take vselijake podlozky? som sa vzdy divila, ako to niekto tak rovnako vie ozdobit a teraz vidim.. he he, to je dobre

katrin21
13. júl 2010

henikav: kukla som ten link z mimibazaru.. tak niekedy skusim z toho suseneho mlieka... uvidime.. 😉

vinka
13. júl 2010

Dík idem to kuknúť a opýtať sa.Lebo by som chcela do buduceho týždna objednať 😉

bzucinka2
13. júl 2010

co sa tej torty pre babku tyka, mnesa paci ta slza 🙂
alebo taketo nieco:

bzucinka2
13. júl 2010

a ja som robila takuto:

vinka
13. júl 2010

@bzucinka2 tak to som tvoju videla na tom?velmi sa mi páčila a tá mašla je fantastická. 😉 To si ju načom nechala vytvrdnúť. 🙂

benjik
13. júl 2010

@bzucinka2 opravdu nádhera,až mi z toho spadla pusa.

beruska2x
13. júl 2010

@bzucinka2 juj na tu masli se chystam taky 😉 nasla jsem si na to bezva navod, tak snad se povede, dortik mas naaadherny, js budu delat kulaty a min kyticek 😉 ale snad se taky povede 😀

@vinka ja mam perletovou stribrnou - snehovou a ta by se dala na vsechno, delala jsem s ni modre motylky a vypada tomoc pekne 😉 a pak mam perletovou vinovou a tu jsem jeste nezkusila 😉

vinka
13. júl 2010

@beruska2x A to ju do hmoty primiešavaš?alebo môžem ju do hmoty dať?Alebo je lepšie z vrchu. 😕 Aby to nebolo moc perleťové ale tak akurát

katrin21
13. júl 2010

baby, tato torta bola trblietava a vynikajuca.. mali sme ju na svadbe priatelovho bratranca.. an fotke nevidno lesk, alebo bola vazne trblietava, som nem chapala...a este bola aj duhova.... a chutovo, no uzasnaaaaaa🙂 🙂 mňam 🙂
a aj ta druha je pekna.. mne sa pacia take , co su ornamentove, alebo tak... na tie ruzickove moc nie som..ale tato srdcova bola pekna🙂 a tiez bola trblietava...
kolko tak stoji taka torta??alebo aj jednoduchsia,ale aby bola potiahnuta marcipanom...

raz sme mali na plese Esterhazy tortu, az niekde z Madarska, na vrchu mala tiez marcipan, bola uzasna, ale ine s tym nazvom tak nechutili.. ta na plese mala akoby aj v plnke marcipan, alebo co...

beruska2x
13. júl 2010

@vinka ne jen jsem to poprasila steteckem, koupila jsme si kosmeticky maly na rty 😉 neni to moc... do hmoty bysmusela dat strasne moc barvy/perlete, to tak pul baleni na dort - odhaduju a stoji okolo 70,- Kc 😖

katrin21
13. júl 2010

tu srdcovu mi nevlozilo.. skusim este raz,

sloniiicek
13. júl 2010

kocky, tu su moje dve mini slzy na uvitanie babatiek.

beruska2x
13. júl 2010

@katrin21 co vim tak si holky uctuji 1kg = 10 Eur... mramorovani se udela smichanim 2 ruznobarevnych hmot ae nesmis je smichat uplne... naplni je asi tisic, tezko rict... 😅

beruska2x
13. júl 2010

@sloniiicek naaadreha , mam na tebe dotaz byla by jsi ochotna mi udelat a poslat jedno mimi??? nechci si kvuli 1 dortu kuúpovat formicku a z Cr ho tu z holek asi nidko nema ☹ samo ti to vse zaplatim....

henikav
13. júl 2010

babulky, ja ked budem mat chvilku casu chcem skusit tuto, sice nie je potahovana, ale vyzera fantasticky

henikav
13. júl 2010

sloniiicek, nadherne. To ja nemam predstavu ako spravit kosicek, formicku na babatko mam, ale ak budem robit, moje mimca budu lezat na torte, lebo kosik si nezasluzia 😀 😀 😀

katrin21
13. júl 2010

hinikav: mne prave kosicek by sa zdal lahky, ved aj z plasteliny sme take ako deti robili 🙂
ja najblizsie v rodien ziadny sviatok nemam, tak ja bude musiet jednu tortu asi len tak upiect 😀
a co ste pisali, ze 10€ za kilo? ci ako? no to jedna torta kolo asi tam vazi?

henikav
13. júl 2010

prave som dostala objednavku na malinku torticku, take mam najradsej, este sama nevie aku by chcela, ale asi futbalove ihrisko tak do jedneho kila a nan futbalistov, loptu a nemecku zastavu. Obcas mam dojem ze si zo mna ludia robia srandu 😀
katrin, ano, to je cena za kilo, vacsinou beru okolo 10€, ale niektore idu pod cenu ze 8 a kazia ksefty ostatnym, alebo zas niektore si pytaju 12 za kilo, co uz je podla mna tak akurat

sisa.b
13. júl 2010

ahojte dievcata, tak pridavam svoje trapenie

katrin21
13. júl 2010

baby, nasla som toto, ako urobit s Jojo Marschmallow bez MW: 🙂

pise jedna baba:
ja to dám do vod.kúpeľa ako čokoládu,tam lepšie vidím potom pridám cukor a vyvaľkám to na solamyle tam sa nič nelepí...

a este som nasla: 20dkg sparenych mandli, 40dkg cukru, 2 bielka, kavpku rumu.... toto je asi orgininal, nie?

katrin21
13. júl 2010

ale obavam sa, ze z toho MM by to chutilo ako MM, a nie ako marcipan.. to mi pride ako ofajc...asi kupim mandle a pokoj,alebo to susene mlieko a esenciu...

henikav
13. júl 2010

katrin, ved aj do MMF ide esncia, najlepsie mandlova. Mne sa strasne pacilo, ked si boli pre tu moju svadobnu, mlady zenich si ju cely cas ovoniaval 😀 😀 😀

henikav
13. júl 2010

katrin, ved aj do MMF ide esencia, najlepsie mandlova. Mne sa strasne pacilo, ked si boli pre tu moju svadobnu, mlady zenich si ju cely cas ovoniaval 😀 😀 😀