Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
15. okt 2012

@pristela som sa ta to uz vecra chcela spytat..ze kde mas foto? 😕
dlhe vedenie maju? 😅 😅 😅 a co im akoze nevyhovovalo...ze si krasna? 😀 😀

ajka82
15. okt 2012

@pristela super, kamoske zrusili foto po neviem kolkych rokoch, lebo tam mala slnecne brile, ze neni vhodna 🙄

dada2007
15. okt 2012

@pristela zlatinenkoooo.......dakujem, ja to zvládnem..........si poklad 😉 pôjdem ráno zo škôlky ako zanesiem malú na povinnú rannú prechádzku aj zajtra aj v stredu a bude nakúpené 😉

dada2007
15. okt 2012

@pristela ty si nevyhovujúúúúúúúúúca????? 😅 😅 😅 😅

pristela
15. okt 2012

@pipka aaale som tam bola len z boku aj s malým , do učúúú mi adminky nevideli asi 😀 😀 😀 😀

@dada2007 jo , už na mna dosli 😝 😀 😀 😀

aduskatt
15. okt 2012

sak ja som dnes tiez chcela ist do Kaufu, miesto toho sa moje dieta rozhodlo zmenit mi program a doobedie som stravila na poliklinike a v lekarni.takze asi zajtra pojdem do kaufu............chjo...................

dada2007
15. okt 2012

@aduskatt a čo sa stalo malému?

pipka
15. okt 2012

@dada2007 a ty nemas slnecne okulky...nahlasim ta? 😀 😀 😀

aduskatt
15. okt 2012

@dada2007 chory.lekarka tri tyzdne ignorovala zlateho stafylokoka az to prepuklo naplno, tak sme boli tam, nech mu da nejake antibiotika.........tym, ze pred tyzdnom tvrdila, ze je OK, tak som aj z velkych davok Ccka ubrala a evidentne to nerobilo dobrotu.......a tak sme skoncili ze tyzden ho budem mat na krku 😀 aspon nemusim rano vstavat, xixi

dada2007
15. okt 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
15. okt 2012

@aduskatt skoré uzdravenieeee 😎

aduskatt
15. okt 2012

@dada2007 dakujeme, ved uz to trva stvrty tyzden☹ stale len hrdlo boli , az mi ho je luto

aduskatt
15. okt 2012

@pipka aj mna nahlasis, alebo dioptrie mooozu byt?🙂

monikapo
15. okt 2012

@79zuzana strasny zazitok, ja ked som chcela vediet, ci upeciem 3 posch. tortu pre niekoho ineho, tak som si najskor upiekla svadobnu ku vyrociu pre seba....sak pre istotu... otras, je mi luto ,ked sa taketo stane...

pipka
15. okt 2012

@aduskatt tak to uz by bola akaaa haluz, keby ti zmazali foto, ze mas okulky... 😅 😅 😅 😀
inak ja sa tu niekedy fakt pozastavujem...nad tym mazanim fotiek 😠 🙄 ze sa im to chce...zaoberat sa takymi hlupostami..ako ze je niekto zboku..alebo nie meter ale meter a pol daleko...kks, by som fakt chcela mat ich problemy 🙄

aduskatt
15. okt 2012

@pipka ja som tu zazila vselico🙂)) kamoska chcela fotku cerstvoupeceneho chleba....vydrzala v albume presne tri minuty....akoby niekto cakal a okamzite nahlasoval............

pipka
15. okt 2012

@aduskatt veru chore 🙄 esteze teraz sa daju davat foto priamo do temy 😉
si aj ja pamatam, ako som foto vianocneho peciva musela aranzovat vedla kresielka s malou trojmesacnou..co este ani nesedela..len aby mi to okamzite nezmazali 😅 😅 😀

aduskatt
15. okt 2012

@pipka no..a potom su tu albumy, kde su evidentne torty trebars na 40 ku, ale napis detská tortička, xixi....len aby z albumu nezmizla..sa na tom vzdy dobre zabavam

pipka
15. okt 2012

ano...som si vsimla...ze s krajkami a ruzami...a ze Matuskovi k prvemu rociku 😀 😀 😀 😀 som sa aj ja zabavila 😅
ale zas ja nemam zaludok na to, aby som tu nahlasovala nejake foto...mne to pride scestne..ved mne to nevadi..nech si tu kazdy ma v albume co chce 😉
podla mna by mali skor mazat fotky vytrcenych holych deti..ako nejake neskodne torty..si niektore mamy vobec neuvedomuju ako sa to da zneuzit 🙄

pipka
15. okt 2012

no ale k teme 😀

potrebujem nejake inspiracie pre skolaka..ako priklady, geometricke tvary..ceruzky...nieco pekne 😉
nejake som pogooglila..ale ak by ste mali v zasobach nieco extra pjekne..potesim sa 😵

jakelina
15. okt 2012

@pipka já mám taky v albu různé dorty i pro dospělé, tak mi to možná smažou. Jednou mi smazali celé album malého, tak od té doby žádné fotky dětí nedávám. 😝 😝

79zuzana
15. okt 2012

@monikapo prekrasna je 🙂 ja tiez najprv testujem na nasej rodine... aj vsetky nove plnky 😀

aduskatt
15. okt 2012

@pipka ja mam len toto

pipka
15. okt 2012

@jakelina ale ved nech...mne len doslo smiesne, ze baba aby jej to nezmazali k tomu napisala, ze k prvemu rociku 😀 😀 😀 uz vidim to babo ake bolo nadsene z tej sugarflair krajky 😀 😀 😀
ty tam urcite nemas popis 😉 a som citala kdesi..ze ak na torte nie je cislo, tak ze take v albume mozu byt 😉

pipka
15. okt 2012

@aduskatt jeej no super, nieco musim z nich nakombinovat 😉 maly ma zelanie, ze tam musia byt priklady..ze´on miluje matematiku 😅 😀 jaaaj reku kedy toto ja raz budem pocut od mojich detiiii 😀 😀 😀

jakelina
15. okt 2012

@pipka já tam mám i čísla, no uvidíme, smažou, tak smažou. Mně to žíly netrhá 😀 😀 😀

florentina
15. okt 2012

Holky já taky patřím mezi postižené čistotou, ale jak v čem, v kuchyni teda rozhodně. Na všechno mám solo hadříky, utěrky, jednorázové utěrky atd. navíc před prací vždy dezinfikuji pracovní plochu. Navíc se bojím salmonel a listerií a podobně, takže když rozbíjím vejce, tak jen ve dřezu, pak hned skořápky vyhodit a vše pořádně umýt, to samé maso atd. Taky vždy spotřebuju všechny lžičky a vidličky při práci, ať už pečení či vaření. Ale @lamps, taky už jsem hodně slyšela o tom, že přehnaná čistota snižuje imunitu, obvzvlášť u malých dětí a není to sranda, prý je to velký problém dnešní doby, že máme na vše dezinfekce a antibakteriální mýdla atd...tudíž já se snažím nevyšilovat, docela už mi to v domácnosti jde, ale do kuchyně při přípravě potravin, natož pro cizí, podle mne 100%hygiena prostě patří. Jo moje ruce podle toho taky vypadají, exémy bují a mám neuvěřitelnou spotřebu krémů.

pristela
15. okt 2012

@pipka moj najmensi miluje matiku 😀 😀 😀 to je jasny dokaz ze isto nieje po mne ako on tvrdí 😀 😀 😀 aj v penzione stale vsetko pocital /schody, jedlo../ 🙄

A inak holky v noci som opáčitkovala torticky a dočítavala, uuuzasne ste zas upiekli !!!!!!!!
ozaj na tej polskej svadbe mali tortu len take hm... oranzovo ruzove želé abo co? mne to chutilo ako jogurt so zelatinou bolo to dvojfarebne a v strede len uzky pás piskotoveho cesta , dizajnovo nič , chutovo , no ruzove sa dalo, to oranzove bolo kyseléééé 😅 ale na to ake, a kolko uzasneho jedla tam mali tak ta torta bola desná 😝

aduskatt
15. okt 2012

@pipka xixi....sak skus nieco.............nakresli mu tam integraliky🙂))

florentina
15. okt 2012

@aduskatt hodně zdravíčka malému, ať je brzo fit.
@jakelina a proč ti smazali fotky s dítětem víš? To už fakt vůbec nechápu 😖