Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
16. okt 2012

holky, potřebuju inspiraci na dort se striptérem a může tam být v celé své kráse 😝 😀 je to pro maminku kolegyně z práce a ta je prý pro každou špatnost 😉
a pak mám dělat silnici s krajnicí a patníkem, prostě super zakázky 😀 aspoň že mám dělat nějaký dětský, celkem asi 9 ani nevím přesně a do toho na mě něco leze 😝

mia1111
16. okt 2012

@aduskatt - ďakujem za recept, to vyzerá náramne jednoducho, ale ako poznám svoje dve ľavé ruky, pokašlem to hned na začiatku 😀 😀 😀 . Ale za pokus to stojí, ešte raz moc ďakujem 😉 😉

mariann2
16. okt 2012

@vecernicci ja som robila striptéra, ale nikde ho nemám uverejneného podľa tohto http://www.fajnetorty.sk/neslusnev.html 😉

dm1
16. okt 2012

@mariann2 ano ale z ineho shopu ale kukam ze za tu istu cenu

aduskatt
16. okt 2012

@mia1111 naaaaaaaa, sak som tu, keby nieco🙂) ale fakt na tom nie je nic zlozite🙂 cesto zamiesane za 5 minut, potom chrape, ja ho nechavam v rure zapnutej na 50, potom pripadne pozbieram z rury, co utece z misky🙂)......akoze fakt skoro bez bordelu a jednoduche.........je tam fajn to, ze nezarabas kvasok, ale davas susene kvasnice.jo a toho cukru fakt malililinko.mne osobne uz aj ta 1 lyzicka bola vela, davam asi polovicku

mia1111
16. okt 2012

@aduskatt - no šak dám vedieť, ale normálne mám chuť na taký fajný, domáci, asi cez víkend upečiem, nemám žiadnu tortičku, tak môžem piecť chlebík 🙂

vecernicci
16. okt 2012

@mariann2 díky, to se hodí 😉

mia1111
16. okt 2012

@aduskatt a tipujem, že múka asi obyčajná hladká, či? 😅

aduskatt
16. okt 2012

@mia1111 no som zvedava🙂 tak vela uspechov zelam.ja som sa rozhodla okolo druhej, ze idem piect, este ani zemiak nebol uvareny..a o pol piatej som uz mala upecene🙂......a bez bordelu v kuchyni.........len dve misky som zababrala, aj tu druhu len preto, ze z tej prvej mi chcelo zdrhnut cesto🙂

aduskatt
16. okt 2012

@mia1111 mozes, ale ja si radsej kupujem speci chlebovu.v kaufe maju kilove balenia, kupujem psenicno raznu

jakelina
16. okt 2012

@aduskatt můžu taky poprosit o recept a ještě se chci zeptat, pečeš ho i v pekárně????

mia1111
16. okt 2012

@aduskatt aha. My nemáme Kaufland, teda máme, ale zatiaľ len vo výstavbe 😅 . Tak skúsim z obyčajnej, možno bude chutiť ako ten od babky 😉

mamina1978
16. okt 2012

@vecernicci .....................inspiracie z internetu a z MK..............................

Ja mam taketo ulozene 😉 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀
Ale ty nepotrebujes tak, ci tak ziadne predlohy.......po tom tvojom gentlmenovyyyyyy !!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mia1111
16. okt 2012

@aduskatt - teraz ma napadlo, možno v tescu alebo inde kúpim špeci chlebovú, skúsim pokukať, nikdy som to nepozerala, tak možno natrafím 😉

aduskatt
16. okt 2012

@mia1111 aj v Tesco mavaju🙂

aduskatt
16. okt 2012

@jakelina nepeciem v pekarni, tam by mi chybala ta uzasna korka, ktoru si robim pecenim v rure..ale myslim, ze by to snad aj slo, len teda ako je to s teplotou a casom si musis vyskusat...

aduskatt
16. okt 2012

@jakelina receptik poslany🙂

jakelina
16. okt 2012

@mia1111 i v zdravé výživě mají ty chlebové mouky, já taky kupuju v Kaufu ale i v Tescu i jinde.

moka
16. okt 2012

@aduskatt aj ja by som poprosila recept na chlebik 😉

jakelina
16. okt 2012

@aduskatt to by mi ani do pekárny nevešlo, já dávám maximálně půl kila mouky. Ale já taky raději z trouby a já ještě dávám dolů do trouby hrnek s vodou, ty taky???

aduskatt
16. okt 2012

@jakelina nie, nedavam vodu.....a ja peciem z polovicnej davky, teda z pol kila muky tiez v rure🙂) tym, ze nie je vela roboty a bordelu okolo toho, tak mi nevadi piect aj kazdy, alebo kazdy druhy den🙂

aduskatt
16. okt 2012

@moka letiiiiiiiiiii 🙂

mamina1978
16. okt 2012

@aduskatt Ved ho daj do receptov 😉, aj tak su tam vselijake recepty ,a nie len na torticky 😉 😀 😀 😀

moka
16. okt 2012

@aduskatt dakujeem. Zial, som v nemocnici, ale ked budem doma, hned ho upeciem 🙂

aduskatt
16. okt 2012

@mamina1978 tam uz je vselico, nie len recepty 😵 ...sa tam nejak rozprudili debaty vselijake

aduskatt
16. okt 2012

juj zeny moje 🙂 tolku y zaujem som necakala, tak to teda, s vasm laskavym dovolenim zverejnujem aj ked to teda nebude torta, takze kto chce, tak v receptovej teme bude😨) vela uspechov, v pripade otazok som k dispozicii cez IP, alebo TU V TEJTO TEME 😀

mimcak
16. okt 2012

@aduskatt idem si pre receptík ,Ďakujeeem aj ja

nika1985
16. okt 2012

@aduskatt posles ten receptik aj mne manzel skusal uz asi 10receptov ale ani jedne sa nam nepaci a stale chce domaci chleba ☹

nika1985
16. okt 2012

@aduskatt dik za receptik tak si ho idem opisat 😉

jaja555
16. okt 2012

@aduskatt môžem aj ja poprosiť o receptík na chlebík ?