Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
18. okt 2012

ja som akurat dokoncila tie dve rovnake pre dvojicky 😝 normalne ze poziadavka : UPLNE ROVNAKE 😅 😅
normalne som ich musela naraz zdobit a stale pozerat z jednej na druhu, aby sa ani o milimeter nelisili 😀 😀
som straasne zvedava, co na ne povedia..ci si ich budu porovnavat v zrkadle 😕 😅 😀

aj tak je na kazdej ine meno 😝 😀

eliska22
18. okt 2012

@broucek2 ja že aj tie kvety chceš aby sa leskli 😝

mia1111
18. okt 2012

@lamps - no tento má výšku 70cm, len je taký "jednoduchý" 😉 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13785487&tab=5

vlada111
18. okt 2012

@dm1 Dani mne sa ten môj zdá krajšie fialový, je svetlejší.

broucek2
18. okt 2012

@eliska22 ne, jen listy

dm1
18. okt 2012

@vlada111 on je ale iny ako na foto nie taky tmavy strasne foto stresluje. ved sa kukni co tam mas napisane za odtien 🙂

broucek2
18. okt 2012

@dm1 to zkusím, jsou ze Smartflex flower

nika222
18. okt 2012

Baby čo požívate ked potrebujete aby sa tortička leskla ? Idem robiť pečenú kačicu a potrebujem aby sa leskla ako mastná... olejom asi neeee že? :D ked to natrem štetcom mixom kakaa a gelovky oranžovej bude sa to lesknúť?

mia1111
18. okt 2012

@nika222 - už som videla niektoré torty, ktoré boli natreté olejom... 😕

nika222
18. okt 2012

@mia1111 nezačne sa topiť poťahovka od toho oleja?

vlada111
18. okt 2012

@dm1 Dani je to ono. Mne sa nechcelo zdvihnúť zadok do špajze - cca. 3m z pracovne 😀

aduskatt
18. okt 2012

@nika222 mam na to sprej, glazuru

mia1111
18. okt 2012

@nika222 - to neviem, snáď nie, veď skús natrieť kúsok poťahovky len tak cvične 😉 . Ja som to neskúšala, len som občas na také fotky tortičiek natrafila 😉

dm1
18. okt 2012

@vlada111 😀 sak ja som ta naschval chcela rozhybat nech ti to ten porod spusti ked uz to chces mat za sebou 😀

dm1
18. okt 2012

@broucek2 ale ozaj len na chvilocku a skus pre istotu len jeden 😅 . Robia to tak aj v postupoch na kvety zo sveta ja som tak raz ruzicku aj listky uz davala

mizulienka
18. okt 2012

baby, ked mate drotikovane kvety, ako to potom zapichnete do torty, ja som chcela dat zboku kyticku a boze neviem, ci som si nenarobila trable...diera jak hrom 😕 musela som maskovat listkami 😕 😕

nika1985
18. okt 2012

@aduskatt dakujem velmi pekne 😉 nabuduce budem mudrejsia robila som to cele na novo s inym kremom co uz konecne sa mi to uz chladi rano to obmazem

levandulka3
18. okt 2012

@miciatko je to až také hrozné nestraš aj mňa čakajú

njonja
18. okt 2012

@mizulienka to je super otazka, aj ja som s tym minule mala problem ☹

A pridavam moju dnesnu rychlovku - jesennu trosku modernejsie..Ten vrch mi moc nevysiel. Musiiiim cviciiiit este vela....

lokalistin
18. okt 2012

@denisak77 ja som robila prvy krat burizonovu hmotu,ked to bolo v chladnicke bolo to pevne,ale vonku to zmäklo ,ale neohybalo sa to a ked to potries modelovacou cokoladou budes mat rovny povrch a bude to aj pekne drzat tvar kukni na to zamku som nou robila tie sukne od vil a schody http://mnam-torten.jimdo.com/galerie-torten/tau...
ja som robila vrchnak len tento korpus https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ ten svajecnym likerom, ale davala som bailys a len polovicnu davku chuti super aj bez plnky a obalila som ho kuk
http://mnam-torten.jimdo.com/galerie-torten/geb...

eliska22
19. okt 2012

@njonja krásna, veľmi sa mi páčia tvoje tortičky, sú také inéééé 😵 😵

bzucinka2
19. okt 2012

@nika222 ja som robila tuto a nicim som ju nenatierala 🙂 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3569114...
@mizulienka ja nerobim kyticku, ja postupne zapichujem jednotlive casti do torty 🙂

nika222
19. okt 2012

@mia1111 @aduskatt @bzucinka2 oki baby dakujem za rady, idem cvicne skusat, skusim olej, ale aj modecor gel. potom dam vedet aj s foto 🙂

vlada111
19. okt 2012

@dm1 no tie tri metre mi veru nepomôžu. Ja som tú hnusobu špajzu aj upratala pred dvoma dňami a nič 😠 Ale nevadí, po sobote, po tej husi s lokšami to už môžem ísť do pôrodnice.

vlada111
19. okt 2012

@mizulienka nooooo tak toto riešim vždy aj ja. Ja kvety urobím, ale naaranžovať ich je pre mňa hrôza. Ja to tiež maskujem, lebo sa mi nepáči, že z boku vidieť drôtiky.

dm1
19. okt 2012

@vlada111 @mizulienka - ja to tiez vzdy maskujem tie vpichy bud listkami, malymi kvietkami alebo tie ruze tocim dovtedy dokedy to lupene nezakryju 😝. Niekedy tam dam aj kosok hmoty a kosticou zahladim ak sa spravi nahodou moc velka dierka alebo si to potom rozmyslim a pichnem to inde

dm1
19. okt 2012

@vlada111 kamoska ma tiez teraz pred porodom a ma toho plne zuby. minule pomohlo ked sme jej zavolali a do hodiny sla do nemocky ani nevedela ako do 2 hodin maly na svete. Tak mame za ulohu jej v sobotu doobeda zavolat 😀

dm1
19. okt 2012

@pipka prosim ta tusim ty si mala na stretku taku chutnu silikonku na drobne kvietky bolo ich tam viac. Nemas prosim link na nu? dakujem

simasa
19. okt 2012

@dm1 Pocuvaj, Dani, ved Ty uz musis mat taky arzenal na pecenie, ze sa Ti to ani do lodneho kufra nezmesti 😀

dajna11
19. okt 2012

@vlada111 ak sa možem vtrieť do diskusie...ja som s kamoškou rodila naraz do dna...lebo sme sa naválali kapustnice...ešte kamoška sa smiala aže to nemá kontrakcie len ju zdulo z kapusty a veru nie...obom nám odtiekla voda a rodili sme spolu 😀 😀 😀