Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
19. okt 2012

@dm1 si poklad!!!!! nevadi , ja neponahlam , aj tam musim sadnut a preluskat ich co vlastne maju 😝 a pak zužiť svoj vyber - financne 😀

nika222
19. okt 2012

@aduskatt no čumim, že aké krásne postavičky si vymodelovala a potom čítam že si ich šlohla synovi 🙂 Je perfektna a urcite sa bude páčiť 🙂
@pristela tie linky mi nejdu otvoriť, ale už som to vymyslela, bude to kakao + oranžova gelovka a modecor gel a krasne sa to leskne. Len dufam ze mi to pojde dobre vymodelovať ☹

aduskatt
19. okt 2012

@nika222 @florentina dakujem dievcence, ste ma ukludnili, som z tej torty fakt nervozna☹....nerada robim, ked neviem, o com to je..ved zajtra poreferujem🙂

mayka
19. okt 2012

Ahojte baby. tak som sa rozhodla ze tento rok upeciem tortu ja ale tentokrat potahovanu. Vcera ste mi radili smartflex. Ale jak na to kukam tak su rozne prichute. 😕 😅 Ja chcem upiect tortu s priemerom 28 cm - kruh. Ktory smartflex je najlepsi pre cukrara - zaciatocnika 😅 a kolko ho na takuto torticku budem potrebovat. A ak by som chcela dat na neho tortovu oplatku s princeznami tak treba aj ten lepiaci gel na to? a ktory? kde maju najvacsi vyber oplatok? a poradte aj ktorymi farbami sa dobre farbi ten smartflex?
Moc dakujem .sa ma teraz nezbavite ale cas leti a mam na to 3 tyzdne tak aby som aspon uz objednala matros. 😀

mimcak
19. okt 2012

@mia114 krásna 🙂

aduskatt
19. okt 2012

@mayka smaftrlex je jedno, aky kupis, nelisia sa kvalitou, len chutou🙂 citronovy je fajn, sviezejsi, nie velmi sladky, aj pomarancovy....oblatku mozes lepit aj medom..........na farbenie smartflexu mozes pouzit gelove farby, alebo praskove rozriedene v alkohole........co sa tyka vyberu oplatok, tak si pobehaj eshopy na nete a najdi si, co ti bude najlepsie

mayka
19. okt 2012

myslela som nieco taketo ze spravim. http://tortyodmamy.sme.sk/babiky-ine-torty-pre-...
alebo skuste mi hodit nejaky link kde najdem dobre napady s temou princezne. Mooooc dakujem.

mayka
19. okt 2012

@aduskatt a kolko treba toho smartflexu? Dakujem

aduskatt
19. okt 2012

@mayka to zalezi od toho, ako hrubo ho vyvlakas, aka vysoka bude torta..........ale na 28 ti urcite bude jeden kyblik 1,4 kg stacit, malo by ti aj ostat z neho

gumkacka1
19. okt 2012

ahojte babulky, davno som tu nebola, idem k vam po radu. robila som taku tortu, ako je na fotke a po roku chcu pre toho isteho chlapca taku istu tortu, len mne sa nechce robit presne to iste, aj sa mi to zda hlupe, ze by dostal ten chclapec tu istu tortu, ako minuly rok, ale nenapada ma nic, ako by som ju mohla vynovit. poradite mi prosim???

jakelina
19. okt 2012

@gumkacka1 a co udělat kulatý dort, na to ten balon a kolem šálu nějakého klubu, jak je omotaná kolem toho spodního zeleného dortu.

gumkacka1
19. okt 2012

@jakelina no ved ja som chcela spravit futbalovu loptu na kruhovej torte, ale, ze to musi byt ihrisko 😒

anibas
19. okt 2012

@gumkacka1 pokos trávnik a bude zmena 😀 😀 😀 😀 a nemysleli, že len rovnaký obsah ?

anibas
19. okt 2012

@gumkacka1 namiesto bránok urob minikopačky

vecernicci
19. okt 2012

holky krásný dortíky jste zase přidaly 😵 😵 😵
a potřebuju inspiraci na dort my litle pony 😝 ráno si pro něj mají přijet a já jsem teprve teď dopekla korpus a nevím, jak ho ozdobit, mám krizi středního věku 😀 😀 😀

gumkacka1
19. okt 2012

@anibas no bohuzial nemysleli, obsah bude iny

vecernicci
19. okt 2012

@florentina hele aby sis nemyslela, že jsem na tebe zapomněla, to ne 😉 ale čekám ještě na pondělí, jestli ten ťaman něco dovalí a pak posílám i ty časopisy, ju? když nebude nic mít, tak pošlu aspoň ty časáky a pak ti dopošlu penízky 😉
já teď fakt vůbec nic nestíhám ☹

evdus
19. okt 2012

Ahojte baby,konečne som našla vo fóre niečo o tortových obrázkoch... 🙂 Robím práve tortu pre dcérku a chcem tortu potiahnuť marcipánom,len nemám ten gel na obrázok... ako ho dám na ten marcipán? Asi mi tam nebude držať len tak "nasucho",že? Poraďte prosííím! Ďakujeeem 🙂

anibas
19. okt 2012

@gumkacka1 že aký kreatívny........ 😒 😒 😒 😒 😒

anibas
19. okt 2012

huráááááá - víkend 😀 😀 😀 😀 😀
môj skromný príspevok do tejto víkendovej sladkej uzávierky 🙂 🙂

lucula73
19. okt 2012

@evdus možeš trošku medom potrieť.alebo kočky písali,že ajj maslom na tenučko 😉

@anibas krásna minnie 😉

lucula73
19. okt 2012

@gumkacka1 urob zástavky do každého rohu 😀 ,ja som robila presne takú istú tortu ako si hodila obrázok,len žlté a červené zástavky 😉

janula.h
19. okt 2012

3 v poradí stáli mi za zadkom a ja som dokončovala 😀

jakelina
19. okt 2012

Holky na dortománii přidala nějaká kočka vyřezávanou dýni. Já jsem nechápala. Je to úžasné.

rapunzel1
19. okt 2012

@jakelina neskutočné, fakt krása, ten človek má fest predstavivosť, a ruky .....že waw

dajna11
19. okt 2012

@jakelina jaj o pol noci s jedným okom toto vyrežem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ked snívam🙂 😀 😀 😀 😀

hejdita
19. okt 2012

proosiiiiiim pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc 😅 potrebujem namet na tortu pre 6 rocneho chlapca ..... spidermana uz mal nechali to cele na mna a mna nic nenapada snad len s nametom od ohadky auta ... mate este nejaky tip???? dakujeeeem 😵

pipka
19. okt 2012

@pristela tak jaaa uz viem co mu napisem 🙂

pristela
19. okt 2012

@pipka chces ma dostať pod strom ? 😀 aale neblázni , to mu nepíš 😝 😀 😀 😀

aduskatt
19. okt 2012

@evdus medom🙂