Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
20. okt 2012

@pipka tak vidíš, mám tolik práce, až z toho krtek šilhá 😀 ale děcka prý z něj byly nadšený, ani mamina si toho nevšimla 😉

pipka
20. okt 2012

@miciatko no ake paraaadne 😎

dm1
20. okt 2012

@dadka212 lebo nemam blocek 😝. a neviem ako by sa tvarili na reklamaciu ked som to zistila az ked bolo uvarene :/

pipka
20. okt 2012

@vecernicci ved on bol zlaty aj šilhající 😀 bodaj by sa detom nepacil 😉 mne sa pacil naaaramne 😵 😵 😵

pipka
20. okt 2012

@dm1 dani no ja som si dnes schvalne kupila tatra salko v Bille...kvoli tebe...ale len tak ho tu cuckam...a v poriadku je 😕 😉

to sa si nemoze ze varenim pokazit, ze?

dajna11
20. okt 2012

@nika222 sauprová je,mnamky 😀

dajna11
20. okt 2012

@simasa kráááááááááááááááásna premakaná

yamahafazer
20. okt 2012

@pipka to je tu unas pre niekoho co dali robit neviem ako sa on vola

dakujem vam baby,ale bola to moja prva aj posledna lopta uz taku odmietnem nemam na to nervy uz a iba jedine malinku lopticku na tortu,ale takuto velku uz nikdy 😠

dm1
20. okt 2012

@pipka ja ti neviem pre mna je to neskutocna zahada nerozumiem tomu. ale viem ze niesom sama ze sa to pisali uz viacere baby. Varim v rovnakom hrnci, na rovnakom horaku, rovnaku dobu.... nerozumiem ozaj. Fakt ved to bol moj najcastejsie robeny krem.... Aj ja som min. tyzden varila 4 ks a tie boli OK. tiez uz dumam co za tym moze byt lebo uz ma ozaj nebavi riskovat ze to skonci v kosi

dm1
20. okt 2012

tu su moje tohtotyzdnove + ta so zlatymi ruzami z min. tyzdna som aj zabudla vlozit 😝

janula.h
20. okt 2012

@dm1 kráááááásne 🙂

janula.h
20. okt 2012

babuľky ďakujem za "lajky" a pochvaly veľmi si to cením cmuuuuuuk bru noc konečne spááááááánok 🙂 😔 😔 😔

florentina
20. okt 2012

@janula.h ty jsou boží, jak se cpou tím melounem, normálně mě to hrozně pohladilo po duši...

aduskatt
20. okt 2012

no, dievcence, tak aby ani moji chlapi neobisli skratka a nenadavali, ze peciem len cudzim, spachala som rychlovku, jablckova rolada........

pipka
20. okt 2012

@yamahafazer no ak to nebol,o do LM tak to nie je on 😉

pipka
20. okt 2012

@dm1 mozno by nebolo zle sa obratit na vyrobcu...bo fakt je toho vela... 😒
ale vies co je cudne..ze v jednom regali, v jednom obchode maju aj dobre aj zle..s rovnakym datumom...toto ja nechapem 😕 😖

je dost mozne, ze keby som zajtra isla do billy zase a kupila dalsie, ze by bolo skazene 😒

florentina
20. okt 2012

Holky zase samé nádherné, leckdy až umělecké dílka tu přidáváte....všem velký obdiv!

Já přidávám tu žlutou potvoru...i když mě se to fakt nelíbí, tak u oslavence měla velký úspěch a od maminky co si dort objednala mi přišla strašně krásná sms, že lepší dort nikdy nejedli a moc se jim líbil a velmi mi děkují za mou práci...no holky hrozně mě to potěšilo a dodalo chuť do dalšího dortování....protože ráno jsem si říkala, že se na to asi vykašlu, protože mi to prostě pořád strašně trvá...mě to jako baví, ale jde mi to prostě hrozně pomalu a jsem z toho dost otrávená. Sice cítím, že s každým dalším dortem mi ty základní věci jdou snadněji, přesto však nemám pocit, že by to mělo nějaký vliv na mé zrychlení.

pipka
20. okt 2012

@dm1 ty ale ta legova je bombovaaaaa 😎 hod foto aj tej silikonky, co si si spravila 😕 🙂

a tie zlate ruze si striekala ci praskovou malovala? 😕 dokonaleee su 😵

dm1
20. okt 2012

@pipka dakujeeeem striekala ale potom som musela aj praskovat lebo take ruze ked chces nasprejovat aj do tych zahybov tak cely sprej minies 😖 . idem sfotit tu silikonku

florentina
20. okt 2012

jo a s vařečkou jsem se na spongebobovi opravdu vyřádila, děkuji @mamina1978 😀

dm1
20. okt 2012

@florentina je suprova moc sa mi paci 🙂

dm1
20. okt 2012

tu je moja formicka prvaaaaaaaaaaaaaaaa. ten povrch ma byt hore hladky len ja som uz videla ze mam malo hmoty zarobenej a je malicko nad kockou tak som to otocila hore dnom na inu podlozku tak to nei je take hladke. ale veeelmi mi ulahcila pracu. keby som mala tie kocky vyriezat a lepit tam gulicky tak sa zblaznim asi z toho. tento tyzden skusim odliat nejaku krajku

pipka
20. okt 2012

@dm1 perfektnaaaa je 😵 😵 😵 to si do coho otlacala..ako sa vola ta hmota? ci to silikon klasicky tesniaci? 😕

dm1
20. okt 2012

@pipka nie nie to je origos Lukopren 1522 vhodny aj na styk s potravinami 😉 . Dal mi to nas dodavatel v praci oni to pouzivaju vo vyrobe mam cele kilecko uz dlhsie len som akosi nemala cas to vyskusat 😎

pipka
20. okt 2012

@dm1 a to sa da aj niekde kupit?

dm1
20. okt 2012

@pipka ano napr. tu http://www.metax.sk/lukopren-n1522-1-0kg-sada-2

nepisu tam sice ze na potravinarske ucely ale niekde sa to riesilo ci na TOM alebo dortomanii ze vyrobca dal nejaky papeir ci co ale len tento 1522-ka ine nie.

inak ta formicka bola do hodky hotova a mohlo sa s nou pracovat som bola prekvapena ako rychlo to vytuhlo

jenie123
20. okt 2012

dakujem baby za pacitka, velmi ma to tesi a povzbudzuje do dalsej robotky.. 🙂 🙂 tu pridavam moju dalsiu pre babatko k narodeniu, teda skor mamicke.. 🙂 🙂

pipka
20. okt 2012

@dm1 parada, dakujem za rady 😎

adka_praha
20. okt 2012

ahojte...
nadherne vytvory ste porobili... ja sa ku vam teraz tak malo dostanem, ze ledva stiham pozriet aspon fotky a olajkovat... 😒 pridavam par poslednych veci, este mam rozrobenu dobu ladovu- zajtra uz to dorobim, poo to ide prec a vzdavam sa, lebo mi krize odpadnu...
tych mescov bolo dokopy 20- svokrovi do roboty, nakoniec zobral len 10... a som sa s tym na cely den v kuchyni zahrabala ☹ aspon, ze chutili... som si ich chcela vyskusat, tusim v tortomanii som ich videla... alebo v tortach od mamy??? 😕

adka_praha
20. okt 2012

jaj a toto som zabudla... nerada robim flase... 😨 😅