Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
22. okt 2012

@mrka2 takých vela nemam 😝 ale jakelinka ti dobre poradila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
22. okt 2012

@jper ja mam tiez take sviatkove, ale mam pokusenie to odmietnut..........

pristela
22. okt 2012

@karap a preco si chces komplikovat tortu niecim novým co este aj musi dlho tuhnut ? podla mna sa to da urobit z roztopenych gumennych cukrikov asi @peroli 😕 tu mozno davala raz nieco o tom a myslim že @dm1 to skušala 😕 , ja myslím , že i z mmf sa da jednoducho , rychlo a pekne ozdobit , medzi poslednymi som mala Šmoula tiez z mmf a toto je tiez tak robene: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2731091...

dm1
22. okt 2012

@karap ako pise pristelka boli to gumovy medvedici ja s tym robim jazierka ale tiez je to podla mna 100% jednoduchsie z hmoty vyrezat

karap
22. okt 2012

@dm1 ja som uplna amaterka,torty robim len detom k sviatku,takze nemam skusenosti.No veru aj mne sa zda,ze povystrihovat jednotlive kusky z mmf a obtiahnut cokoladou bude najjednoduchsie....
Vymyslam a zbytocne sa stresujem,sprosta........a malej to bude aj tak sumafuk 😀
A tu tortu z Kittynkou vsetci aj tak obdivovali a pacila sa 😀 U nas v rodine totiz nikto nepecie,takze som ,,hviezda,, aj ked som amaterka 😀 😀 😀

aduskatt
22. okt 2012

tiez sa preilanam k verzii gumovych medvedikov🙂

pristela
22. okt 2012

@karap podla mna by bolo krajsie "obtiahnut" obrazok nie čokoládou ale šúlčekom farebnej hmoty , vypada to lepsie , ja sice šúlkat v rukách bo sa mi nechce vytahovat striekacka 😀 , ale krasne rovnomerne a lahko sa da hmota natlacit do obycajnej striekacky a vytlacis si hadika na olemovanie obrazka 😉

lamps
22. okt 2012

Dievčence myslíte, že maslová karamelová plnka sa hodí do jednej torty spolu s parížskym krémom? Nebude to vadiť, že jedna plnka je maslová a druhá šľahačková?
Inak so mnou to vyzerá tak, že budem mať oddych od tortičiek, tento týždeň mám dve a potom mám zajednanú tortu až na 25. decembra, ale tetušu som odhovorila, že aby to presunula aspoň na 23-tieho. Na Štedrý deň sa mi teda nechce dokončovať tortu

kvietocek7
22. okt 2012

@dadka212 ahoj, tu barbinku si prosim ta piekla v akej forme? aj davala plnku?dakujem

rapunzel1
22. okt 2012

@lamps ja som robila aj tak a bolo to ok, ale prečo neurobíš obe rovnaké, trebárs karamelovú,ale šľahačkovú, len normál upáliš cukor, zaleješ šľahačkou a na druhý deň vyšľaháš, mne sa idú za tým pozabíjať,hlavne vo veterníkoch, alebo ich môžeš obe urobiť šľahané nad parou, to je tiež hooodne jedlé

karap
22. okt 2012

@pristela ja nekupujem marcipan,je priliz drahy.Robim len z mmf a ta sa neda vytlacat zo striekacky-mokra lepi a sucha je priliz tvrda na vytlacanie.Takze jedine cokoladou....

aduskatt
22. okt 2012

@karap ale da🙂)))) aj MMF vytlacis.uz som to robila🙂

karap
22. okt 2012

@mimoza13 to babatko je neskutocne krasne......uplne iny level,nez to co ,,lezi na brusku,, ktore vatsina cukrarok dava na tortu.

dadka212
22. okt 2012

@kvietocek7 ja pečiem v miske a potom v normálnej forme plnku dávam akúkolvek chcú a korpus tak isto 😉 v albume tu na MK mám postup nafotený

lamps
22. okt 2012

@rapunzel1 ďakujem, no aj nad touto variantou som uvažovala. Lebo ja robím karamel zaliaty šľahačkou a na druhý deň to zašľahám do masla. A im veľmi chutí takáto maslová, ale myslím, že im bude chutiť aj v šľahačkovom prevedení.

anibas
22. okt 2012

@janula.h povedz, že máte doma salmonelu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
22. okt 2012

@karap mně taky jde MMF vytláčet, nahřej v mikrovlnce a jede to jak po másle 😉

florentina
22. okt 2012

@pristela super, už jsme to tu kdysi četla, že vlastně jde použít stříkačka a v pátek v noci jsem nemohla přijít na to, jak se to dá udělat, aby lem kolem obrázku byl rovný....na celém spongebobovi jsem se trápila nejvíc s očima, respektive s tím lemem, protože to bylo pořád hrozné, nepodařilo se mi to uválet rovnoměrně...takže i když odpověď nebyla pro mne, tak moc děkuji....teď už to tedy nezapomenu, protože si tu klepu na čelo, co jsem to za trotla 😅

pristela
22. okt 2012

@karap ale ved ja robim z mmf 😀 aj cez striekacku aj normal , prosto vsetko mmf - cukríky

janula.h
22. okt 2012

@anibas nieeeee bo pri mojom šťastí ... 😝

pristela
22. okt 2012

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀 100 bodov máš odo mna 😀 😀 😀 😀

mrka2
22. okt 2012

@jakelina 😀 tak to si viem... ach jaj... keby chceli zatvorenu,tak sa daaa,ale otvorenu a na nej sediaceho anjelika... 🙄 no neviem,ako to dopadne...

mrka2
22. okt 2012

@pristela tie su nadherne.. dakujem.. 😵 poukladam si ich 🙂 ale tak no.. do zelena chce a na vrch anjela- sediaceho.. tie postavicky mi vobec nejdu 😖 no to zas bude :-/

pristela
22. okt 2012

@mrka2 pockaaaaj

pristela
22. okt 2012

@mrka2 tu take jednoduche na modelovanie, osobne sa priklánam k tomu poslednemu v ružových šatách 😀 😀 😀 😀 😀

mariann2
22. okt 2012

@pristela tá posledná je perfektná, tak som sa už dlho nepobavila 😀

zklimekova
22. okt 2012

poznáte rozprávku Barney a jeho priatelia?? mne to nič nehovorí....mám tie postavičky spraviť na tortu, nerobili ste to niektorá??

mrka2
22. okt 2012

@pristela 😀 😀 😀 ona chce nieco take... inak super napad urobit tie kridla z bielych pierok... dakujeeem! 🙂

pristela
22. okt 2012

@mrka2 a ved jej povedz , ze ty v tom vydís presne tu istu podobu, že to len jej sa zdá iná 😀 😀 😀 😀
inak ja pierka na tortach , bŕŕŕ nemam rada, ale čo už s takou objednavkou 😝 😀

mrka2
22. okt 2012

@pristela ja tak isto pierka niee. mne to pride strasne nechutne.. ale tak to bude len v tej postavicke zapichnute,tak hadam to nebudu jest.. 😝 no ved este uvidim, dakuejm za ochotu, si zlata 😵 ja hlavne tvare vooobec neviem... no ale tak som jej povedala,tak ze vraj nemusi byt tvar 😀 tak OK 😀 😀 😀 urobim len gulku a vlasy a basta 😀 😝