Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kvietocek7
22. okt 2012

@dadka212 dakuuuujeeem velice pekne, idem to kuknut ci by som sa do takeho pustila. Dcera ide mat 5r tak rozmyslam ze ci by to bolo ok. A na kolko porcii to zhruba vyjde, resp. ako to zvyknu krajat - zeby ako babovku?

magali
22. okt 2012

dievcata chystam sa na prvu tortu.. chcem robit obdlznik hore bude hmota K2 ako podklad, na tom jedly obrazok, dokola chcem dat trubicky a previazat maslou.. uz teraz sa toho bojim , ale uz sa asi neda cuvnut, veci objednane, hadam zajtra dorazia a nieco jedle spacham z toho 😖 😖 chcem sa spytat pod tu hmotu mozem dat hocijaky krem alebo je najlepsie len maslo s cukorom? niekde som to citala
a este ako by bolo najlepsie prilepit ten obrazok, staci voda, ci cukrova voda, ja som zabudla kupit ten decorgel 😀
dakujem za rady

ajka82
22. okt 2012

@zklimekova nerobila som ale tu mas nejake http://www.google.sk/search?q=barney+and+friend...
barney je ten fialovy dinosaurus

florentina
22. okt 2012

@magali obrázek určitě nelep vodou, by se ti roztopil. Já dělala piping gelem, ale tuším jsem někde četla, že z doma dostupných věcí by to mělo jít medem. A Ano, pod potah jedině máslo s cukrem, popř. odřezky z korpusu, kakao atd. Nebo já dělám krém nastavovaný kaší. Prostě hlavně né pudinkové a šlehačkové krémy, ty rozpouští potah...

rachel36a
22. okt 2012

@lilianka1199 no neviem, ja vždy nájdem čo hľadám, treba ísť do fotopostupov, iné ozdoby a dekorácie, máš to tam pekne aj s fotkami...

zklimekova
22. okt 2012

@ajka82 ďakujem 🙂

bambula1307
22. okt 2012

@katuskad ja grilaz meliem na mlynceku na orechy a tak primiesam do kremu.

lilianka1199
22. okt 2012

@rachel36a Vdaka, ked som pozerala tuto diskusiu na zaciatku, mamicky si tam ochotne radili uplne vo vsetkom aj uzasne cukrarky pomahali zaciatocnikom, teraz uz tu skor kazdy prezentuje skor to, co dokaze a ked niekto potrebuje radu, tak ta odosle na inu stranku, nevadi pre mojho synceka som torticku upiekla, aj ked som ju robila 6h, vyhodila do kosa 3 korpusy a polovicu marcipanu. Naozaj som to najprv hladala, no je toho vela a myslela som, ze napisat odpoved na tri otazky zaberie nejakej maminke 2-3 minutky a ja hladanim stratim 2-3 dni 😒 .....no dakujem maminke: eliska22, ta ani nevie ako moc mi pomohla 🙂

lilianka1199
22. okt 2012

Samozrejme je tu kopec maminiek co pomahaju, nikoho som nechcela urazit......

lamps
22. okt 2012

@lilianka1199 keď ti nikto neodpovie na otázku, treba sa pýtať aj 2 - 3-krát, môže sa kľudne stať, že sa tvoja otázka prehliadne, hlavne piatky a soboty sú dosť kritické, keďže každá z nás dokončuje tortičky a len narýchlo sem nakukne a beží dokončovať tortu. Alebo si povie, že odpovie neskôr a potom zabudne 😉

pristela
22. okt 2012

@lilianka1199 no teda prepáč , ale akože kto moze, vie a ma cas tu radí, netusim co si sa pytala , ale tato tema ma 3diskusie - tuto, potom s uuuzasnymi foto postupmi a dalsiu na kremy , korpusy.... lahko najditelne. si precitaj 10stran dozadu ci aspon na kazdej druhej nieco niekto niekomu neradí !!! ak si sa pytala cez vikend kedy sa pecie a lezie sa sem vazne len vlozit foto torty tak to hold mas smolu, to nestiha nikto, uz je logicke ze od pondelka je klud a pise sa tu vtedy viac aj radi.
a ak si sa pytala zas a znova tu istu vec ako sa tu pýtaju pomaly uz na kazdej 15stej strane- nikdy som nepiekla, nemam cas citat tolko stran, poradte mi zaruceny overeny korpus +plnku+potah atd .... tak to uz vazne vela zienok tu nema silu stale opakovat. Staci sa opytat viac krat , alebo ked tu nejaka je oslovit ju , ja som sa tiez minule pýtala 5x !!!!! to iste ako blbec pokial si ma žienky všimli a vedel niekto poradit .
Akoze nepisem toto tu aby som ta urazila to isto nie 😉 len ma to nahnevalo, pretoze vidim kolko tu holky radia aj ja radila cele dve strany som tu zrovna dnes vytapetovala 😕 toto je jedina tema na celom nete kde sa nik nehada , kde sa pomaha ako sa vie, radi aj kde ako co nakupit , ja som velmi rada , že ked som zacinala nalepila som sa zrovna na tuto diskusiu a nie tie ostatne 😀 všetko co viem , viem len a iba odtialto , tak snad aj ty budes mat silu čítať, písať a pýtať sa 😉 a budes sa nam tu o chvilu chvalit svojimi tortickami 😵

rapunzel1
22. okt 2012

Baby niektorá ste sem dávali link na airbusch, či ako sa to presne píše za celkom dobré ceny, môžete to sem hodiť ešte raz, nech si môže šetriť Ježiško peniaze, keď možno nestihne k tomuto roku, tak možno k budúcemu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 vidím v tom super pomoc, hlavne keď mám v pláne zarábať červenú a čiernu MMF 😒 🙂 , ale možno zostane len v stave snívania, ale uložené by som to mala rada, len som to niekde šupla a teraz to nemôžem nájsť. Díky

pipka
22. okt 2012

@dm1 dani tak salko mi vyreklamovali, vratili peniaze 😕 😉
sice najprv chcela ze vymenit za ine..ale som pani veducej povedala, ze nebudem riskovat, ze doma otvorim a ze bude zase pokazene...ze nech s vyrobcom konzultuje..preco su pokazene...tak suhlasila 😀 😝

aduskatt
22. okt 2012

@lilianka1199 presne tak ako pise @lamps
............my tu nesedime stale, hlavne pred vikendom je to kriticke, pretoze vypekame.treba sa spytat viackrat, pripadne ked vidis, ze tu niektora maminka je, tak adresovat otazku priamo jej. Na inu stranku, akoze chod sa spytat tam a tam myslim, ze neposlal nikto, skor odporucili stranku, kde by si mohla hladat odpoved, alebo tam je navod, alebo video a to povazujem za dostatocnu radu, najma, ked by mi opis niecoho trval dlho a pisala by som to ako tatar a viem, ze niekde je to vyobrazene, alebo opisane lepsie. Na prezentacii vlastnych dielok nevidim nic zle, kedze aj zo vzajomnej prace cerpame inspiracie🙂 teda ja urcite..........takze nabuduce, ked sa ti nedostane odpovede, treba sa pytat viackrat 🙂 a nie konstatovat, ze sme tu mrchy🙂 aspon mne to z tvojho prispevku tak vyslo.......a vela uspechov v peceni zelam 🙂

lokalistin
22. okt 2012

@lilianka1199 ja som chcela len napisat,ze na zaciatku temy bola len jedna tema a pretoze je nas tu ovela viac a kazdy den sa tu vela popise, recepty sa rychlo stracaju a tazko hladaju aj fotopostupy a preto sme zaviedli tri temy,jedna je len na recepty, druha na fotopostupy a tretia na klebetenie.
Takze to ta nikto nechcel urazit,ked ti dal link na inu temu,ale ti chceli pomoct.
Ja sem napriklad chodim nie kazdy den a ked citam 5-10 stran uz neodpovedam,lebo si myslim,ze to uz je takcitak nepodstatne.
Ale tak kazdy to moze chapat inak... ☹

aduskatt
22. okt 2012

@pipka super spravicka, oddnes odkladam bloky zo salka🙂)

lilianka1199
22. okt 2012

OK, viem ze toho mate vela, aj som cakala takuto reakciu na to co som napisala, hned som to aj olutovala, lebo som vedela, ze sa to niekoho moze aj dost dotknut, tak sorry......bol to len moj osobny pocit ked som nakukla do tejto diskusie, lebo som potrebovala radu....

aduskatt
22. okt 2012

@lilianka1199 a poradil ti nakoniec niekto?

lilianka1199
22. okt 2012

@aduskatt jedna mamina ano, za to jej dakujem....ono vobec nebolo myslene z mojej strany zle, ale tazko dam na net uprimny usmev.....Mne len bolo do placu, ked som valkala ten marcipan dve hodiny a nakoniec ostal prilepeny na pracovnej doske a to ma stal 14e a dostala som radu, skus stranku xxx 🙂.....Mala som viac otazok......

ajka82
22. okt 2012

@pipka tebe to salko normal ze vyreklamovali? 😲 super 🙂 no mala som ja minule nabehnut s maslom do obchodu 🙄 neviem ako sa im to podarilo, ale 1 z 10 masiel s rovnakou zarukou tahane z rovnakej krabice ze s plesnou 😕 😖 a ostatne uplne ok, som poctivo chutnala aj sicko...

aduskatt
22. okt 2012

@lilianka1199 ja som pred dvoma tyzdnami robila potah 6 hodin.....to sa proste stava.....a ver tomu, ze " mrchy, co nechcu radit" su na inych strankach a nie tu...vies kolkokrat ma uz svrbel jazyk? presne ako @pristela pise, ked niekto pride a povie, ze rychlo mi poradte, lebo ja nemam chut a naladu stracat cas hladanim a idem piect prvu tortu a dajte mi recepty, no to ma dokaze akurat tak nastvat( aj tak poradim).....my sme ich museli hladat, skusat, minat vlastne prostriedky a energiu, kym sme zistili co a ako. Jasne, ze aj my sa medzi sebou radime, ked uz nevieme kam z konopi a vacsinou si radu pytam prave po tom, ked uz den, niekedy aj dva hladam nieco a neviem sa k tomu dopatrat, ale tu ta nikdy nikto do riti neposle a vzdy poradime, ked mame cas( ked si nevsimneme, treba kricat hlasnejsie a silnejsie).............na rozdiel od inych stranok, kde ta do tej prdele poslu v pohode a dokonca bez dobrej rady, ani ti len nepovedia, kde hladat....takze ja chapem ten tvoj osobny pocit a zaroven som ti napisala moj...ale som presvedcena, ze nie som sama, co toto citi...a napriek tomu som poradila kazdemu, kto sem prisiel pre radu🙂 a nabuduce, ked budes nieco potrebovat, kludne pisni do IP 🙂

lilianka1199
22. okt 2012

@aduskatt kym som sla piect, tak som po nociach studovala ako na to, len som nevedela uplne banalne veci, aj tak sa tu nasla maminka co mi poradila, co som aj napisala, len ona nepracovala s Wi hmotou a ja som nevedela co s nou, to je uz teraz jedno....Keby som vsak dostala tolke reakcie co dnes, tortu upeciem uzasnu.....

lilianka1199
22. okt 2012

@aduskatt Ale inak, NIKDY by som si nedovolila nazvat niekoho mrchy, vonkoncom nie ludi co nepoznam.....ani obrazne...

aduskatt
22. okt 2012

@lilianka1199 tak s WI nepracujem ani ja a myslim, ze prave s tou hmotou nas tu pracuje najmenej, ak vobec niekto, mozno preto tak malo odpovedi🙂)

aduskatt
22. okt 2012

@lilianka1199 preto som to dala do uvodzoviek🙂)

aduskatt
22. okt 2012

@lilianka1199 teraz uz tu skor kazdy prezentuje skor to, co dokaze a ked niekto potrebuje radu, tak ta odosle na inu stranku, toto sa mi nechcelo znova opisovat, tak som na to pouzila obrazne slovo mrchy, co v tomto kontexte aj tak vyznelo🙂) no, dufam, ze nabuduce pochodis medzi nami lepsie🙂
tak ja to na dnes balim, krasnu noc dievcence

pristela
22. okt 2012

@lilianka1199 😅 neviem ci by si dostala tolko reakcii, s WI hmotou tu robi malo dievcat a v podsate na vsetky hmoty plati to iste 😅 , vlastne na vsetko co sa lepi plati to iste vzdy 😀 a to že podsypávat ked je to sladka potravina tak logicky cukrom, alebo solamylom 😉
pokial som upiekla ja svoju prvu, precitala som tuto diskusiu celu, ako pako 😅 ale moooooc mi to pomohlo , inak by som ani nezacala pokial by som nevedela zaklad, ja viem ze je tu toho popisane milion 😠 a nieje casu, ved ani ja ho nemala a nemam , ale ked niekto chce mat nieco dokonalé, musí obetovat aj cas 😉
aale dolezite , ze uz vies kedy sa pýtať 😵 bo vsak tu same sladké žienky 😵 a fakt milé 😉
a nic si z tohto tu nerob , myslim ze uz je tu vacsina zvyknuta ze raz za pol roka ci ako casto 😀 tu presne to co si ty napisala napise niekto iný

lilianka1199
22. okt 2012

@pristela Ja viem, ale aj teraz spi syncek na mne, idu mu zubky a ja vobec nespim, tak sdudujem ako sa pecu torty, ale ked nieco neviem najst, tak sa opytam tu, viem, pre niekoho hlupe otazky, ale tak co uz.....

broucek2
23. okt 2012

@mrka2 tak tuto objednávku nezáívidím. Děsně se vždycky bojím modelovaných postav

bzucinka2
23. okt 2012

@simasa