Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
23. okt 2012

@muffinka8 aj mna zaujíma v čom robiť to cesto či v miske alebo v bábovkovej forme?

mamina1978
23. okt 2012

@jenie123 @lukika .....................inspiracie z internetu a tu z MK.................... 😉 🙂

jenie123
23. okt 2012

@mamina1978 parada.. tak z tychto som mala len jednu.. dakujem.. 🙂 urcite nieco vyberiem.. 🙂

muffinka8
23. okt 2012

@lukika ja sa pýtam lebo mám chuť na bábovku 😀 a nemám žiaden recept a toto cesto mi aj samé veľmi chutí 🙂

lukika
23. okt 2012

@mamina1978 díky tie sú krásne

mamina1978
23. okt 2012

@jenie123 ja som robila korpus 20 cm a na vrch miska 17 cm, potom len hore trosku zrezala a dotvarovala puncovinou ten spoj medzi korpusom a miskou. Plnka bola pribinacik s malinami...... a asi velkostou ako 26 cm korpus......cca 2,5 kg 😉 🙂

pristela
23. okt 2012

@njonja andelinka presne ako na tom videu od jakelinky, len jasne , ze my musime robit mini postavicky ☹ takze prstami ako to robili tam nemas sancu, len kosticami , ja modelujem aj sparatkami a ihlami, spendlikmi kedze tie tvaricky su prťave ☹ a uska ja lepim nakoniec , bo vies ake su hmoty makke , trochu zatlacis a uz mas pol hlavy zdeformovane ☹
a tesííííím saaaaaa na foto

sisix
23. okt 2012

@lukika tuto jsem delala ja

lukika
23. okt 2012

@mamina1978 A z kolko vajec si piekla do tej misky? Ja som v miske nikdy nepiekla.

sisix
23. okt 2012

juj to je ale malinka fotecka

lukika
23. okt 2012

@sisix nejde mi to zväčšiť

jakelina
23. okt 2012

@njonja není vůbec zač. Já jsem to podle toho zkoušela a vyšel mi zhulený mimozemšťan. 😀 😀 😀

jenie123
23. okt 2012

@mamina1978 ja by som chcela spravit dole okruhlu tortu a na nu dat barbie.. saty asi urobim s mensej babovkovej forme plus miska z ikei 12cm.. zajtra vyskusam tam pichnut barbinu, ci to vobec bude stacit.. a tiez to bude pribinacik s malinami.. 🙂

lukika
23. okt 2012

@sisix krásna tie volániky si robila s lištou, že?

njonja
23. okt 2012

@pristela budu, budu🙂 Uz dve sexice sedia na polystyrene v kuchyni🙂 Termin mam ale az 26 novemra, tak to este potrva🙂
@jakelina som sa dobre zasmiala🙂 Ten by asi nikoho nezviedol🙂 Tie postavicky maju byt na party s nazvom - "co spravi zeny stasnymi🙂"

jakelina
23. okt 2012

@njonja Tak ten můj chudák by neudělal šťastnou ani slepou osobu 😀 😀 😀

mamina1978
23. okt 2012

@lukika Ja som si urobila cesta ako do 26 cm a rozdelila to do 20cm kruh a do misky , takze preto ti viem povedat , ze to mnoztvo torticky je cca ako 26cm kruh 😉 🙂 A ja mam recept na korpus 26 cm z 5 vajec..... 😉

mia1111
23. okt 2012

@njonja - ja mám toto videjko, tu vidieť, ako sa robí noštek pomocou kostice, snáď trošku pomôže 😉 . Prvé 3 minúty sú nuda 😅. Tvar a veľkosť nosa si samozrejme môžeš urobiť podľa seba, tu je len základný postup, ako ten noštek vytvarovať, aby vyzerala hlava dobre aj z predu, aj z profilu 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=tTJtPk0QDac
pipka
23. okt 2012

@lamps super andrejkaaaa, posli, napis do IP cislo uctu a sumu a ja si ich vezmeeem 😵 😵 😵

ja som ich chcela a praveze mali len klasicke stvorlistky, srdieckove, tak tie mam..ale tieto este nemam 😅 😉

lamps
23. okt 2012

@pipka aj ti ich mám odfotiť? aby si vedela, čo kupuješ 😀 😀 😀

njonja
23. okt 2012

@mia1111 daaaakujem🙂 🙂 Idem si to vsetko poskusat🙂

sisix
23. okt 2012

@lukika Ano s listou je to moje 2 dorta potahovana

jakelina
23. okt 2012

@njonja a nezapomeň, že musí svůdně mrkat. Pristelka jim dělá i řasy 😀 😀 😀

pipka
23. okt 2012

@dada2007 @dm1 dakujem babulky, tak ak ma Andrejka @lamps doma nazvys, tak odbremenim ju, nech sa ich zbavi ak ich nepotrebuje 🙂

pipka
23. okt 2012

@sisix dakujem, tak uz som zohnala u nas 😉

njonja
23. okt 2012

@jakelina ja sa o to snazim, ale @pristela pristelkine vyrazy tvariciek sa nechytaaaaam🙂 moje su ako nafetovane! Ved uvidite, ked budu hotove🙂

pipka
23. okt 2012

@lamps nieeee, sak ja ich poznaaaam, ja rovno chcem tu macicku vo vreci 😀 😀 😀

jakelina
23. okt 2012

@njonja určitě budou krásné, já ti věřím 😉

lamps
23. okt 2012

@pipka Janka, tu je foto, aj sa mi nechcelo ani riťku zo stoličky zdvihnúť, ale aby si vedela, čo kupuješ, tak som sa premohla. Unavená som dnes ako kôň. Najväčšia má veľkosť 4,5, potom 3,5 a najmnešia asi 2,5 cm a stáli 2,50 €