Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
23. okt 2012

@drobec33 moja segra pridava do kazdeho cesta asi pol dcl az dcl hocijakej ovocnej stavy. Ma potom take nadychane tie cesta, pripadne cesto polej stavou po dopeceni a nezostane ti suche. Neviem, cim to je, asi maslom, skus dat olej. Ja mam jedno cesto, kam ide len muka, cukor, vajcia a citron a nie je suche...dokonca ani PDP tam nejde...

lokalistin
23. okt 2012

@dada2007 ak budes pozerat pre pipku tie hortenzie daj mi prosim vediet kde ich maju ja ich tiez chcem poslala by som potom segru. Inac ja ta poznam z videnia, chodievali sme spolu autobusom, ked som este chodila do skoly 😉

lokalistin
23. okt 2012

@jakelina ty brdo tak to je iny level 😲 😲 😲 😲

lokalistin
23. okt 2012

@danna81 ja tiez vsetko peciem s tou 405 aj som si nosila polohrubu z domu, lebo v mojom recepte je polohruba,ale poviem ti, ze mne chuti ten korpus lepsie s tou hladkou. a kde v nemecku zijes?

lokalistin
23. okt 2012

@drobec33
@lamps no ja mam s deklom( misa sa mi sice netoci), ale po prvom razy som ho schovala do sufla a viac nevytiahla mne tam vadil

dada2007
24. okt 2012

@lokalistin ok, dám vedieť........a kedže nemáš foto, tak neviem kto si 😀 😀 😀 či mám ťa na fb? 😕

eliska22
24. okt 2012

@njonja tak už sa teším na výsledok 🙂 nech sa ti darí 😉

danna81
24. okt 2012

@lokalistin no tak to budem musiet nejako zvládnuť som " začiatočník" 🙂. Žijem už 10.rokov v Bayern Reit im Winkl. A ty?

katkossko
24. okt 2012

@drobec33 Ja mám presne tento skoro rok, namiešala som s ním už toho dosť , deklík mi na ňom zatiaľ nechýbal 🙂, myska je dosť vysoká. Akurát sa mi odlomilo to umelé na jednej metličke, ale vôbec to tam nechýba... A myslím, že pri každom takomto mixéri sa cesto, alebo krém trochu lepia po miske, trochu to treba premiešať... Veľa šťastia pri výbere prajem 🙂 A korpusy kropím, takže aj keby som ho nejako vysušila pri pečení, tak to potom nepoznať, ale spomínala si ryžovú a pohánkovú múku, s tým nemám skúsenosť, zatiaľ len s klasickou...

vlada111
24. okt 2012

@mia1111 to máš super zadanie. Podľa mňa stačí zistiť aké má rada farby a môžeš sa vyžívať nápadmi na nete 😉

sisix
24. okt 2012

@drobec33 kdyz budes vybirat tak at miska nema uprostred zvysenou misku. To mam ja a testo se mi nikdy poradne nepropracuje a stejne to musim delat rucne. ☹ ☹ Asi by mel jezisek donest poradny 🙂 ted uz vim, ze se na takovych vecech setrit nema. 🙂

patrikmisko
24. okt 2012

šikulky, chcem sa vas opytať, či ste si objednavali marcipan 1:3, obsahuje aj mandle, ako sa s ním potahuje? dakujem

sisix
24. okt 2012

@patrikmisko ja nerada potahuji marcipanem. Dost praskal a nebyl tak foremny. Ale na kytky a figurky ho pouzivam. Mela jsem i 1:2 a oba byli chutove moc dobry.

patrikmisko
24. okt 2012

@sisix robila som MMF - ten sa dobre poťahuje, zo sušeného mlieka chcem tiež vyskušať, ten sa dobre poťahuje?

mia1111
24. okt 2012

@lamps - viem, tú poslednú si pamätám, si mala spodok biely s bielymi kvietkami robenými s vykrajovačkami, zelená stužka a vrch bol tuším hladký 😉 . Tá bola tiež peknunká, ale ja mám pred očami furt tú s oranžovými kvietkami a maľovanými lístkami, tú si si tuším robila sama sebe k narodeninkám, že? Tá bola nádherná, ale také kvietky ja neurobím a už vôbec neviem maľovať 😅 , takže toto by som nezvládla. Ale veeeeeľmi sa mi páči 😉 . No manžela som vyhnala prezuť pneumatiky na aute, tak mám kľud, idem skúsiť niečo jednoduché nájsť 🙂

lamps
24. okt 2012

@mia1111 ale čoby si nezvládla, to sú úplne jednoduché kvietky. Lupeinky som vykrajovala vykrajovačkou na orchidejku, dala na drôtik a nechala vyschnúť, potom som ju zviazala. Môžeš mi veriť, nie je to nič náročné. A áno to bola torta na moje narodky

margotka7
24. okt 2012

ahojte sikovnice. volakedy tu niekto daval postup na vyrobu praskovej farby doma. neviete poradit? dakujem 🙂

mia1111
24. okt 2012

Inak baby, nestrašte ma s tými umelinami na ručnom el. šľahači 😕 . Mne sa pred časom vylámali na mojom tiež také tie zúbky a to boli metličky CELOKOVOVÉ!. Tak som si teraz objednala Bosch, je to víťaz dTestu z apríla 2012, no tak hádam ma nesklame. Ak vydrží 2 roky, bude to OK, za tú cenu... Tiež ma trochu tie umelinky odrádzali, ale keď mi odišli tie celokovové, tak je to asi "prašť ako uhoď", nie? 😅

mia1111
24. okt 2012

@lamps - no skúsiť to asi skúsim, ale moc si nefandím 😅 .

dadka212
24. okt 2012

@drobec33 mne sa ten mixér nepozdáva, nemá "točiace" metličky dookola....a je umelinový 😝

dm1
24. okt 2012

@drobec33 ten moj zelmer ma este na tej miske taku akoby sterku a to sa tam da pri mixovani a ked sa toci ta miska pri mixovani tak stiera z krajov misky a vraca to naspat do misy akoby do stredu. to je super tak na bokoch misky nic nezostava

dm1
24. okt 2012

@mia1111 tiez myslim ja mam kenwod a tam je tiez na tej metlicke aj umelina tak si vyber 😝

mia1111
24. okt 2012

@dm1 - keby sa mi tie kovové nevylámali, tak určite lobujem za celokovové, ale hold, moja negatívna skúsenosť ma presvedčila. Motor je OK, len metličky to nezvládli a teda to ani zďaleka nepečiem toľko, ako iné marcipánovky 😉 . Ja pečiem v priemere 1x za týždeň až dva, takže naozaj veľmi málo 😉 . Uvidím, aký bude tento, okrem iného je menej hlučný, ako ostatné šľahače, čo ma tiež nalomilo, lebo veľakrát pečiem vtedy, keď ide drobec spať, takže tichší bude pre mňa určite lepší 😉

drobec33
24. okt 2012

@dadka212 hmmm, ja s umelou miskou velmi problem nemam, lebo je dost pevna. Nie som vsak pren uplne rozhodnuta. Len tento tip slahaca si chcem kupit. Tie metlicky sa netocia dookola, ale hybe sa to zo strany na stranu, co bolo celkom fajn. 😉 Ono problem je aj v tom, ze mam dost okresany rozpocet, takze hladam slusny kompromis 😀
Co teda radis?

dadka212
24. okt 2012

@drobec33 no ja mám zatial ten z lidla, ale poškulujem na vianoce po niečom lepšom, tento by som nechala len na zeleninu, keďže pečiem dosť vela potrebujem niečo výkonnejšie 😝

mia1111
24. okt 2012

@dm1 - inak, tento ručný budem viac-menej používať asi tiež len na sneh z bielok, sem-tam možno na liate cesto, ale inak na ostatné mám kuch.robot, tak hádam to bude OK. A ten robot má tiež metličku s umelou koncovkou, tak neriešim 😉

dm1
24. okt 2012

@drobec33 vidis moja mama ma ten z lidla a je spokojna aj ked ona ho skor na kysnute vyuziva

aduskatt
24. okt 2012

@margotka7 ja si robim prachovu tak, ze zmiesam solamyl s trosickou vody na kasu, do toho zamiesam farbu, aku potrebujem, vykydnem to na servitky( davam tri), kotre si dam na nejaky tanierik, do druheho dna to necham vyschnut, ak treba tak tu zmes prelozim este na druhy den na ciste servitky, dobre popritlacam, aby to vysalo vsetku vlhkost a uplne suche to zoskrabkam do nejakej vhodnej nodobky, kde to rozdrvim na uplny prasok

dm1
24. okt 2012

@mia1111 aj ja to tak mam tento maly len na sneh a bielkovu polevu na medovniky 😅 . Ale zase miesam ale rucne s nim kremy a super lebo to som si akosi nezvykla v robote robit maslove kremy lepsie to rucne premiesam a rovno celu velku davku