Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
25. okt 2012

@emelia Tu je ten receptik....... na tejto stranke hore a aj vela dalsich .........kuki............. 😉 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

artepf
25. okt 2012

@jovanka81 já jsem dělala s autíčkama cars takovéto dorty:

zuul
25. okt 2012

@lawli dakujem ti. nejako sa s tym popasujem.

muffinka8
25. okt 2012

@artepf @pristela prosím vás je tu niekde v receptoch recept na tú čokoládovú "polevu"? Či mám hľadať tam, alebo kde?

artepf
25. okt 2012

@muffinka8 nevím, jakou čokoládovou polevu myslíš, ale jestli chceš dělat čokoládovou modelovací hmotu, tak já jsem ji vyráběla podle tohoto receptu:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=275&...

mamina1978
25. okt 2012

@jovanka81 ..........inspiracie z internetu a tu z MK...................... 😉 🙂

muffinka8
25. okt 2012

@artepf myslím to čím si obalila tvoji poslednú tortu 🙂 a inak vyzerá strašne mňamkovo 😵

pristela
25. okt 2012

@muffinka8 neviem co myslíš, ja "obalujem " coko torty len roztopenou čokoládou +cera - pomer dávam všetko od oka 😕

jakelina
25. okt 2012

@florentina já jsem ti psala a pak jsem znova přečetla ten recept a viděla jsem, že je tam mléko, tak jsem to přepsala a tobě se to asi zobrazilo v té původní verzi. Vajíčka nad parou se šlehají s cukrem. Dáš do misky vejce a cukr a šleháš nad parou tak dlouho, až to zhoustne. Ale verzi s mlékem a moukou taky neznám.

muffinka8
25. okt 2012

@pristela hej to som myslela. Takto to robím aj ja 🙂 tak ale radšej sa opýtam či náhodou niečo iné to nie je. A postup ako tak pekne nahladko "obaliť" boky nájdem niekde na nete či aj tu niekde vzadu?

anibas
25. okt 2012

@mamina1978 moje "tehličky" sú do oblúka

jakelina
25. okt 2012

Zítra jdeme na návštěvu, tak rychlovka muffiny. To se dobře veze i na větší vzdálenost autem.

anibas
25. okt 2012

@jovanka81 tak sa inšpiruj 😀 😀 😀 😀

mamina1978
25. okt 2012

@anibas Este aj do obluka 😅 😅 😅 😅 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Dakujeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵
uz dufam objednam tie spravne 😉 😅 😀 😀 😀

anibas
25. okt 2012

pekný a perný deň prajem dievčatá - práve som dokončila tekvicu pre susedku - ona piekla a krémovala a ja som len zdobila 😉 😉 😀 😀

mamina1978
25. okt 2012

@anibas Naaaadhernaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

luciahromadkova
25. okt 2012

@anibas je nadherna, piekli ste v miske? 😵

lubi22
25. okt 2012

Ahojte 🙂
Obdivujem stále Vaše krásne tortičky, pridám muffinky pre detičky - šmolkovia, muchotrávky a jabĺčka plus ježkovia pre detičky do škôlky 🙂 Pekný deň 🙂

jakelina
25. okt 2012

@lubi22 jsou kouzelné, ti šmoulové jsou fakt úžasní. 😉

anibas
25. okt 2012

@luciahromadkova piekla susedka v bábovkovej forme, dole dala ešte okrúhly korpus a dierku zapchala punčovinou 😉 😉

79zuzana
25. okt 2012

@lubi22 tie smolkove su uzasne, ulozila som si 😉

tu su moje dnesne mojim dvom laskam do skoly 🙂

79zuzana
25. okt 2012

juj, este jednu 🙂

luciahromadkova
25. okt 2012

@anibas dakujem 🙂

pristela
25. okt 2012

@muffinka8 asi stranu alebo dve dozadu , prosto vcera v noci sme to tu opisovali

mamina1978
25. okt 2012

@jovanka81 Postup na ozdobenie celej torticky a vymodelovanym MC 😉 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=D0jOtZuqckg
aduskatt
25. okt 2012

@mamina1978 super postup🙂 aj ta hudba...........
btw, baby, to len ja som taka divna, ze ked robim tortu, tak nemam nelakovane nechty?...........

mrka2
25. okt 2012

@aduskatt ja nemam nalakovane, ani umele.. 😝

aduskatt
25. okt 2012

@mrka2 som sa radsej spytala, lebo ja vzdy odlakujem poctivo a videla som veeeela videi a fotopostupov, kde v pohode nalakovane nechty.................a bolo vidno, ze to nie su gelove, teda kusok laku v kreme v pohodicke, ani si nevsimne ako🙂........

jovanka81
25. okt 2012

@artepf tak toto je uzasne ale ja sa bojim, ze to auto nevymodelujem ☹

mariann2
25. okt 2012

@anibas neviem čo @mamina1978 zháňa, ale toto je košíkový vzor a nie teličky, či?