Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

b.janka
29. okt 2012

@jakelina prosím ťa napísala by si mi recept na ten pečený čaj?... ďakujem

jakelina
29. okt 2012

@b.janka 2 kg ovoce
1 citron
Cukr 0,7 – 1,2 kg – jak kdo má rád sladké
Vanilkový cukr (nemusí být)
Rum – 1 – 2 dcl dle chuti
1 lžička skořice + 1 celá skořice
8 hřebíčků
Mletý badyán

Pečený čaj – postup:

Všechno ovoce opereme, očistíme, odpeckujeme a nakrájíme na menší kousky. Jablka a hrušky nemusíme loupat. Nastrouháme kůru z citronu a jeho dužninu rozkrájíme na kousky. Vše nasypeme do mísy a přidáme koření. Důkladně promícháme a rozprostřeme na hlubší plech. Dáme na 10 minut do trouby vyhřáté na 200 st.C. Po 10 minutách přidáme do pekáče cukr a 1 dcl rumu. Pro děti lze udělat variantu bez rumu. Pečeme ještě asi 20 minut, dokud ovoce nepustí šťávu. Během pečení občas ovoce promícháme. Horkou směs nalijeme do skleniček, nahoru dáme 1 lžičku rumu a obrátíme dnem vzhůru na 5 minut nebo 10 minut sterilujeme. Směs necháme vychladnout a uchováváme v temnu a chladu.

jakelina
29. okt 2012

Ttohle je recept z internetu, já peču trošku dýl a přizpůsobuju to tomu co tam dám, když je míň kyselé ovoce, tak dávám míň cukru. Nejlepší je z malin, kupuju mrazené v Lídlu. Citronovou kůru kupuju sušenou, protože neseženu ten chemicky neošetřený a dužninu jsem tam vymačkala a dala jenom tu šťávu.

b.janka
29. okt 2012

@jakelina ďakujem veľmi krásne... nevieš kde sa dá kúpiť badián????... je to normálne v sáčku ako sú "klasické" koreniny?

jakelina
29. okt 2012

@b.janka ano, je to normálně v sáčku, taková hvězdička 😉 , ale když neseženeš tak to nevadí.Bude to dobré i bez toho.

b.janka
29. okt 2012

@jakelina ja mám z lidla tú mrazenú zmes... aj to by mohlo byť?... staršia dcéra má kiahne tak sa mi nedá ísť do mesta do obchodu

cabalkova
29. okt 2012

A s tim pecenym cajem pak co, ji se jako kompot? Nebo jak?

jakelina
29. okt 2012

@b.janka určitě může být cokoliv. 😉
@cabalkova dáš do hrnku a zaleješ horkou vodou a piješ jako čaj

jakelina
29. okt 2012

@b.janka přidej k tomu jablíčka a nebo hrušky, záleží co máš doma. Já to nejvíc dělám v létě, když mám přebytky ovoce, rybíz, švestky, třešně atd...Teď v zimě už se mi moc nechce to ovoce kupovat. 😝 😝 😝

dada2007
29. okt 2012

@jakelina čo sa týka toho ovocia......tam môže ísť akékolvek? aj napr. len dva druhý? lebo my máme vela jablk a hrušiek........či mám k tomu dohodiť čo mám v mrazáku jahody či maliny a bude lepšia chuť?

lubi22
29. okt 2012

Ahojte, mohla by som poprosiť o radu? Chcela by som urobiť tortičku, na ktorej budú aj snehové vločky. Tie urobím z bielej hmoty, ale chcela by som aby sa leskli tak sniezikovo, vedeli by ste mi doporucit nejaku taku perletovu sniezikovu farbu, nieco cim natriet ten biely smartflex? Pozerala som aj na stranke e-shopov, ale nasla som iba velke balenie a neviem, ci vhodne. Dakujem krasne 😵

dajna11
29. okt 2012

@lokalistin haha ako z filmuo nejakom víruse 😀 😀

b.janka
29. okt 2012

@jakelina jablká máme...keby ma to bolo napadlo v lete tak by som to bola spravila... mali sme veľa ovocia... teraz vyskúšam a na rok budem vedieť 😀

dajna11
29. okt 2012

skúšala som miniorchidejky podla knihy bez vykrajovačiek.....má ich byť viacero na dlhej stonke....

adikad
29. okt 2012

Ahojte, potrebujem radu. Idem robit svoju prvu tortu, potahovat budem hmotou marshmallows, plnka bude pribinacikova.Pod potah moze ist ta plnka,ale nieco ine? A este chcem dat na nu jedlu opatku.Mam si k nej kupit aj ten gel,alebo mate ine tipy? Dakujeeeeem

rapunzel1
29. okt 2012

@pristela mne nejde o to či vyberú, alebo nevyberú, vieš o čom som ti vtedy hovorila... napíšu pridaj sa, potom, my vyberieme, potom napíšte na email, tam dávame info a nakoniec ani odpoveď, že "nestojíte mi za to" ani nič, proste akoby človek neexistoval, ale poniektorí už aj bez výberu hrdo prezentujú, že tam idú na 100 percent, to nemám rada. Keby napísali, že máme tam určitý počet miest a vaša tvorba nie je dosť dobrá na prezentáciu, alebo niečo také, tak v pohode a takéto výstavy sú po celom Slovensku nielen v BA, čo je program, je tuším ďalších 5 miest, kde sa robí to isté ako v BA. Prezentujú systémom, podte... ako niečo kde ťa chcú a vítajú a opak je pravda.Nechcem sa ukazovať, že niečo extra viem, je oveľa šikovnejších ľudí, len som sa chcela niečoho pekného zúčastniť, keď to bolo prezentované systémo, že hurá tešíme sa na možnosť ukázať, že aj neprofesionáli môžu mať peknú prácu...

lamps
29. okt 2012

@adikad nie pribináčiková plnka nemôže ísť pod poťah. Tortu celú treba po naplnení potrieť maslom, ktoré vymiešaš s odrobinkami z korpusu alebo len maslom s cukrom, musí byť pekne dohladku obmastená a až potom môžeš dať poťah. Oplátku môžeš prilepiť aj medom

rapunzel1
29. okt 2012

@adikad pribinináčik nemôže ísť pod poťah, by sa ti roztiekol, daj si odrezky z torty, cukor, maslo a tým obtri celú tortu tak, aby nepresadala cez to plnka. Obrázok som ešte nelepila, tak ti vlastnú skúsenosť nepoviem, ale baby to lepia lepidlom jedlým, a ak nemajú, tak troško medu, alebo telinkú vrstvu masla.

artepf
29. okt 2012

@ladydia já jsem už zkoušela Smartflex i Montanu, Smartflex se dobře barví a skvěle se s ním potahuje, ale prostě mně ani nikomu jinému nechutná. Montana je směs na mléčný marcipán, přidá se tam troška Cery nebo Omegy a vody a vypracuje se z toho hmota - já to ani nedělám v robotu, ale v misce ručně, je to hned. Potahuje se s tím taky dobře, ale hlavně, všem chutná, má to chuťově asi nejblíž k pravému marcipánu a taky je o dost levnější než Smartflex 😉 .

eliska22
29. okt 2012

kočky, tie čo ste už robili traktor na tortu, viete mi poradiť, z čoho je najlepšie urobiť kabínu a kolesá? myslím to tak, že som si našla nejaké postupy, napr. kabína je z BB sušeniek, ale nepáči sa mi, že je to také hrbaté, keď to je potiahnuté a kolesá ako robíte z orion sušeniek, alebo len z hmoty?

dm1
29. okt 2012

@eliska22 ja ked som robila taky vacsi tak som robila kolesa z nejakych susienok alebo z perniku co bolo doma a kabina bola jedna z hmoty a druha z burizonky. Alebo sa da aj s keksikov napr. tatranky ci nieco take len ich dsa na seba spojis nutelou a zrezes. ked na hrubsie potiahnes bude to super

ladydia
29. okt 2012

@ daducha ja pouzivam smartflex flower na ozdoby no este nikdy som nedokazala zafarbit hmotu na ciernu...ako to robis ty?
@artepf dakujem, chut je tiez dolezita, ja som si s cukrikmi tiež vymiesila svoje 🙂 takze spracovavat hmotu mi nevadi, ale skusala si ho uz aj farbit?

eeffka
29. okt 2012

@lubi22 ahoj neviem ako sa to vola ale svagrina ma perletovy sprej ( jedly samozrejme 🙂 ) to je sikovne riesenie

dm1
29. okt 2012

@lubi22 no sprej som ti veru neradila lebo je ovela drahsi ako prachovka a na male ozdoby je lepsia prachovka ak je to na torte lebo to nenastriekas len tu ozdobu jedine mimo torty. je to tento http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farba-spr...

dm1
29. okt 2012

@ladydia flower farbim uplne bez problemov na cierno len treba vela farby 😝. farbim exta gelovkou

mia114
29. okt 2012

ahojte
babulky, nepoznate niekto niekoho kto pecie vianocne kolace na zakazku, moja sefka zhana niekoho v okli BA, Trnava.
Ja nepeciem taketo kolaciky, na to by som nemama nervy 😝 😅

ladydia
29. okt 2012

@dm1 dakujem, budem vediet pre buducnost