Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
2. nov 2012

@pristela anjelik..ja som s cestom uz robila ine coro moro..ale vzdy narastol do kopca 😝
takze ja ..ako vsade pisu...respektujem vlastnosti mojej starej rury...chuderky 😝 😀 😀 😀 😉

mamina1978
2. nov 2012

@vlada111 ked ja zvladam pri styroch detoch priemerne torty , tak ty pri tvojich dvoch detickach urcite tiez zvladnes tie tvoje exklusivne 😉 🙂 😵 😵

pipka
2. nov 2012

@aduskatt podla velkosti moja..ale taku klasika okruhlu 24 cm cca hodku az hodku a stvrt 😉

ja uz som prisla na to, ze radsej pomalsie a na nizsej teplote a je krasne stavnaty a rovny...ale kazda rura je ina...
ja tu mam po mame taku herku staru eurotech..a kym budem mat na novu kuchynu, tak musim prisposobovat ako sa da 😝

a co je uplne na figu, tak je len 50 cm sirka 🙄 cize ja ani hocake dve formy tam naraz nenacpem 🙄 😖 musim veeelmi spekulovat co s cim piect 😝 😅

pristela
2. nov 2012

@pipka jedno kuracie stehno s jednou 22cm tortovnicou 😝 😀 😀 😀 a máš to pak aj krasne sťavnaté :P

aduskatt
2. nov 2012

@pipka ja som sa bala na nizsej kvoli vysuseniu, ale ked hovoris, ze ofkej, tak skusim este znizit aj tych mojich cca 150

aduskatt
2. nov 2012

@pristela aj vonave🙂))

pristela
2. nov 2012

@ajka82 ta bota s cickou je uuuuplne uuuuzasnaaa 😵 😵 😵 😵 😵

dm1
2. nov 2012

@pativla ja najradsej potahujem az ked je odlezany najlepsie na druhy den

pipka
2. nov 2012

@pristela a torticku vonavuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 tak pre teba 😅 😀

pipka
2. nov 2012

@ajka82 male kotě mnau, mnau, spalo v botě... naaadherne si ju spravila 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
2. nov 2012

moje dnešné dve tortičky....

lawli
2. nov 2012

@blcha dúfam ,že bude ok...moje je už na tortičke , aj odovzdané 🙂

pristela
2. nov 2012

@pativla no ja pokial domiesim MMF do konecneho štádia použitelnosti 😀 😀 😀 😀 je uuuuplne studene, aj ked prisypávam cukor tak je len vlažne, isto nie horuce 😉 a potahujem aj čerstvým ale aj trebars mesačným , ako kýblik dá a kolko ponúkne 😀 😀

pristela
2. nov 2012

baby si pamatate tu tortu s posledných- šmoula ? 😀 čo som z nej mala obavy, bo ten pán bol na mna taky hrrr brrrr , až som musela nakoniec overovat a písat cenu druhy krat , pre istotu 😅 tak zrovna bol v spravach na joj nieco o hroboch , a aj tam bol taky hrrr brrr 😀

jaj holky ja este ani babatko nemam urobene , asi ho radsej z mmf urobim bo nieze mi zo smartlexu do rana priberie na batoľa 😀

pristela
2. nov 2012

@aduskatt a andelica , dnes potiahnuta torta s poslednymi trnavskymi cukrikmi a šííícko v poradku, vydýchla som si , buduci tyzden uz nabehuje na tie male z kaufu 😕

aduskatt
2. nov 2012

@pristela tak potom som ja kriva🙂))tak aspon nebolo tych 5 eury zbytocne vyhodenych do kosa a padli na uzitok🙂 sa tesiiim

mia114
2. nov 2012

ahojte. konecne po dlhsom case moyem chvilku pisat, kedye som v praci tak si vas aj trosku precitam.
tento tyden som nemala ziadne torty tak som si len uyivala volno 🙂 ale zato od pondelka mam co robit, buduci tyden ma caka 6toriet 😝 som zvedava ako to vsetko stihnem, ked este mam dve denne 12 v tyzdni.
Take motivy ma cakaju, ze az. v pondelok land rover auto, potom rozpravka mia a ja o vilach, angelina balerina, minnie, barbie morska panna. angry birds. inac dnes som robila postavicku tu barbie morsku pannu, kedye to je pre moju nellku tak som to mohla robit uy dnes kedye ona tie postavcky neje ona sa snimi hra tak moze byt tvrda jak kamen 😀 ale stravila som nad nou pol dna, som sa royhodla ze ju vzmodelujem celu aj tvar, nellka mi pri nej asistovala a malovala jej trbliekty, tak som zvedava co na nu poviete potom 😅
Inac som mala 100chuti ist si kupit ten lukopren a otlacit tu tvar z barbie, ale nakoniec som to nejak dobojovala aj bez toho, u nas v drogerii ten lukopren maju za 22eur, co je celkom dost nie?

mia114
2. nov 2012

este sa Vas opytam ako robite auto 3d tak aby to vyzeralo ze stoji na kolesach, treba ten korpus dako vzreay dole alebo to dat na daku podlozku v strede?

aduskatt
2. nov 2012

@mia114 na podlozku dam este jednu mensiu v strede a na to auto🙂

abriela
2. nov 2012

@aduskatt @mizulienky @pristela Gastanovo pribinackovska plnka je super. Vdaka baby 😉

Baby TESTUJEM potahovku na PRIBINACKOVSKEJ PLNKE. Po viac ako 24 hodinach je MMF makke aj ked drzi tvar. Na torte mam aj zelatinovu potahovku - ta sa NETOPI.

vlada111
2. nov 2012

@mamina1978 nooo zase nepreháňaj 😵

dadka212
2. nov 2012

no ďakujem kočky za všetky názory, ani mne sa tá torta nepáči, podla mňa hrozný nevkus, ja som jej posielala inšpirácie aj niečo čo ste mi tu dali, aj moje niektoré a ona mi pošle toto 😝 @pristela ty máš aký postreh 😀 😉

pristela
2. nov 2012

@mia114 ujo google nasiel : http://tortyodmamy.sme.sk/podlozka-pod-auta

@aduskatt sím ťa no zrovna tie co si pouzila ty mohli byt kazove 🙄

lokalistin
2. nov 2012

@lukika uz je asi neskoro,ale ja davam orechovy korpus nugatovy krem a visne, je to fajn lebo nugatovy krem je sladky tak tie visne to tak ozivia

mia114
2. nov 2012

@pristela hihi, dakujem moc 😵

lokalistin
2. nov 2012

@dadka212 ja som robila dobosovu kruh 30 a len ta mala 5,5kg tak neviem, ako to chce mat. Ale inac ten skus urobit len korpusy bez kremov ,tak by to mohlo klapnut, 😉

aduskatt
2. nov 2012

@pristela boli kupovane naraz☹.aj ked, pred tym som robila uz z nich a bolo to v pohode......

lussy23
2. nov 2012

@lawli krásne

lokalistin
2. nov 2012

@ajka82 perfektna

lamps
2. nov 2012

tak pridávam práve dokončenú, idem upratať a povešať prádlo a snáď vás aj dočítam