Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jozkasisi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alionuska
5. júl 2009

Sisa.b 😀 ja som ich upiekla vo stvrtok a naplnila a este vecer som dokoncovala to auticko,a zabavila som sa s tym,lebo som bola hore do pol 12-tej.
A na druhy den som ju dokoncila-ten podstavec a aj tu poschodovu s orchideami. Takze v sobotu som mala cas pre seba a este som si aj nechtiky stihla namalovat... 😀
Myslim,ze ak by si mala maslovu tortu v chladnicke aj o den dva dni dlhsie,ze sa jej nic nestane.... 😉
Inak svadba bola super,mala Alenka vydrzala do polnoci a boli sme tam az do rana bieleho.... 😀 Len mi trochu opuchli nohy,ale citila som sa fajn... 🙂

ada32
5. júl 2009

alionuska IP 😉
kocky peciete prekrasne.uplne super sa cita tato vasa tema.kusok dozadu som tu dokonca nasla aj recept na marlenku a uz som aj pripravena ju vyskusat.
velmi velmi vam dakujem ste zlate a nech su vsetky vase torticky dobre a krasne.prajem vam aby sa vam podarila kazda jedna,lebo podla toho,co tu citam,naozaj peciete s laskou. 😵

cessy
6. júl 2009

juuj jak som tu uz dlho nebola... 😵
ada ja tiez budem robit tu marlenku, vyzera byt vyborna 🙂

sisidl
6. júl 2009

Ahojte kocky.
vlozila som tu loptu 😝 ..
🙂

sisidl
6. júl 2009

..ozaj,tu marlenku som robila vcera druhy krat..mnam mnam 🙂

cessy
6. júl 2009

sisidl perfektna je ta lopta, moc sa mi paci, oslavencovi sa pacila???chutila??? 🙂

sisidl
6. júl 2009

dakujem cessy,sama som nevedela co s toho vznikne..
oslavencovi sa velmi pacila a nastastie nie len jemu 🙂
a chutila im vyborne,orechovy korpus a cokoladovy krem 😝

cessy
6. júl 2009

cokoladovy krem???ten s pudingom?? 😕

a tu marlenku budem robit neskor, lebo teraz mam dietu, tak by som ju ani ochutnat nemohla 😒

sisidl
6. júl 2009

ano,davam puding cokolodavy,maslo a este tam pridavam nutelu 🙂

sisa.b
6. júl 2009

teda, lopta je krasna 😵 aj mna to caka buduci mesiac. ako si ju robila? to si olepovala zo vsetkych stran?

roxi
6. júl 2009

ahojte baby, keďže už dávnejšie obdivujem poťahované torty a dcérka bude mať čoskoro narodky, tak sa pokúšam "tvoriť", ružičky z marcipánu mi ale nedržia dobre tvar, tak skúšam teraz hmotu z cukríkov, robila som ju podľa receptu alionusky, ktorý napísala na prvej stránke tejto témy, problém je, že to cesto síce vyvaľkám ale je príliš mäkké, vpodstate sa z neho nedá nič poriadne vyformovať, mám chvíľku počkať kým troška stvrdne, alebo ho schladiť v chladničke, možno by som mala ešte pridať cukor, prosím poradte, fakt neviem čo s tým 😅

cessy
6. júl 2009

sisi aj ja ten robievam, tiez davam bud nutelu, alebo cokoladu 🙂

roxi ja si myslim ze tam mas malo cukru, hmota by mala byt ako plastelina 😕

roxi
6. júl 2009

cessy- dík za radu 😉 , už skúsila som kombináciu 😀 , pridala som cukor a chvíľku som tú hmotu nechala na vzduchu a pri vaľkaní tiež ešte posýpam cukor, je to už lepšie, len teraz mám problém zlepiť lupienky ruží, skúšam ich potrieť cukrovou vodou, ale trhajú sa 😠 , no idem skúšať ďalej, mám pociť, že je to ešte horšie ako marcipán, asi zostanem pri ňom

roxi
6. júl 2009

ešte dotaz, ozdoby z tejto MMF mám tiež nechať na vzduchu vysušiť, či dať do chladničky?

cessy
6. júl 2009

no tak ti teda neviem poradit, pockaj na alionusku, ta ti urcite poradi 😉

ja ked nieco spravim, tak davam do chladnicky 🙂

roxi
6. júl 2009

cessy - ešte raz dík za rady, už mi to ide troška lepšie, asi to len chce skúšať a skúšať 😉 , idem to teda šupnúť do chladničky, pa
v takýchto chvíľach nesmierne oceňujem internet 😉

sisidl
6. júl 2009

roxi,skus postupne pridavat cukor a ja lepim lupienky len trosku obyc.vody,zo stetcom si to trosku potrep a lepim do kopy,ked das vela vody,sa ti to bude rozpustat. aa ja ked robim ozdoby,nechavam to vonku na kuchynskej linke schnut. 🙂
sisa,loptu som robila v myske .dve polgule a potom lepila a tvarovala.nechala som si to stuhnut do druheho dna ,potom som potiahla loptu mmf,nakreslila som si 5 a 6 uholniky a lepila,pred sebou som mala synovu loptu 😀

graziela
6. júl 2009

Sisi,
krasna tortricka, vydarila sa ti perfektne, nema chybu !!!! 🙂 🙂 🙂

alionuska
6. júl 2009

Sisi veru sa ti vydarila lopticka na jednotku!!! 😉 😉 😉

alionuska
6. júl 2009

Jeeej Roxi,az teraz citam dozadu co ste tu pisali...moja ak mas tu hmotu taku makku,len pridaj cukor,ako ti radila Cessy..ona musi byt taka pevnejsia..ako plastelinka. 🙂 A ja sice nelepim lupienky vodou,mne to drzi,ale ak ti nechcu drzat tak kludne len tou vodou,iba tak jemnucko..a ono sa to prilepi...nestracaj trpezlivost,ono sa ti to urcite podari....budem drzat palce!!! 😉 😉

sisidl
7. júl 2009

dakujem za pochvalu 🙂

roxi
7. júl 2009

baby ďakujem za cenné rady, dnes sa mi podarilo dokončiť tortičku, tie ružičky sa fakt modelovali lepšie ako z marcipánu, len sa mi zdajú príliš krehké, aj som ich urobila dosť hrubé, asi som mala urobiť tie lupienky oveľa tenšie, no budem skúšať, aj to je už u mňa úspech 😀

sisidl - tá lopta je super, musela si sa s ňou poriadne vyhrať, všetky ste tu veľmi šikovné, keď vidím tie nádherné tortičky, máte fakt šikovné ručičky aj úžasné nápady 🙂 😵

sisa.b
7. júl 2009

ja som dnes sla okolo trznice a neodpustila som si navstevu t-fornaxu 😅 kupila som si dalsie klieste a gelovku telovej farby, lebo svagor bude mat buduci mesiac 30ku a rada by som mu upiekla nejake ceciky 😀

basado
7. júl 2009

sissidl z akej hmoty potahuješ tortičky? velmi krasna je ta lopta, šikulka 😵

sisidl
7. júl 2009

basado..dakujem velmi pekne..potahujem MMF 😉

sse
8. júl 2009

Ahojte dievčatá,
cez víkend som robila svoju prvú poťahovanú tortu z MMF. A chcela by som sa spýtať aký práškový cukor používate lebo mne v tej hmote zostali krištáliky z cukru napriek tomu, že som ho preosiala, inak sa hmota vydarila a torta všetkým chutila. 🙂

sisa.b
8. júl 2009

sse, ja uz jedine povazsky, lebo naposledy sa mi mmf trhalo a zistila som, ze to bolo smejdackym cukrom 😒

alionuska
8. júl 2009

Veru povazsky najjemnejsi a najlepsi do MMF.Ale ja som teraz v cechach v kauflande taky ruzovy obal ma a aj ten je super....chcela som skusit,lebo bol lacnejsi ako ten nas... 😀 tak nabuduce budem vediet,ze si mozem kupit aj do zasoby! 😀 😀 😀

sse
8. júl 2009

Ďakujem za radu vyskúšam ten ak ho zoženiem, chystám sa robiť tortičku ku krstinám, dúfam, že sa podarí.