Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
4. nov 2012

@lamps tak som dočítala a vidím, že ani ja nepochopila 😀 😀 ešte že to tu @dm1 vysvetlila 🙂

vecernicci
4. nov 2012

@artepf jj klidně ti receptík dám, je od babičky

Větrníčky, věnečky
3,5 dcl vody
1,125 dcl oleje
špetku soli
přivedeme k varu a pak vmícháme 16 dkg hladké mouky a vymícháme hustou kaši.
Necháme vychladnout a zamícháme po jednom 5 celých vajec, musí mít stejnou teplotu jako kaše, aby se nesrazilo.
Pečeme na 170 stupňů, prvních 20 minut neotvíráme troubu.
Pečeme do růžova.

A krém dělám, půl litru mléka, do něj dám tři lžíce mouč. cukru, zašlehám dva creme olé bez vaření a trošku rumu a pak zašlehám dvě másla 😉 je to jednodušší a rychlejší varianta pudinkového krému a šetřím čas 😀 😀 😀
A druhý krém je tři lžíce cukru upálím na karamel a zaliju třemi šlehačkami, nechám karamel rozpustit a pak dám do druhého dne do lednice.
A poleva je 5 dkg curku upálím na tmavší karamel, přidám čtyři lžíce mléka, lžíci oleje a nechám provařit a pak to naliju do misky s 22 dkg moučkového cukru a prošlehám, když se mi zdá moc tuhá, tak přidám trošku mléka 😵

awooojky
4. nov 2012

ahojte chcem sa poradit.. , mám piecť svadobnu tortu dole stvorec 35x35 na to stvorec 30x30 a víska oboch 15 cm. cize vysoká by mala byt okolo 30 cm celá. ma byt biela okolo oboch masle zlaté z potahovky torta tiez potiehnutná a este spravit akoby srdiečka také ozdobné , je to na zelanine nevesty.. spodok mramorový korpus a vanilkový krem. vrch cokoládový korpus a čokoládový krem.. kolko by ste pýtali? povedala som im ze okolo 50 eur a sa mi zdalo ze sa im to zdalo vela.. tak neviem teraz

awooojky
4. nov 2012

baby a este sa chcem spýtat s čím sa vam najlepsie potahuje? ja potahujem MMF ale v poslednej dobe nejak neviem nedari s ami spravit ju taku ako inokedy. biela v pohode no s farbením mam problémy predtým sa mi to nestalo teraz uz ano.. tak by som skusila nieco iné

aduskatt
4. nov 2012

@awooojky podla hmotnosti, ale minimalne 100 EUR

aduskatt
4. nov 2012

@vecernicci a zasa provokacia🙂)) sak nerob zena🙂 slubujem, ze do mesiaca budem mat domace veterniky🙂

yamahafazer
4. nov 2012

ako baby pozeram teraz tie torty snov tento diel nemam vobec ztiahnuty,ale ked vidim tie otrasne postavicky ako kde sa oni hrabu na @pristela postavicky to ty ich mozes ist ucit ako maju modelovat no hruza 😀
inak tie cesta ked vidim ako tenucko naplnene ved co oni daju jeden diel korpusu ja ho rezem na tri krat a nie taky tucny plat cesta a tenucko plnky ako ja davam dzem ved to su strasne suchare tie torty ja by som tak rada taku okostovala to si mozem aj babovku spravit

aduskatt
4. nov 2012

@awooojky btw, myslim si, ze 35x35 a 30x30 su strasne male rozostupy na to, aby ta torta pekne ukazala🙂

ajka82
4. nov 2012

@awooojky ehmmm... no ja myslim, ze si si vypytala aj malo 😕 to mas tak na naklady spodnej casti ked ja si vezmem moju tortu 35x25cm presne mramorak s vanilkovym som robila ale vyska bola tak 9-10cm a vazil 4,5kg

kagatkaga
4. nov 2012

prosím o radu....koupila jsem si cukrovou potahovací hmotu (Kovandovi) a myslela jsem, že bude měkká, ale je tvrdá jak beton.....má to tak být?jak jí změkčím??? poradte prosím, za týden budu dělat velký dort pro dcerku a jsem tak trochu začátečník 😉 ale už se moooc těším

awooojky
4. nov 2012

@aduskatt ja som jej to tiez vravela ze by som dala ten vrch mensí ale ona vkuse ze tak chce a tak chce.. ale asi nakoniec spravim ako mi bude pasovat..🙂

awooojky
4. nov 2012

@ajka82 no ja si tiez myslím ze to vobec nieje vela ,

awooojky
4. nov 2012

@aduskatt no vidis to a im sa zda 50 vela..

ajka82
4. nov 2012

@awooojky a to mas nejaku znamu? lebo mam pocit ze ak ju das za 50,- tak este aj doplacat budes 🤐 😅
k potahovaniu...ja pouzivam smartflex velvet a u mna velka spokojnost 😉

aduskatt
4. nov 2012

@awooojky ved jej napis, co vsetko na tu tortu budes potrebovat a vedla toho cenu, za ktoru to nakupis v obchode, ze ci sa jej to bude zdat vela....alebo nech si teda upecie sama.................ved len material na taku tortu ta bude stat minimalne 60 Eur, tak nemozes celu tortu upiect za 50.proste jej to vysvetli a ked ti neda aspon 100, nech najde niekoho ineho

jakelina
4. nov 2012

@awooojky to je strašně málo, určitě bude vážit víc jak pět kilo a holky za kilo berou 10 euro.

dm1
4. nov 2012

@nika222 myslim ze hej ale skor mozno bielkovou polevou ako farbou to by si mala strasne pracne

dm1
4. nov 2012

@pristela ja viem len na zaciatku som tak robila ale aj tak som vzdy nieco zmenila. Uz som zazila aj take ze na krstiny - topanocky a podbradnik ako je na foto c. 140, okolne zdobenie ako na foto c. 160 a podobne...

dm1
4. nov 2012

@muffinka8
1. ja miesam vsetko so vsetkym takze asi ano 😀
2. ja jedine solamylom podsypavam a ked modelujem tak ruky cerou mastim
3. ja nedavam nic tak tak neporadim

dm1
4. nov 2012

bozeeee babyyyyyyyyyy sak ja som zase kitty nenakreslila fuzy 🤐 😲 😲 😲

rapunzel1
4. nov 2012

to je darček pre ňu, ona o tom nevie a fotku tá pani, ktorá objednáva nemá a nevie, ani o takej, kde by bola odfotená, presne to ma tiež napadlo, tak som si ju pýtala

nika222
4. nov 2012

Moje tohtotýždňové a to som zabudla dve si odfotit... No čo už 🙂 A dnes sladké ničnerobenie 🙂

jakelina
4. nov 2012

@vecernicci dej recept i do receptů, vypadaly mňamozně. 😉 Takové větrníčky jsem neměla už asi pět let, ach jo, ta dieta. 😝 😝

timonko
4. nov 2012

Moja dnešná rýchlovka...mini cake pre kolegyňu 😉 .. a šup-šup, ide sa do práce 🙂

jakelina
4. nov 2012

@kagatkaga dej na pět vteřin do mikrovlnky a pak propracuj v rukách, to změkne neboj.

pristela
4. nov 2012

@dm1 😀 😀 jaaj to mne zvyknu, že prosim si : tvar očiek ako ma zuzka, pusinku ako ma janka, satocky vrch podla julinky a farbu ociek ako lenka .......ja ich uz urobila okolo 800-900kusov kazda mala meno 😀 😀 😀 a oni myslia ze ja ich asi vsetky poznam na spamať 😝 😝

inak holky ja ked dostanem chut skoncit s tortovaním tak vzdy mrknem na nete nejake torty americke, zvacsi Cake Boss 😀 to ma tak navnadi ked vidim ako a co robia 😀

kagatkaga
4. nov 2012

@jakelina díky moc za radu. A pak mám barvičky v sáčku....čím a jak se to ředí prosím? chystám dort s Peppa pigem 🙂

pristela
4. nov 2012

a zienky , ta Rapunzel , kuk som fotky a ta malinka im pri torte plakala ☹ maminka mi pisala , ze ona bola z tej Rapunzel hotova, ze nechapala ako moze byt živá u nich doma a preco musi byt v chladnicke 😕 ju chodila stale pozerat a hladkat, zlatinko malé 😵 Stale vravim , ze je nevhodne robit detom 3D oblubene zvieratka , alebo postavicky z rozpravok , ale že i figurky to ma nenapadlo 😅

dm1
4. nov 2012

@pristela no pekne ale sak si ju mala dat z torty dole a vystavit na policku 🙂. ja tiez 3D torty pre deti nemusim hlavne pre to krajanie 😝

pristela
4. nov 2012

@awooojky napis neveste zoznam co ti ma kupit na torty aj podlozky , lepiace pasky atd, a nech ti to skoci kupit , ze pak jej ju urobis za 50€ - je to strasne malo , budes stratova!!!!! Ludia su figliari , bude ti tvrdit ze ten jej upiekol 10kg za 40€ aj ked to nieje pravda, prosto skusaju 😅
a ja by som tie rozostupy nemenila!!!!! na just , ked take chce nech take má!!!! bude to vypadat otrasne , ale ona ju bude mat stale na stole pred ocami nie ty!! a este by som zobrala meter ked si po nu pride a pred nou premerala ze ma po obvode tak ako chcela 😝