Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
23. júl 2010

@vinka co blaaaznis, ved ta torticka nema chyby 😠 ...peknucka je 😵 😵 😵 😵 a to ze je tam mozno nieco navyse od lesku...to sa strati, ak im bude chutit - co nepochybujem - tak sa vratia 😉
@vladka1 no to je hmota z cukrikova a tieto prackove farby sa pridavaju pred rozpustopenim cukrikov do mikrovlnky. Recept najdes na prvej strane 😉
A vyzera to tak, ze Klara zaspala, tak idem kuknut ten nestastny salkovy krem....mne sa snad nikdy nepodari 😝 🙄 😠 🤐 🤐 🤐

nikanika28
23. júl 2010

prackove farby ---- praskove farby ... 😅 😝 😀 😀 😀

nikanika28
23. júl 2010

boze, to co som popisala 😀 😀 😀 😀
tak este raz --- praskove farby sa pridavaju pred roztopenim cukrikov
a MMF - hmota z cukrikov
🤐 🤐 🤐 🤐

zuzana0409
23. júl 2010

mozem sa spytat?to k2 je co??

zuzana0409
23. júl 2010

UZVIEM CO TO JE.....A DA SA TO NIEKDE KUPIT???V CUKRARNACH ALEBO NIEKDE???? 😒

benjik
23. júl 2010

@zuzana0409 ahoj,seženeš ji na netu v cukrářských potřebách.

vinka
23. júl 2010

hodínBaby mám otázku.Ideme na Moravu na dovču k známym.A rada by som im doniesla tortu.Lenže cesta je asi 7 hodím.Pôjdeme v noci to je jasné ale zima ani v noci nieje.stane sa niečo s tortou ked bude v kufri 7 hodín? 😕 Alebo ak predtým by som zamrazila tak keby sa po ceste rozmrazila sa mi mmf neroztečie? 😕 Máte s týmj niektorá skúsenosť?Lebo ak nie tak to neriskujem a nedonesiem im tortu.Ale rada by som. 😒

eustoma
23. júl 2010

@vinka ja bezne nosievam torticky 6-8 hodinove cesty. ako teraz v lete ked idete v noci tak to bude v pohode. cez den by som doporucila zamrazit. marcipan sa mi po rozmrazeni nikdy neroztiekol. urcite po ceste nie je dobre hned tortu jest, ale je dobre ju dat zchladit a az potom jest. rozhodne ked pojdete v noci, tak si myslim, ze zamrazovat nemusis.

reruna
23. júl 2010

@vinka zkušenost sice nemám, ale má se ochladit a dost, takže třeba to vyjde
chtěla jsem se zeptat, ty nápisy a jména atd. děláte všechny vykrajovátkama nebo třeba i ručněpodle nějaké šablony vyříznout nožem, šlo by to? a nemáte nějaký tip na šmoulí dort, něco jednoduchého pro začátečnici a necukrářku jako jsem já? představovala jsem si nějaký kulatý a nahoře obrázek, figurku asi nezvládnu, něco jako měla janulabj ten dort oliverkovi s medvídkem pú , díky.

eustoma
23. júl 2010

este dodam, ze nevolila by som nejake nachylne plnky, ako napriklad tvaroh. plnka by cestu vydrzat nemusela. ale klasicky krem je v pohode.

benjik
23. júl 2010

Díky za pochvaly dortu. Zítra budu péct korpusy,chci udělat dort růži. Máme s mámou v pondělí svátek a můj táta má dnes narozky,tak každému jednu. Jinak mám velkou radost,muž mi slíbil,že i k svátku můžu objednat pár věcicček na dortíky

zdenallicka
23. júl 2010

Vinko, já jsem na MMB viděla super radu - zkusím ti to přetlumočit..🙂

Máš dvě krabice - jednu tak akorát na dort (aby se v ní dort dal zavřít i zvrchu) a druhou velikou. dort dáš do menší krabice a zavřeš ho tam. Menší krabicic dáš do velké krabice a vyskládáš ten prostor mezi nimi PET lahvemi se zmrazenou vodou.. mezi menší krabici a PETky dáš staré ručníky, aby nenavlhla papírová krabice s dortem a jedeš... 🙂
DOrt pořádně vychlaď.. Myslím, že by to mohl přežít..🙂

Jo a kdy jedete?? Teď má být "kosa", tak by to mělo být v pohodě..🙂

zdenallicka
23. júl 2010

Reruno a co takhle šmoulí domeček?

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=85776

benjik
23. júl 2010

@zdenallicka @vinka:tak skoro to samé jsem tu psala já včera martinex 😀 taky jsme to řešily

vinka
23. júl 2010

@zdenallicka tak cestujeme bud 2.8 alebo 3.8 to závisi od muža ako bude vyspatý.Lebo on 1.8 ešte robí do 22 tak to keby sme šli 2.8 ráno okolo 3 hod tak by nebol asi ani dostatočne vyspatí. 😕 No baby dík za rady.Myslíte,že plnka s kyslou smotanou a citronom aj šlahačka je tam môže byť?lebo tá je taká výborna osviežujúca.môže byť aj takjá?Alebo parížsky krém potom.Alebo neviem poradte akú plnku 😕

eustoma
23. júl 2010

@vinka parizsky krem ako plnka mi pride ok. ten vozievam. ten druhy krem s kyslou smotanou nepoznam a nemam skusenosti. ale hadam ako holky pisali, keby si dala dve krabice a okolo zamrazene false, tak ti vydrzi akykolvek krem.

zdenallicka
23. júl 2010

VInko, já na delší dobu volím raději máslový krém...

nelika666
23. júl 2010

ja mam dobru skusenost s kremom nastavovanym kasou.. neviem ci poznate.. 😅

mimochodom ahojte, som amater v peceni tort, no pri malej som sa naucila.. tu je par mojich torticiek http://www.mimibazar.sk/recepty.php?user=5137

zdenallicka
23. júl 2010

Neliko, napiš recept..🙂

nelika666
23. júl 2010

krém nastavovaný kašou:

250ml mlieka
2 plne lyzice polohrubej muky
1 vanilkový cukor
3ks čokolady milena al. ladove gaštany (skusala som aj s bielou cokoladou, mliecnou atd)
100g práškového cukru
250g masla

Do studeného mlieka rozhabarkovat múku aby neboli hrudky a na miernom ohni uvariť kašu. Kým sa kaša varí treba pridať polámanú čokoládu, aby sa postupne roztopila. Takto uvarenú kašu treba občasným miešaním nechať vychladnúť. Samostatne si vymiešať maslo s cukrom a nakoniec tieto dve hmoty spojiť.

vinka
23. júl 2010

Baby dakujem vám za každú radu.dajte tip akú tortu zo sebou.Nieje to žiadna oslava.Tú tortu chcem ako podakovanie ale chcela by som skúsiť niečo čo som ešte nerobila.Nejaké kvety.Dá sa orchidea robiť bez vykrajovátka na orchideu? 😕 Možno aj niečo iné by som skúsila.Dajte mi tip prosím. 🙂

janulabj
24. júl 2010

ahojte,tak pridavam svoj vytvor....
a @vinka ,my tiež ideme 2.na Moravu,do Šumperka,a presne ako ty som premyšlala či by torta zvladla cestu...ale ešte nie som rozhodnutáá

vinka
24. júl 2010

@janulabj aj v šumperku som mala rodinu. 😀 Tiež ujka ale už umrel.Tak už chodievame len do Znojma. 😉

vinka
24. júl 2010

@janulabj torta nádherna fakt 😉

zdenallicka
24. júl 2010

Jani, hezký dortík...🙂 Jméno Mayra jsem ještě neslyšela..🙂

hejdita
24. júl 2010

ahojky ....
zdenalicko ty odkaze su suprove hned sem skusila asi dva krat ale chce to prax :D nevim jak na ty lstky bo sa bojim ze to bude moc hrube a nakonec to ztencim tak ze sa mi to trha.....no chce to este nekolko krat skusit....kdovi z ceho to ta pani delala MMF to asi nebude....

jani dort krasny a ten medvidek se ti moooc povedl 🙂 toho si chci taky nekdy skusit 🙂

janulabj
24. júl 2010

dakujem vam,ja som v Šumperku žila 7 rokov...milujem ho... 🙂
a Mayra je vraj Maria,len ma tatka egyptana,tak asi preto.... 😀 😀 😀

zdenallicka
24. júl 2010

Hejdi, já myslím, že MMF to není určitě..🙂 Taky se na ně chystám, ale až bůhvíkdy, páč nějak nemám energii... 😝

Ad jméno: Ahááá!!! 🙂) Mia je vpodsatě taky MArie..🙂

reruna
24. júl 2010

@zdenallicka ten domeček je nádherný, ale to bych nezvládla, jedině si nechat ty figurky udělat, já ještě potahovaný dort nikdy nedělala, mám sice do září čas, tak určitě něco vyzkouším a pocvičím, ale netuším, jak mi to půjde...